Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa  (Przeczytany 4583 razy)

Offline Roszada

2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« dnia: 27 Listopad, 2015, 18:50 »
Wprawdzie nie jest to nowe światło, ale zajęcie jakiegoś stanowiska, co jest uściśleniem nauki.

"Czy Szatan w trakcie kuszenia Jezusa literalnie wziął go do świątyni?
Krótko mówiąc, nie ma pewności, czy Jezus stanął na blanku świątyni w sensie dosłownym, czy też znalazł się tam w wizji. Dawniej nasze publikacje wspominały o obu możliwościach. (...) W przeszłości w naszych publikacjach przedstawiano pogląd, że nie musiało to być literalne wydarzenie." (Strażnica marzec 2016 s. 31).

"Jak zaznaczyliśmy na początku, nie chcemy w tej sprawie zajmować dogmatycznego stanowiska. A zatem nie sposób wykluczyć tego, że Jezus faktycznie udał się do Jerozolimy i stanął na blanku świątyni. Możemy jednak mieć pewność, że owe pokusy były czymś realnym i że Jezus za każdym razem udzielił Diabłu zdecydowanej odpowiedzi." (jw. s. 32).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad, 2015, 23:13 »
Możemy jednak mieć pewność, że owe pokusy były czymś realnym i że Jezus za każdym razem udzielił Diabłu zdecydowanej odpowiedzi." (jw. s. 32).

Jestem ciekaw jaki okres przydatności do spożycia ma ta "pewność".... i cały ten pokarm.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad, 2015, 00:42 »
mi podoba sie to nie mają pewności.Widać światło słabo świeci.Gdyby przedstawiali inne nauki w takim tonie to byłoby super.Tylko dlaczego tu mogą odpuścic i nie zajmowac dogmatycznego stanowiska ,a już w kwestii pokolenia nie?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń, 2017, 19:10 »
Ang. skorowidz zaliczył to do nowych świateł.

*** dx86-16 Beliefs Clarified ***
2016, Jesus taken by Satan to battlement of temple (Mt 4:5; Lu 4:9): w16.03 31-32; w16.06 32


Offline robbo1

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 20:51 »
Widzę,że zgadzacie się,że istnieje możliwość niemożliwości zupełnego opowiedzenia się za ,lub przeciw.
Jeżeli jedno i drugie jest możliwe.
To jest.
Jak i pewne,że nasz zbawiciel zdecydowanie odrzucił propozycje.
Nikt tego nie zmieni.
Jest to wyraźnie napisane.
"Idź precz...".


Offline Reskator

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 05:56 »
Jeśli przyjąć że Jezus literalnie był na pustyni i poddany próbie.
To i z dużym prawdopodobieństwem trzeba przyjąć literalną scenkę z blankiem.


Offline HARNAŚ

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 08:50 »
czterdzieści dni pościł czy nic nie jadł? Bo jak nic nie jadł i nie pił to pobił rekord świata a jeśli tylko pościł to żaden wyczyn, znam lepszych od niego co nie ulegli pokusie.


Offline Trinity

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 09:22 »
a kto pamięta ?
byłam małym dzieckiem jak mówiono że szatan w zuchwały sposób chce przyjąć pokłon w zamian za Jezusowy pokłon.?
( bo przecież władcą wszystkiego jest Bóg) później śpiewka sie zmieniła i było że mógł żądać pokłonu bo jako władca świata ma do tego prawo
zmiana o 180 stopni. ktoś pamięta? bo ja na studium ,mojego zbioru' miałam tak to przedstawiane
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2017, 09:24 wysłana przez Trinity »


Offline Fantom

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 09:50 »
mnie uczono,że szatan nie ma dostępu do naszego mózgu(tak w skrócie).Wizja od szatana?Czyżby szatan miał władzę i dostęp do naszej świadomości?Czy Jezus zatem pozwolił szatanowi nad zawładnięciem swoją świadomością?Nie mógł, czy raczej nie chciał oprzeć się narzuconej wizji,jeżeli to była wizja?
 Szatan to największy odstępca i oszczerca.Dlaczego Jezus dał się tak prowadzić szatanowi?Mógł od razu powiedzieć:''Idź precz, szatanie!'' ,a nie dopiero po 3 kuszeniu.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 10:16 »
czterdzieści dni pościł czy nic nie jadł? Bo jak nic nie jadł i nie pił to pobił rekord świata a jeśli tylko pościł to żaden wyczyn, znam lepszych od niego co nie ulegli pokusie.
Ta czterdziestka to pewna symbolika biblijna. Tak twierdzą teologowie.

Moja siostra jak miała raka pościła ponad 40 dni, ale piła sok z buraków i wodę (nie chciała już przyjmować chemioterapii bo się bała, że się wykończy od niej).
Pomogło na pewien czas, ale bez radioterapii później się nie obyło.

Raczej nie jest możliwe 40 dni nie pić, na dodatek nie jedząc.
Można nie pić 40 dni, ale jedząc dostarczamy wodę do organizmu, choć minimalnie.
Bez płynów nastąpi odwodnienie dość szybko i śmierć.

Owszem Jezus jako Bóg mógłby użyć w tej kwestii swej mocy, ale czy wtedy post byłby taki postem, jakim miał być?


Offline Stanisław Klocek

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 10:28 »
Poruszałem kilkakrotnie kwestie, co to był za duch, który zaprowadził Jezusa na pustynie (Mat 4:1)? BT pisze z dużej litery Duch, a PNŚ przez małe, duch. Może tym razem ktoś uzasadni to w miarę rozsądnie, a najlepiej poda jakieś miarodajne źródło teologów.


Offline sawaszi

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 11:38 »
Z tego co wiem z Biblii : Jezus jest Synem Bożym (szatan "Lucifer" także ?!!) - dywagując można dojść do wniosku, że Jezus nie mógłby być kuszonym przez siebie samego - a czy to prawda to kwestia wiary czy wiedzy ?? .Każdy sam musi to rozważyć .


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 18:02 »
Miło się czyta fragmenty publikacji   JWORG....gdzie szczerze i jasno przyznają że tak naprawdę wiedzą i rozumieją z Biblii niewiele.
Pomimo tego większość Świadków czyta publikację jak nieomylne informacje od Boga.

Poniżej moje Komentarze pomiędzy do przemyślenia..

WYDARZENIA OPISYWANE JAKO FAKTY CZY RACZEJ  SYMBOLE ?
DO ROZWAŻENIA PRZEZ WNIKLIWYCH I MYŚLĄCYCH.

To podstawowe pytanie przy analizie tego fragmentu.
Dotyczy to całej treści Biblii.
Czytamy 1do1 jako fakty czy raczej jako symbole.
Wtedy to zmienia postrzeganie
nie tylko tego fragmentu.
.



Czterdzieści dni na pustyni

(1) Wtedy Duch zaprowadził Jezusa na pustynię, aby go kusił diabeł.TZN.?ODBYCIE KWARANTANNY. LUB PRZYGOTOWANIA.  (2) A gdy pościł???FAKT CZY PRZENOŚNIA czterdzieści dni i czterdzieści nocy, ???40  TO SYMBOL CZY PRZENOŚNIA wówczas łaknąłTZN???GŁÓD FIZYCZNY CZY W PRZENOŚNI. (3) I przystąpił do niego kusiciel, i rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem. (4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (5)Wtedy wziął go diabeł do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.PRZENOŚNIA??? (6) I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym ???SYMBOL CZY FAKT???, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej. (7) Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego. (8) Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę ?????JAK WYSOKĄ SKORO MOŻLIWE TO TYLKO NA PŁASKIEJ ZIEMI

 i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich. ???POKAZAŁ CHWAŁĘ CZY TYLKO SYMBOLE  CHWAŁY????A MOŻE JEŚLI TO OPIS FAKTYCZNY TO JEDNAK ZIEMIA JEST INNA ....

(9) I rzekł mu: To wszystko dam ci ???JEZUS NIE ZAPRZECZYŁ ŻE SZATAN MOŻE TO ZROBIĆ , jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon. (10)Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz. (11) Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu. (Mt 4,1-11).

« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2017, 18:18 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Maj, 2020, 22:43 »
Polski skorowidz też zaliczył ro w roku 2016 do nowych świateł:

*** dx86-18 Kształtowanie się wierzeń ***
2016: (...)
Jezus postawiony przez Szatana na blanku świątyni (Mt 4:5; Łk 4:9): w16.03 31-32; w16.06 32

Tylko jakie to nowe światło, skoro na dwoje babka wróżyła, jak podano w cyklu Czy sobie przypominasz?

*** w16 czerwiec s. 32 Czy sobie przypominasz? ***
Czy w trakcie kuszenia Jezusa Szatan literalnie wziął go do świątyni?
Nie ma co do tego pewności. Ze wzmianek z Ewangelii według Mateusza 4:5 oraz Łukasza 4:9 może wynikać, że Jezus został tam zabrany w wizji lub że literalnie stanął na blanku świątyni (w16.03 ss. 31, 32).

Pisano

*** w16 marzec s. 32 ak. 8 Pytania czytelników ***
Jak zaznaczyliśmy na początku, nie chcemy w tej sprawie zajmować dogmatycznego stanowiska. A zatem nie sposób wykluczyć tego, że Jezus faktycznie udał się do Jerozolimy i stanął na blanku świątyni. Możemy jednak mieć pewność, że owe pokusy były czymś realnym i że Jezus za każdym razem udzielił Diabłu zdecydowanej odpowiedzi.

Jak można dogmatycznie pisać, skoro podają dwie możliwości. ;)
Lepiej by napisali: nie wiemy! :)


Offline Roszada

Odp: 2016 - Uściślenie dotyczące kuszenia Jezusa
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maj, 2020, 14:45 »
Istniała też trzecia możliwość.
Był tam osobiście i wtedy miał wizję. :)
Gdybym na zebraniu tak powiedział, to pewnie by starsi powiedzieli, że to wybieganie w przód, przed niewolnika. :)