Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potop - początek nauki o ewolucji?  (Przeczytany 6033 razy)

Offline exe

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipiec, 2015, 12:19 »
Cytat: falafel
A poza tym skoro potop był 6000 lat temu, a lwy znane już były 2000 lat temu (Rzymianie i pożeranie chrześcijan przez lwy) tzn ze przez co najwyżej 4000 lat z kota zrobił się lew. Dlaczego więc nie powstają nowe gatunki na naszych oczach
I tu w zasadzie mamy niejako odpowiedź ukrytą w pytaniu i dobrze się stało, moim zdaniem.

Ewolucji rozumianej tak, jak by ewolucjoniści chcieli widzieć, nikt nigdy nie zaobserwował, ani tym bardziej nie udowodnił.
Cytat: Ariana
Jak patrzę na mojego malutkiego pieska to tak sobie myślę ze i z niego do kiedyś musiał być ogromny wilczur
No właśnie ... A z szympansa człowiek :?: Byt nie może przestać być tym oto bytem inaczej popadamy w niedorzeczność, która zakłada, że byt istnieje dzięki organizacji materii, której niesłusznie przyznaje się status czynnika aktualizującego (determinującego).
Cytat: dawid
Potop musiał być wydarzeniem lokalnym, ponieważ poziom wód na globie ziemskim wynosi średnio zaledwie 2,5 km, o wiele za mało, by przykryć np. Himalaje (prawie 9 km n.p.m.) Upierając się przy poglądzie, że potop był wydarzeniem ogólnoświatowym, trzeba założyć, że Himalaje (i inne wysokie łańcuchy górskie) wypiętrzyły się około 4000 lat temu (już po potopie), co z punktu widzenia nauki i zdrowego rozsądku jest absurdalne. Badania naukowe wskazują na okres rzędu 50 milionów lat. Wszystkie inne logiczne argumenty przez Was przytaczane, tylko potwierdzają powyższy wniosek.
Badania wskazujące na wiek 50 milionów lat lub inny rzędu milionów, czy miliardów, są nienaukowe, ponieważ opierają się na błędzie logicznym idem per idem - to samo przez to samo.
Cytat: dawid
Potop musiał być wydarzeniem lokalnym, ponieważ poziom wód na globie ziemskim wynosi średnio zaledwie 2,5 km, o wiele za mało, by przykryć np. Himalaje (prawie 9 km n.p.m.)
Błąd logiczny stwierdzenia konieczności wynikania jakiegoś jednego wniosku w sytuacji, gdy są możliwe inne rozwiązania. Jednym z nich jest to, że skały zawierają wodę.
Cytat: fantom
Ja chciałbym od jakiegoś bystrzaka wytłumaczenia od jakiego rodzaju z arki mogły pochodzić kangury.Czy jest możliwe,żeby kangury żyły w okolicach zamieszkiwania przez Noego?Jeżeli nie,to jak to możliwe ,że kangury zasiedliły tylko jeden kontynent?
Trzeba założyć, że te kontynenty były zawsze na tym samym miejscu, co nie musi być prawdą, zaś kangura zrodził kangur, nie zaś inne zwierzę.
Cytat: Mario
Świadkowie Jehowy  wielokrotnie powołują się na autentyczność biblijnej historii o potopie ponieważ  wskazują, że inne dzieła na całym świecie również o tym wydarzeniu wspominają. Tylko że inne dzieła np to wspomniane powyżej zostało napisane około 300 lat przed data podaną w Biblii a opisuje wydarzenia z dalekiej przeszłości. Wnioski nasuwają się same
Wnioski niekoniecznie nasuwają się takie, jak tobie. ;) Choć rzeczywiście same.... warto się zastanowić nad tym, że skoro piszemy o Biblii, to wypadałoby ją tłumaczyć - przynajmniej w zasadniczym kształcie - samą Biblią, nie zaś mniemaniem, oddalającym od Pisma Świętego. Przypomnieć pragnę tylko to, że nikomu jeszcze nie przyniosło szczęścia odejście od Słowa Bożego ...

Na mocy tego apelu do adwersarzy, zapytam o to, czy człowiek żyjący wiele stuleci potrzebował pisma, aby przekazać cenne informacje z przeszłości, którą osobiście obejmował swym intelektem :?:
Cytat: dawid
A tak na poważnie, twoje spostrzeżenia na temat kangurów przemawiają za tym, że potop nie mógł być wydarzeniem globalnym, o czym już wcześniej wspominałem.
Z powyższego nie wynika, że potop nie mógł być wydarzeniem globalnym.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2015, 12:22 wysłana przez exe »


Offline matus

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipiec, 2015, 13:03 »
Co za, k#$%@, pierdoły.
Ten post dał mi raka.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Fantom

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipiec, 2015, 14:03 »
@exe
 Kangura zrodził kangur.Racja.Z tego zatem wynika,że kangury musiały żyć w pobliżu budowania arki,lub musiał do tej arki doskakać sporo kilometrów.Mniejsza o to.Zastanawiające jest to,że kangury żyją kilkanaście tysięcy kilometrów od miejsca zbudowania arki.Nawet jeżeli był jeden kontynent,to raczej niemożliwe jest ,aby pokonując taką odległość  kangury te nie zdążyły sie rozmnożyć po opuszczeniu ARKI.Taka para-samiec i samica nie wiadomo dlaczego, przez tyle tysięcy kilometrów i  przez dość długi czas nie zajmowała się rozmnażaniem?Dla mnie logiczne jest ,że podczas takiej długiej wędrówki powinne wydawać potomstwo.Te potomstwo powinno pojawiać sie w różnych częściach świata.Jednak kangury żyją tylko w jednym miejscu-dzisiejszej Australii.

Z tego co ja rozumiem to określenia cały świat,cała ziemia odnosiły sie również do lokalnej cywilizacji.
exe:czy Jezus przemawiał przed światem?Był na innych kontynentach?Kto był tym światem? z Jana 18:20 Jezus mu odpowiedział: «Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi.

Dz.ap.17: 6 Nie znaleźli ich jednak. Wlekli więc Jazona i niektórych braci przed politarchów2, krzycząc: «Ludzie, którzy podburzają cały świat, przyszli też tutaj,   exe:czy uczniowie Jezusa zdązyli byc już na całym świecie?Co rozumiesz przez ''podburzają cały świat''?Byli na wszystkich kntynentach?Czy odnosi sie to do lokalnego świata/cywilizacji?
 Dz.ap.19 27 Grozi niebezpieczeństwo, że nie tylko rzemiosło nasze upadnie, ale i świątynia wielkiej bogini Artemidy będzie za nic miana, a ona sama, której cześć oddaje cała Azja i świat cały, zostanie odarta z majestatu».  Czy wierzysz w to ,że naprawdę CAŁY ŚWIAT oddawał cześć Artemidzie? Japończycy,chińczycy,indianie w ameryce płn. ,aboorygeni i wielu innych? Skoro jest napisany cały świat,to mam to rozumieć jako cały świat czy nie?
Rzymian 10:18 Pytam więc: czy może nie słyszeli? Ależ tak:
Po całej ziemi rozszedł się ich głos, aż na krańce świata ich słowa. Czyżby przed Chrystusem ich głos rozszedł sie na krańce świata,po całej ziemi? Czyżby i po chrystusie w czasie spisywania tych słów przez Pawła ,głos chrześcijan był juz słyszany po całej ziemi,aż na krańcach świata?
 2Piotra3:6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. Ja skłaniam sie do wniosku,że ówczesnym światem była najbliższa im cywilizacja,region,bo jak mówi powyższy wers z Rzymian 10:18 ich głos tak naprawde nie rozszedł sie po całej ziemi.Chyba,że dasz jakieś historyczne i archeologiczne dowody,że w 1 wieku chrześcijaństwo było znane na innych kontynentach,oraz,że cały świat oddawał cześć Artemidzie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline exe

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipiec, 2015, 18:22 »
Cytat: fantom
Kangura zrodził kangur.Racja.Z tego zatem wynika,że kangury musiały żyć w pobliżu budowania arki,lub musiał do tej arki doskakać sporo kilometrów.Mniejsza o to.Zastanawiające jest to,że kangury żyją kilkanaście tysięcy kilometrów od miejsca zbudowania arki.Nawet jeżeli był jeden kontynent,to raczej niemożliwe jest ,aby pokonując taką odległość  kangury te nie zdążyły sie rozmnożyć po opuszczeniu ARKI.Taka para-samiec i samica nie wiadomo dlaczego, przez tyle tysięcy kilometrów i  przez dość długi czas nie zajmowała się rozmnażaniem?Dla mnie logiczne jest ,że podczas takiej długiej wędrówki powinne wydawać potomstwo.Te potomstwo powinno pojawiać sie w różnych częściach świata.Jednak kangury żyją tylko w jednym miejscu-dzisiejszej Australii.
Bracie. Każde z twych zdań bardzo dobrze oddaje domniemany - wszak dowodu nikt nie ma - gwałtowny charakter przemian na kuli ziemskiej i to zarówno podczas potopu, jak i po tym wydarzeniu (opis biblijny opadania wód).

Twoje zaś pytanie zawierające analizę biogeografii populacji kangurów jest bardzo dobre. Sama Biblia nie udziela odpowiedzi na to pytanie, acz mogę się pokusić o próbę odpowiedzi poprzez podanie pewnych znanych przykładów z biogeografii - niejako od strony negatywnej - aby spojrzeć podobnie na kangury.

Otóż trzeba zapytać o to, dlaczego rodzaj nosorożec żyje naturalnie zarówno na Sumatrze, jak i w sercu Afryki?
Podobnie rozważając rodzaj : lew, zapytajmy się o to dlaczego żyły one kiedyś w Azji, lecz teraz ich nie ma ?
Dlaczego rodzaj: koń, żył w Ameryce Południowej, a teraz go już nie ma ?

Oczywiście nie bawmy się w ewolucjonistyczne marzenia o ujmowanie w klasyfikacji biologicznej pojęcia gatunek, jako naturalnego, ponieważ nikt nigdy nie zaobserwował jego powstawania, zaś naukowymi faktami mogą być tylko te, które w sposób powtarzalny dają te same wyniki.

Wracając do kangurów, zapytam więc za tobą : dlaczego żyją tylko w Australii ? Ona nie jest, jako ląd, uprzywilejowana (na mocy przykładów z innymi rodzajami zwierząt), toteż nie powinniśmy tego najmniejszego kontynentu traktować, jako matrycy dla naszych Teorii, a to uprzywilejowanie Australii jest milczący założeniem Twego postawienia problemu.

Moje zdanie w tej materii jest takie, że albo czynnik ludzki doprowadził do ich zagłady, albo czynnik geologiczny wespół  z konkurencja międzygatunkową, w której jednak - zastrzegę się z góry - nie upatrywałbym podstawy dla teorii ewolucji, jako źródła specjacji. Tutaj akurat możemy i musimy wymieniać swe myśli, aby nie zestarzeć się intelektualnie ;) Nie możemy jednak patrzeć na czasy dzisiejsze i interpretować przeszłości, bo to prowadzi w ślepą ulicę.

Cytat: fantom
Z tego co ja rozumiem to określenia cały świat,cała ziemia odnosiły sie również do lokalnej cywilizacji.
exe:czy Jezus przemawiał przed światem?Był na innych kontynentach?Kto był tym światem? z Jana 18:20 Jezus mu odpowiedział: «Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi.
Rozumiem podłoże pytania. Jezus mówił do ludzi, żyjących w określonej kulturze, aby zrozumieli, toteż musiał wiedzieć, że dla tych osób słuchających, światem było Imperium Rzymskie oraz wszelkie doniesienia historiografów rzymskich w tej materii. To był "cały świat" i tak należy rozumieć motyw użycia tych pojęć przez Ewangelistę, który również był tylko człowiekiem tamtych czasów i opisał tą scenę w kontekście czysto politycznym.

Sam Jezus nie mógł nie wiedzieć o innych cywilizacjach, skoro jest Bogiem.

Cytat: fantom
Dz.ap.17: 6 Nie znaleźli ich jednak. Wlekli więc Jazona i niektórych braci przed politarchów2, krzycząc: «Ludzie, którzy podburzają cały świat, przyszli też tutaj,   exe:czy uczniowie Jezusa zdązyli byc już na całym świecie?Co rozumiesz przez ''podburzają cały świat''?Byli na wszystkich kntynentach?Czy odnosi sie to do lokalnego świata/cywilizacji?
Jak wyżej.

Cytat: fantom
Czy wierzysz w to ,że naprawdę CAŁY ŚWIAT oddawał cześć Artemidzie? Japończycy,chińczycy,indianie w ameryce płn. ,aboorygeni i wielu innych? Skoro jest napisany cały świat,to mam to rozumieć jako cały świat czy nie?
Rzymian 10:18 Pytam więc: czy może nie słyszeli?
Jak wyżej, natomiast 2 P 3, 6 dotyczy całej planety w sensie teologicznym, o czym świadczą 2P 3, 5 oraz 2P 3, 7.



Cytat: fantom
Skoro jest napisany cały świat,to mam to rozumieć jako cały świat czy nie?
Rzymian 10:18 Pytam więc: czy może nie słyszeli?
"Pytam dalej: czyż Izrael nie zrozumiał?" (Rz 10, 19). 

Mowa więc - ze strony Apostoła - o świecie znanym ludziom, co nie wyklucza wszechwiedzy Jezusa - Boga i planu zbawczego dla każdego mieszkańca ziemi.
Cytat: fantom
Chyba,że dasz jakieś historyczne i archeologiczne dowody,że w 1 wieku chrześcijaństwo było znane na innych kontynentach,oraz,że cały świat oddawał cześć Artemidzie.
Na mocy powyższych wyjaśnień, nie ma to znaczenia.

« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2015, 19:04 wysłana przez exe »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad, 2015, 16:33 »
Znacie artykuły z serii "Czy to nie zostało zaprojektowane"? Są na ostatniej stronie "przebudźcia_sia". Załączam okładkę z tego czasopisma z marca 2016 ;-)


Offline M

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Listopad, 2015, 17:19 »
Załączam okładkę z tego czasopisma z marca 2016 ;-)

Fajnie, też chcę maszynę do podróży w czasie ;D.

Przez chwilę uwierzyłem, ale potem sobie pomyślałem, że przecież oni nie mogą być TAK głupi żeby coś takiego opublikować.

PS. Kod w prawym dolnym rogu zdradza, że to fotomontaż ;).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Listopad, 2015, 17:23 »
Czy musisz tak od razu zdradzać wszystkie sekrety? :)


Offline dziewiatka

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Listopad, 2015, 08:03 »
Gdyby przyjąć ,że arka istniała i przez rok sobie pływała.To Bóg powinien ją zatopić ze względu na smród jaki za nią się ciągnął .Tak na poważnie nie ma racjonalnych dowodów ,że ta historia jest prawdziwa.Natomiast jeżeli chcę w coś wierzyć to zawsze znajdę powód by uznać to za prawdę.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Listopad, 2015, 13:23 »
Smród??


Offline dziewiatka

Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Listopad, 2015, 07:48 »
Policz ile zwierzątek było w arce.Każdy kto wejdzie do obory z ograniczoną wentylacją będzie wiedział.Chyba ,że to to nie było karmione przez rok.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Potop - początek nauki o ewolucji?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Listopad, 2015, 08:35 »
Okno było ;-)