Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sj finance  (Przeczytany 50450 razy)

Offline gerontas

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Sierpień, 2016, 10:50 »
Owszem, jest coś takiego jak moralność. Pozwolę sobie ją zilustrować...

(Łukasza 7:36-40 NWT)
36. A któryś z faryzeuszy zapraszał go do siebie na obiad. Toteż wszedł do domu owego faryzeusza i ułożył się przy stole.
37. I oto niewiasta, która w mieście była znana jako grzesznica, dowiedziała się, że on się ułożył do posiłku w domu faryzeusza, i przyniosła alabastrowe naczynie z wonnym olejkiem,
38. a zająwszy miejsce z tyłu u jego stóp, płakała i poczęła zraszać łzami jego stopy oraz wycierała je włosami swej głowy. Czule też całowała jego stopy i nacierała je wonnym olejkiem.
39. Na ten widok faryzeusz, który go do siebie zaprosił, rzekł sam w sobie: „Gdyby ten człowiek był prorokiem, wiedziałby, kim i jakiego pokroju jest ta niewiasta, która go dotyka — że jest grzesznicą”.
40. A wtedy Jezus mu rzekł: „Szymonie, mam ci coś do powiedzenia”. Ten rzekł: „Nauczycielu, powiedz!”


Czy Jezus wiedział, że owa kobieta jest grzesznicą (czytaj prostytutką)? Oczywiście. Ale mimo to pozwolił się dotykać w sposób czuły, całować swoje stopy, wycierać je włosami. Z boku patrząc wątpliwości co do moralności Jezusa mogły goszczącemu go faryzeuszowi nasunąć się niejako z automatu. Czy jednak Jezus zdradził swoje zasady? Nie, do łózka z ową nie poszedł. Podobnie będziesz miał w omawianej przez nas sytuacji w kontekście WTS.

Cytat:
"How a Christian puts his money to work is for him to decide personally, just as how he works for a living is for him to decide. There is nothing contrary to Scriptural principles for him to let his money help him earn a livelihood. If he invests in stocks, no one should criticize him. He should, of course, be discreet about what stocks or bonds he buys. When he knows that a corporation is devoted entirely to manufacturing merchandise that is used for a morally wrong purpose, it would be improper for him to violate his conscience by investing money in the stock of that company."
(Awake!, February 8, 1962, p. 23.) 

Czy zatem WTS sprzeniewierzył się powyższym zasadom? Nie, wszak to nie WTS inwestował, mimo że wiedział...  tak jak Jezus wiedział, że owa kobieta jest prostytutką, a jednak "profitów" wynikających z jej zachowania nie odrzucił




Rozumiem, że raczej nie chodzi ci o ogólniki a masz na myśli konkretnie WTS. Jak juz rzekłem, omnibusem nie jestem. Czy mógłbyś zatem podać taki przykład? Najlepiej udokumentowany w podobny sposób, jak linkował 'M'.

Z początku to nawet chciałem stanąć w obronie Sabkka. Uważam, że to dobrze gdy choć jedna osoba w dyskusji ma odmienne zdanie, bo to jest czasem powodem do wymiany argumentów lub prowadzi do ich przewartościowania.
Ale ten jego wpis spowodował, że całkowicie zmieniłem o nim zdanie i popieram tych, którzy już w tej dyskusji je wyrazili.

Drogi Sabkku, ten wpis obnażył Cię zupełnie. Zdjąłeś spodnie i zdemaskowałeś się sam na własne życzenie. Na twoje nieszczęście są tu osoby inteligentne, trzeźwo myślące a takie manipulacje jakimi się posługujesz odczytują w mig. Przykład jakim się posłużyłeś z ewangelii Łukasza w ogóle nie pasuje do tego co robi obłudna organizacja, która świadomie przez dziesięciolecia czerpie korzyści z niemoralnych w świetle Biblii praktyk i nie ma na to żadnego logicznego wytłumaczenia.


Offline PoProstuJa

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:06 »
Nie czytałam całej dyskusji, ale fragmenty.

Jeżeli Sabekk uważa, że nie ma nic złego w inwestowaniu w firmy produkujące broń i tytoń, to ja zapytam: dlaczego bracia/siostry nie mogą pracować w punktach, gdzie są sprzedawane papierosy?! Teraz zdaje się stanowisko w tej materii zelżało i można już sprzedawać papierosy, jeśli w sklepie są też inne produkty np. spożywcze. Ale z tego co słyszałam, że kiedyś nie było "zmiłuj", tylko siostra/brat musieli rzucić taką pracę, w której zmuszeni by byli do sprzedawania komuś papierosów!
CK zawsze mówiło, że nie mozna iść na żadne kompromisy!

I dlatego też jak ktoś chce pracować jako sprzątaczka, ale musiałby sprzątać w koszarach wojskowych, w kościele albo w domu publicznym, jest wykluczany ze zboru!
Żadnych kompromisów!

Ale ja CK wspiera finansowo organizacje produkujące broń i tytoń, to już jest dobrze?! Bycie akcjonariuszem polega na tym, że POŻYCZAMY danej firmie pieniądze na to żeby się rozwijała! Właśnie po to firmy wchodzą na giełdę - żeby dostać pieniądze od ludzi na rozwój swojego biznesu! Oczywiście akcjonariusze mogą akcje sprzedawać i kupować i na tym zarabiać.

Załóżmy, że to ktoś zainteresowany inwestuje na giełdzie w firmy zbrojeniowe, a później daje swoje zarobki jako datki na organizację. Czy organizacja ma moralne prawo przyjąć takie "judaszowe srebrniki"? A może CK uznaje, że "pieniądze nie śmierdzą" i weźmie kasę nawet od właściciela sieci burdelów?!

Czyż nie ma tu zastosowania powiedzenie: Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie!

CK może czerpać korzyści z popierania produkcji zabójczej broni i tytoniu, ale szary głosiciel już nie może pracować w sklepie gdzie sprzedawano by broń czy tytoń. Co więcej - ludzie ze zborów byli WYKLUCZANI za to!

Brak mi słów na opisanie tej faryzejskiej obłudy CK i jego popleczników!
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 11:20 wysłana przez PoProstuJa »


Offline M

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:34 »
Myślę, że w jakiejś mierze odpowiedziałem na to pytanie w odpowiedzi na moralne dywagacje KaiserSoze, wszak twoje "fair względem wartości, które głoszą" ma dokładnie tą sama płaszczyznę. Uznajmy zatem, że będzie to odpowiedź również i na twoje pytanie.

Nie odpowiedziałeś nadal na część jak to się ma do wymagań stawianych szeregowym głosicielom, co też dobitnie podkreślili moi przedmówcy.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:46 »
No nie mogę , organizacja która jest dla prawowiernych Świadków Jehowy  wzorem pod każdym względem bo przecież ma poparcie Boga .Dlatego jak owce nie kwestionują ich prawa do pełnej kontroli każdego w Zborze nawet pod kątem oceny ich oddania dla Boga poprzez upokarzanie ludzi a obrażanie Stwórcy np. zmuszaniem do rozliczenia zgłoszenia .
Rozlicza się każde minimum 15 minut , czasopismo,broszurę, książkę ,zaproszenie, odwiedziny ,studium, odtworzenie z jw.org , itd................. .
Pomijam jak te sprawozdania są rzetelne i prawdziwe - i bez przymusu podawane , to jednak ukazują jak to powiedział klasyk z polskiego filmu -permanetną inwigilację.
https://youtu.be/g5I8wln4i5U -perm

Inwigilacja (od łac. invigilare – czuwać nad czymś) – ogólnie: określenie zespołu czynności stosowanych do śledzenia (monitorowania) zachowań ludzi.

Stosowana jest m.in. w państwach o ustroju politycznym totalitarnym, jako narzędzie do ingerowania w życie prywatne obywateli, a także dyskretny (tajny) nadzór nad osobą, grupą, organizacją, poprzez systematyczną obserwację agentów (tzw. „wtyczki”) np. policję, służby specjalne lub prywatnego detektywa.



DRODZY BRACIA ŚJ - OCZEKUJĘ ZATEM OD ORGANIZACJI PODOBNEJ SPOWIEDZI I SZCZEROŚCI W KWESTIACH PRZECIEŻ MAŁO ISTOTNYCH DLA WTS -BO PRZECIEŻ ONI WALCZĄ GŁÓWNIE Z CIEMNOTĄ DUCHOWĄ SZATAŃSKIEGO ŚWIATA A SAMI NIE MAJĄ NIC DO UKRYCIA .
- INACZEJ FINANSE WTS NA ODLEGŁOŚĆ PACHNĄ BRZYDKO .

PRZECIEŻ PRAWDA SAMA SIĘ BRONI .
Kłamstwo nie przetrwa bez rusztowania a tym rusztowaniem jest tajemnica.

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Weteran

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:54 »
Zacytuje jeszcze raz to, co m.in. napisałem w wątku „Finanse WTS”:

Gdyby to była religia prawdziwa, to nadwyżki finansowe po pierwsze szłyby na pomoc dla głodujących braci – po drugie co najwyżej mogłyby być lokowane w bankach na procent bez popierania „światowego” handlu, czyli „kupców ziemi” z Apokalipsy. Oczywiście „pecunia non olet”, widać, że religia tu jest zasłoną dymną dla tych właśnie interesów, aby czerpać kasę od ogłupionych ludzi, którzy dają ją na „dzieło”, myśląc, że czynią to dla Boga.

I dlatego dyskusje na temat „moralności” WTS w inwestycjach nie mają dla mnie sensu. Wystarczy mi koncern tytoniowy i zbrojeniowy. Ale W OGÓLE o czym tu mowa? „Organizacja Boża”? Instytucja „charytatywna”??? A czymże się to różni od ciemnych interesów KK w sprawie słynnego Banco Ambrosiano?
Zadam pytanie na wzór strażnicowy: Czy Jezus, nawet mając nadwyżki w skarbonie inwestowałby w Lockheed Martin, Phillip Morris'a, Coca Colę, browary, Monsanto itd.? Sam w przypowieści zganił leniwego sługę, ponieważ zakopał talent w ziemi, A NIE ODDAŁ BANKIEROM, aby pomnożyli kapitał. I to jest JEDYNA dopuszczalna możliwość lokowania nadwyżek majątkowych. Ale tych nadwyżek wcale by nie było, gdyby nie darmowa praca ogłupionych wolontariuszy, gdyby nie obojętność CK z rolexami i smartwatchami Apple'a na głodujących i bezdomnych współbraci, nie mówiąc juz o osobach postronnych. To dranie pozbawieni skrupułów, pozbawieni empatii i sumienia. I dlatego, jeśli ktoś mi tu ich jeszcze broni, JEST ZWYKŁYM PROWOKATOREM, którego nie powinno się zaszczycać dyskusją. Szkoda czasu i nerwów. I tyle.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 11:58 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline niewierzacy

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Sierpień, 2016, 12:33 »
Dziękuję za przypomnienie definicji trollowania. Niemniej jednak proszę po raz ostatni od powstrzymania się od nazywania trollem lub kretem kogokolwiek na forum. Jeśli nie chcesz "być strollowany" to nikt Cię nie zmusza do prowadzenia z kimkolwiek dyskusji. Ale jeśli już ją prowadzisz, to zachowaj kulturę wypowiedzi.

W kontekście słów Jezusa: "Plemię żmijowe" - ostro!!!
Nie rozumiem powyższej postawy. Chyba chodzi o to żeby nazywać rzeczy po imieniu.
Czy tez należy na tym forum podziwiać wytrawna retorykę i jednocześnie brak znajomości definicji: "Kret, Troll, czy Leming"?

PS
Wyobrażam sobie jak Jezus zamiast "Plemię żmijowe" mówi do faryzeuszy:
"drogi podłużny zwierzaczku z drzewka Edenowego w liczbie mnogiej".

Nie wpadajmy w skrajności, bo zaraz słowo "kłamca" będziemy zastępować:
"mówiący odwrotnie do prawdy",
lub
"obrotowy rozmówca o 180stopni od prawdy"

"Plemię żmijowe" - Jezus mówił jak jest! Nazywał rzeczy po imieniu.
A jak ktoś czuje się obrażony prawdą niech idzie się poskarzyć starszym.
Oni użyją tuszu i będzie sympatycznie jak po użyciu atramentu sympatycznego.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 12:43 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline M

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Sierpień, 2016, 12:45 »
To, że Jezus miał do czegoś prawo nie znaczy, że tutaj na forum każdy może robić to samo. Zapewne wierzysz, że Jezus był doskonały, a zatem nie mógł się pomylić w swojej ocenie. Czy to samo może powiedzieć każdy z nas? Nazywanie kogoś trollem czy też ubliżanie w jakikolwiek sposób tylko dlatego, że ma odmienne zdanie które w jakiś sposób próbuje argumentować (nawet jeśli te argumenty uważamy za chybione) jest nie na miejscu i tyle w tym temacie. Pamiętajcie, że w taki sposób "dyskusje" prowadzi WTS - albo jesteś z nami i wtedy możemy z Tobą gadać, albo jesteś odstępcą i z Tobą nie gadamy. Nie zniżajmy się do ich poziomu.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:08 »
Kłamstwo nie przetrwa bez rusztowania a tym rusztowaniem jest tajemnica.

Pytanie do SJ: Czy prawdą jest że na spotkaniach gron starszych uczestniczy są proszeni o "rozbrojenie" telefonów -
wyjęcie baterii i ew. kart sim ?
Skoro więc na takim poziomie są przygotowywani do halsowania to co dopiero ,gdy chodzi o kasę i to dość dużą .
Muszą mieć bufor do zmiany zdania i ew. tajemnicy spowiedzi - także finansowej, w innych religiach podobnie .
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 13:18 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline M

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:24 »
Pytanie do SJ: Czy prawdą jest że na spotkaniach gron starszych uczestniczy są proszeni o "rozbrojenie" telefonów -
wyjęcie baterii i ew. kart sim ?

Trochę nie na temat, ale odpowiedź brzmi nie. W niektórych gronach w których są nadgorliwi starsi, gdy omawia się "wrażliwe" tematy to proszą o wyłączenie telefonów, ale o wyjmowaniu baterii/kart sim nie słyszałem :).


Offline zaocznie wywalony

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:53 »
Trochę nie na temat, ale odpowiedź brzmi nie. W niektórych gronach w których są nadgorliwi starsi, gdy omawia się "wrażliwe" tematy to proszą o wyłączenie telefonów, ale o wyjmowaniu baterii/kart sim nie słyszałem :).
Ja jeszcze będąc w org (czyli ponad rok temu) słyszałem o takim zaleceniu - nie zabieranie telefonu, lub ew .wyjęcie baterii. Oczywiście tylko w przypadku "wrażliwych" dla WTS-u spraw. A stało się tak po tym gdy jawne dla większości społeczeństwa stało się że każdy telefon, nawet wyłączony ale z włożoną baterią, można zdalnie podsłuchiwać. Co prawda takie możliwości mają wyłącznie służby specjalne, ale zawsze..
Wyciąganie karty sim nie ma sensu, każdy aparat ma swój numer IMEI


Offline sabekk

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:24 »
Już sobie wyobrażam, jak będzie przebiegać dalsza dyskusja,
gdy tylko nasze nowe wcielenie bobo, biosławka czy wykluczonego itp.
wyśpi się po  nocy płodnej w ostatni diabelski post (bo jak określić tak nieuczciwe manipulowanie Biblią)...

W tym wątku zostało wystarczająco napisane, żeby każdy mógł
zobaczyć,  jak perfidnie działają tacy ludzie, by usprawiedliwiać
pazerność i hipokryzję oszustów religijnych, przy okazji perfidnie manipulując Biblią,
jak to robią ich przewodnicy.

Pozwolę więc sobie przypomnieć, że niekarmione trolle umierają śmiercią naturalną!

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1524.0
Regulamin:
6. Szanuj innych użytkowników. Nie wolno ci ich obrażać, wyrażać w stosunku do nich nienawiści, grozić im lub w żaden sposób naruszać ich prywatności. Nie zamieszczaj żadnych danych osobowych (w tym imienia i nazwiska) innych osób ani ich prywatnej korespondencji, chyba że za wyraźną zgodą tych osób.
7. Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.

Jak porównam twą wypowiedź z regulaminem, to tu z twojej strony zdecydowanie merytorycznie się już skończyło.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:41 »
Trochę nie na temat, ale odpowiedź brzmi nie. W niektórych gronach w których są nadgorliwi starsi, gdy omawia się "wrażliwe" tematy to proszą o wyłączenie telefonów, ale o wyjmowaniu baterii/kart sim nie słyszałem :).

OK -chodzi o to że nawet na poziomie gron starszych robią z wszystkiego tajemnicę/konspirację i to dotyczy np. bardzo często niczego nie wnoszących czasem nasiadówek Grona starszych -zwanych spotkanie grona starszych ,co zwykle sprowadza się do emocji tylko przed obsługą i to głównie 1 lub 2 z nowym nadzorcą obwodu .

Finanse więc też są ukryte - owszem zborowe wyniki finansowe wiszą na tablicy -ale to grosze  i głównie po to żeby można było wiedzieć jak zachęcić do większej ofiarności( dokładniejsze strzyżenie owiec) .
A obecnie i tak co kwartał nadwyżka jest zabierana zborom -żeby za dużo nie rządzili tym mało znaczącym aspektem jakim są finanse .

Dlatego  fakty mogą poznać tylko szczerzy badacze tematu finansów WTS i szukający w źródłach które dla świadków są informacjami odstępców bo burzą wizerunek matki organizacji i zmuszają do myślenia i domek z kart wali się........................

« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 14:43 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:57 »
Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1524.0
Regulamin:
6. Szanuj innych użytkowników. Nie wolno ci ich obrażać, wyrażać w stosunku do nich nienawiści, grozić im lub w żaden sposób naruszać ich prywatności. Nie zamieszczaj żadnych danych osobowych (w tym imienia i nazwiska) innych osób ani ich prywatnej korespondencji, chyba że za wyraźną zgodą tych osób.
7. Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.

Jak porównam twą wypowiedź z regulaminem, to tu z twojej strony zdecydowanie merytorycznie się już skończyło.


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:00 »
Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1524.0
Regulamin:
6. Szanuj innych użytkowników. Nie wolno ci ich obrażać, wyrażać w stosunku do nich nienawiści, grozić im lub w żaden sposób naruszać ich prywatności. Nie zamieszczaj żadnych danych osobowych (w tym imienia i nazwiska) innych osób ani ich prywatnej korespondencji, chyba że za wyraźną zgodą tych osób.
7. Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.

Jak porównam twą wypowiedź z regulaminem, to tu z twojej strony zdecydowanie merytorycznie się już skończyło.

Merytorycznie to się skończyło już, kiedy otrzymałeś wiele
konkretnych odpowiedzi. A Ty ciągniesz temat, obrażając
mnie wplataniem pięknych obrazów z Biblii do usprawiedliwiania
kłamców i naciągaczy.
Ciągnij to sobie, dopóki wszystkim się znudzi.
Ale to nie jest forum, na którym potrzebujemy mediatorów
WTS. Jakbyś nie zauważył, my już się poznaliśmy na tej organizacji. Często do bólu.
Ja nazwałem Twój post "diabelskim" ponieważ takim go oceniam.
Jeśli Ty osobiście poczułeś się urażony - przepraszam.
Nie to było moim celem. Apage satanas to ogólne wezwanie.
Przychodzi mi na myśl, kiedy czuję w pobliżu merytorykę Diabła.
Nic ad personum.


To, że Jezus miał do czegoś prawo nie znaczy, że tutaj na forum każdy może robić to samo. Zapewne wierzysz, że Jezus był doskonały, a zatem nie mógł się pomylić w swojej ocenie. Czy to samo może powiedzieć każdy z nas? Nazywanie kogoś trollem czy też ubliżanie w jakikolwiek sposób tylko dlatego, że ma odmienne zdanie które w jakiś sposób próbuje argumentować (nawet jeśli te argumenty uważamy za chybione) jest nie na miejscu i tyle w tym temacie. Pamiętajcie, że w taki sposób "dyskusje" prowadzi WTS - albo jesteś z nami i wtedy możemy z Tobą gadać, albo jesteś odstępcą i z Tobą nie gadamy. Nie zniżajmy się do ich poziomu.

Nie oceniam sabekka, czy kogokolwiek innego, jako człowieka. Nie wiem, jakie ma pobudki.
Być może w przyszłości spojrzy na sprawy inaczej, czego mu życzę. Sam jeszcze ze dwa lata
temu broniłbym WTS, chociaż mam wątpliwości, że robiłbym to z dalej uporem, gdybym szczerze
zastanowił się nad argumentami, jakie tu padają.
Natomiast wypowiadam się wobec jego postawy względem FAKTÓW, wyrażoną mi.in nadużyciem interpretacyjnym
treści ewangelicznych. Co najwyżej, być może "obraziłem" jego postawę.
Dobitnie wyraziłem, jakie obrzydzenie wzbudza we mnie przyjęta
fałszywa i wręcz szkodliwa merytoryka. Gdy nie działa rozsądna persfazja, a ktoś
ciągnie swoje duchowe gusła i próbuje wciągać innych do salonu krzywych luster,
aby przedstawiać wszystko w krzywym zwierciadle, to mnie razi jego atakowanie,
jest uporczywe. Zwłaszcza, gdy wykorzystuje Biblię i straszy regulaminem
lekko naciągając  jego zastrzeżenia, byle dalej do niego należało ostatnie słowo.


Ja nie napisałem o profitach prostytutki , tylko... o "profitach" wynikających z jej zachowania. A to pewna różnica.

Odwracasz kota ogonem.
To przynies może do Sali Królestwa
pieniądze i złóż na datek, mówiąc starszym, że to z akcji sprzedaży tytoniu i przemysłu zbrojeniowego.
No ale przecież to nie Ty handlowałeś. Tylko przynosisz "profity z ich zachowania" - jak to określasz
Dobre. Naprawdę. Jesteś zaprawiony w dyplomatycznym wiciu się jak piskorz. Jak WTS.

Ostatni raz wypowiadam się w sprawie Twoich szokujących mnie poglądów:

Kobieta, która przyszła do Chrystusa - jaką widzisz jej postawę?
1) Ona nie ukrywa swojego grzechu.
 Nierządnica vs WTS - wynik: 1:0 dla nierządnicy
2) Nierządnica w czasie spotkania z Chrystusem już nie jest nierządnicą - kolejne 1:0
3) Upokarza się przy wszystkich (organizacja mówi "jestem jedyną czystą i zasługującą na uznanie") - 1:0 po stronie nierządnicy

Gdybyś podkreślił w tym opisie piękny obraz miłosierdzia, którego
w wielu wypadkach  organizacja nie czyni względem potrzebujących go,
zamiast manipulować tym opisem do usprawiedliwiania moralnego zła, które organizacja
czyni, nie pisałbym nic, a jeszcze bym przytaknął.


Z serca Ci napiszę: zacznij naprawdę czytać Biblię i zastanów się nad powyższym.
Bo nie grzechy, ale obłuda i ukrywanie go, a także przybieranie innej twarzy,
w dodatku zmyłkowe szafowanie Biblią - to zabiera człowiekowi dostojeństwo.


Aha, jeszcze jedno. Pozwól, że ja Ci zacytuję Biblię w temacie tego wątku:

"Wtedy Jezus odezwał się do tłumów i do swych uczniów, mówiąc:
(...)
oni bowiem mówią, lecz nie wykonują. Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki,
sami zaś nie chcą ich ruszyć swoim palcem
. Wszystkie swe uczynki spełniają, żeby ich ludzie widzieli;
bo poszerzają pudełeczka [z fragmentami pisma], które noszą dla ochrony, i powiększają frędzle swych szat.
Lubią najpocześniejsze miejsce na wieczerzach i pierwsze miejsce w synagogach,  i pozdrowienia na rynkach
i lubią być przez ludzi nazywani Rabbi.  (...) Lecz największy wśród was ma być waszym sługą.
kto by się wywyższał, będzie ukorzony, a kto by się korzył, będzie wywyższony.
 "Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Zamykacie bowiem królestwo niebios przed ludźmi;
bo sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. 
Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
Przemierzacie bowiem morze i suchy ląd, aby uczynić jednego prozelitę,
a gdy się nim stanie, sprawiacie, że podlega Gehennie dwakroć bardziej niż wy sami.
(...)"Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Dajecie bowiem dziesiątą część mięty i kopru, i kminu,
ale zlekceważyliście to, co ważniejsze w Prawie, mianowicie sprawiedliwość i miłosierdzie, i wierność.
Te rzeczy należało czynić, tamtych jednak nie lekceważyć.  Ślepi przewodnicy, którzy odcedzacie komara,
lecz połykacie wielbłąda! (25): "Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
Oczyszczacie bowiem z zewnątrz kielich i miskę, ale wewnątrz są one pełne grabieży i nieumiarkowania.
 Ślepy faryzeuszu, oczyść najpierw wnętrze kielicha i miski, żeby także z zewnątrz stały się czyste. 
"Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przypominacie bowiem pobielane groby,
które z zewnątrz wprawdzie wydają się piękne, ale wewnątrz są pełne kości zmarłych oraz wszelkiej nieczystości.
Tak i wy wprawdzie z zewnątrz wydajecie się ludziom prawi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i bezprawia.
 "Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
 (...): "Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?
[PNŚ]

Jak w świetle tego wygląda Organizacja w tym temacie? Chyba że uważnie nie przeczytałeś
każdego słowa.

"Zaprawdę wam mówię, że poborcy podatkowi i nierządnice idą przed wami do królestwa Bożego"
Tyle ode mnie. Przepraszam Sabekk. Mamy inne zdanie.
A troll, cóż, czyż jest coś nieprawdziwego w twierdzeniu, że nie karmiony umrze?
Wysiadam z wątku ...do odwołania. Bye






« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 15:07 wysłana przez Abba »


od-nowa

  • Gość
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:11 »
Nie odpowiedziałeś nadal na część jak to się ma do wymagań stawianych szeregowym głosicielom, co też dobitnie podkreślili moi przedmówcy.
...
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 15:13 wysłana przez od-nowa »