Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Psychicznie chorzy?  (Przeczytany 4068 razy)

Offline Roszada

Odp: Psychicznie chorzy?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Grudzień, 2015, 11:46 »
Ja tam się nie dziwię, że Towarzystwo traktuje odstępców jako chorych umysłowo.
Ono też swoich niektórych pomazańców traktuje jako psychicznie chorych:

„Liczba spożywających emblematy. Jest to liczba wszystkich ochrzczonych osób, które spożywały emblematy podczas Pamiątki. Czy jest to zatem liczba pomazańców żyjących jeszcze na ziemi? Niekoniecznie.  Pewne czynniki - między innymi dawne przekonania religijne lub nawet zaburzenia psychiczne bądź emocjonalne - mogą powodować, że ktoś błędnie uzna, iż ma powołanie niebiańskie. Dlatego nie da się ustalić dokładnej liczby pomazańców na ziemi; zresztą nie jest nam to potrzebne. Ciało Kierownicze nie prowadzi listy wszystkich osób spożywających emblematy” (Strażnica 15.08 2011 s. 22).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Psychicznie chorzy?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Grudzień, 2015, 14:20 »

     A co tu się dużo rozpisywać, wypada tylko zadać jedno bardzo proste pytanie.

 Po czym psychiczny pozna psychicznego?  ;D

Jeśli odstępcy są chorzy w główkę tzn, że....organizacja jest wylęgarnią takich osobowości. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Alek

Odp: Psychicznie chorzy?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Grudzień, 2015, 17:15 »
     A co tu się dużo rozpisywać, wypada tylko zadać jedno bardzo proste pytanie.

 Po czym psychiczny pozna psychicznego?  ;D

Jeśli odstępcy są chorzy w główkę tzn, że....organizacja jest wylęgarnią takich osobowości. :P

NO COŚ W TYM JEST .
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Psychicznie chorzy?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień, 2015, 19:37 »
NO COŚ W TYM JEST .

   Nie da się ukryć.
Skoro organizacja byłych nazywa chorymi na umyśle to gdzieś ta choroba miała swój początek i coś było jej powodem.
Ale skoro chory odcina się od "matecznika" i chce się zmienić tzn  nie jest z nim tak źle.
Jeśli ktoś jest świadom swoich ułomności, słabości, błędów i próbuje je naprawić, zmienić swoje życie tzn że myśli logicznie i racjonalnie.

A jeżeli mimo wszystkich tych defektów idzie w zaparte, że on jest mądry, dobry, zdrowy i w ogóle naj...
Takiemu nie da się pomóc.

Czego najlepszy przykład mamy w tej organizacji.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline ambasador

Odp: Psychicznie chorzy?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudzień, 2015, 09:22 »
  Byli ŚJ w Anglii zglosili oficjalną skargę na Policji o zbadanie sprawy, czy zamieszczony artykuł w lipcowej Strażnicy jest niezgodny z prawem i  nie mówi o nienawiści religijnej.Wspomniany artykuł mówi o ''fałszywych nauczycielach'' jak o osobach psychicznie chorych.Policja rozpoczęła dochodzenie.
 Kościół jest znany z wydawanych surowych kar dla zwolenników krytykujących doktryny lub budzących wątpliwości co do wiary.
 Były Starszy zwrócił uwagę ,że jeśli religia naucza,że czarni i homoseksualiści są nazywani psychicznie chorymi ,może budzić uzasadnione oburzenie."Sposób, w jaki Pismo jest używane do znęcania się nad ludźmi musi być kwestionowane''.
 Rzecznik ŚJ dodał,że Każdy Świadek Jehowy może swobodnie wyrażać swoje uczucia i zadawać pytania. "Jeśli ktoś zmieni zdanie na temat nauk opartych na Biblii kiedyś mu bliskich, uznajemy ich prawo do odejścia."
 Sparawa z 2011 r

http://www.telegraph.co.uk/news/religion/8791196/Police-inquiry-over-Jehovahs-Witness-magazine-mentally-diseased-article.html

 Uwaga:Tłumaczenie nie jest dosłowne. Tak czy inaczej CK czuje oddech odstępców na plecach.
Słusznie że taka skarga została zgłoszona. Powstaje jednak pytanie  co to da ?
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii