Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016  (Przeczytany 19224 razy)

Offline M

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Listopad, 2015, 00:33 »
Jeśli ktoś z jakiegoś powodu chce sobie posłuchać niemieckich kongresów z tego lata, to może użyć tych danych:

Username: DEU-RC-2015-X-VWR
Password: RC-2015@home


Offline donadams

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Listopad, 2015, 13:14 »
Cóż, według mnie dość oczywiste przykłady z paintballem i brawurą na motorze miały na celu wprowadzenie i zakodowanie najważniejszej tutaj rzeczy: "A gdzie jest napisane?!"   I chyba się udało.

To znaczy, dla Świadków Jehowy czymś innym i ważnym jest to 'myślenie zasadami'. Dlatego w tym wypadku mogło chodzić po prostu o to, żeby przyjmować to, co mówi Strażnica na temat interpretacji i stosowania zasad.

Dla mnie jeszcze inną kwestią jest to, że niektóre kwestie pozostają kwestią sumienia. W takich wypadkach niektórzy starsi próbują przemycić swoje poglądy w trakcie 'udzielania rady'. Wtedy spytanie o to, gdzie to jest napisane w Biblii też nie jest mile widziane przez starszych i to jest najgorsze - chociaż samo pytanie w wypadku kwestii sumienia jest jak gdyby oczywiste, bo dowodzi ono tego, że to właśnie kwestia sumienia, a nie jakiegokolwiek zapisu.

Więc zasady, podniesione do rangi nakazu, to jedno, a kwestie sumienia, na które niektórzy próbują mieć wpływ, to jeszcze coś innego - przynajmniej dla aktywnego i szczerze nastawionego do starszych głosiciela.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Dietrich

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopad, 2015, 13:54 »
Wydaje mi się, że właśnie tak skonstruowana argumentacja z przykładami będącymi dla wielu 'na granicy' poszanowania dla życia oraz dobrego smaku - może posłużyć do uzasadnienia, że wszystko stanowi osłabienie duchowe: od pójścia na imprezę integracyjną (niekoniecznie z paintballem), na imprezę Italo-Disco w stylu lat 80-tch, na bal maturalny, zapuszczenie brody, noszenie więcej niż jednego kolczyka, tatuaży, farbowanie włosów i miliona rzeczy, które są 'ze świata'.   Sprawa sprowadza się do wymuszenia uległości, na zasadzie, że starszy wie lepiej i dlatego jest starszym. A ty jeśli pytasz, 'gdzie to jest napisane?' okazujesz z mety brak pokory i szacunku. Starszy zamiast uzasadnić to biblijnie przywołuje przykład z kongresu, cytat ze Strasznicy i git. Co? nie pamiętasz? Więc przypomnij sobie co brat powiedział,  zamiast się czepiać i odrzucać rady.
 
No tak, ale jeśli coś jest radą, mam prawo jej wysłuchać, ale postąpić inaczej.
Jeśli coś jest kwestią sumienia, powinno nią pozostać. Natomiast rada nie ma prawa brzmieć jak nakaz.


Offline Fantom

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopad, 2015, 15:30 »
Jeżeli nie jest cos napisane wprost to kierujemy sie swoim sumieniem ,to oczywiste.Wiedząc,że nasze sumienie pozwala nam cos zrobić,ale mogłoby to zgorszyć brata,zatem przez wzgląd na niego nie zrobie tego.Jeżeli jednak w mojej obecności nie ma brata ,który mógłby sie zgorszyc to mam wolna rękę.
 Podobnie jest z urodzinami u ŚJ. Zdaje sie ,że w ''Paście'' jest mowa o urodzinach.Wspomniano,że biblia nie zakazuje i gdyby chrześcijanin je obchodził, to nie jest pociagniety do odpowiedzialności.Jedyne co,to jest zalecenie aby nie onbosił sie z tym pośród innych,co mogłoby doprowadzić do zgorszenia.

 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Listopad, 2015, 15:51 »
Podobnie jest z urodzinami u ŚJ. Zdaje sie ,że w ''Paście'' jest mowa o urodzinach.Wspomniano,że biblia nie zakazuje i gdyby chrześcijanin je obchodził, to nie jest pociagniety do odpowiedzialności.Jedyne co,to jest zalecenie aby nie onbosił sie z tym pośród innych,co mogłoby doprowadzić do zgorszenia.

W "Paście" nie ma nic o urodzinach. Jest o nich natomiast wzmianka w dokumencie Correspondence Guidelines dla Biur Oddziału (pogrubienie moje):

Cytuj
Jeśli ktoś ze zboru obchodzi swoje lub czyjeś urodziny, próbujcie go pozyskać w duchu łagodności i cierpliwości. Pokażcie mu, że obchodzenie urodzin często bywały powiązane z astrologią (it-1 319). Chrystus nakazał swoim naśladowcom upamiętnianie jego śmierci, a nie narodzin (Mt. 26:26-29). Jest to zgodne z zasadą zawartą w Kaznodziei 7:1. Jedyne dwie uroczystości urodzinowe o których wspomina Biblia były ku czci niegodziwych ludzi. W obu przypadkach doszło do stracenia lub zamordowania kogoś (Rodz. 40:20; Mt. 14:6,10). W normalnych okolicznościach nie wyklucza się osoby za obchodzenie urodzin. Jednak jeśli ktoś w usilnie zachęca drugim obchodzenie urodzin lub aktywnie propaguje firmy zajmujące się organizowaniem urodzin czym zachęca drugich do ich obchodzenia i wznieca w ten sposób podziały, może zostać wykluczony (Rz. 16:17; Tyt. 3:10). Każdą taką sytuację należy rozpatrywać indywidualnie.—w98 15.10 s.30, 31
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2015, 16:04 wysłana przez M »


Offline donadams

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Listopad, 2015, 15:58 »
No tak, ale jeśli coś jest radą, mam prawo jej wysłuchać, ale postąpić inaczej.
Jeśli coś jest kwestią sumienia, powinno nią pozostać. Natomiast rada nie ma prawa brzmieć jak nakaz.

Rzecz w tym, że podanie czegoś jako 'rady' daje głosicielom poczucie wolności i kontroli. W dodatku rzuca się pytania typu: "Czy wykażesz się mądrością z góry i przyjmiesz życzliwą radę?". To wręcz rodzaj łechtania ego. Więc głosiciel ma prawo pomyśleć: "Mógłbym jej nie przyjąć i nic by się nie stało, w końcu to moje życie, ale mądrze jest przyjąć tą radę" - ale to nie prawda, ponieważ otrzymały łatkę nieporządnego, nieposłusznego, niepodporządkowanego ulegle starszym. Niby nic by się nie stało, ale jego reputacja by ucierpiała. Faktem jest, że wiele rzeczy w zborze działa na zasadzie: "Jak inni by na mnie patrzyli gdybym zrobił to czy tamto?". To średnio dobra motywacja.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Dietrich

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Listopad, 2015, 16:04 »
To nie motywacja, tylko dążenie do podporządkowania poprzez pranie mózgu. ;)


Offline ExSJMario

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Listopad, 2015, 01:53 »
Na kosciół napierniczają a sami datki biorą - 1:21:54 (po poludniu).

17 tysiów, grubo idą.

U katolików bilony brzęczą... a tu prosze... siwy pan na zgromadzeniu mówi, że kartą można.

U nas przy tacy sie mówi Bóg zapłać, a u świadków pewnie: pin i zielony.
Mnie sie rzuciło że na tym zgromadzeniu dwa obwody były i jeden mial koszty zgromadzenia 7000 a drugi 19000!! Skąd taka rozbieżność??? I w sumie koszt zgromadzenia wyniósł 26000!!!! Czy ja źle to zrozumiałem???
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline M

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Listopad, 2015, 10:05 »
Mario: w którym dokładnie momencie padają te liczby?

Koszt zgromadzenia to wypadkowa wielu rzeczy. Jest on bardziej szczegółowo omawiany podczas tych spotkań starszych w przerwie zgromadzenia. Jest to koszt utrzymania całego obiektu plus wszystkich planowanych prac remontowych przez następne pół roku proporcjonalny do liczby osób w obwodzie. Czyli im większy obwód, tym więcej muszą wybulić :).


Offline ExSJMario

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Listopad, 2015, 10:40 »
Mario: w którym dokładnie momencie padają te liczby?

Koszt zgromadzenia to wypadkowa wielu rzeczy. Jest on bardziej szczegółowo omawiany podczas tych spotkań starszych w przerwie zgromadzenia. Jest to koszt utrzymania całego obiektu plus wszystkich planowanych prac remontowych przez następne pół roku proporcjonalny do liczby osób w obwodzie. Czyli im większy obwód, tym więcej muszą wybulić :).

Te liczby podawane są w sesji popołudniowej ok.1:20:00
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2015, 10:43 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline M

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Listopad, 2015, 12:44 »
Faktycznie, dysproporcja pomiędzy obwodami jest bardzo duża. Może to wynikać tak jak mówiłem z liczby głosicieli w danym obwodzie, chociaż to by oznaczało że w tym drugim obwodzie jest prawie 3x tyle głosicieli.


Offline glindzior

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień, 2015, 21:31 »
dane do logowania na JW Stream nie działają...  :(


Offline M

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Grudzień, 2015, 07:26 »
dane do logowania na JW Stream nie działają...  :(

Musieli pozmieniać dane, bo widzę że zmienili w ogóle całą stronę. Ale nic nie szkodzi, bo pobrałem wcześniej wszystkie nagrania, można je pobrać stąd:

Pobieranie nagrań ze zgromadzeń obwodowych 2016


Offline donadams

Odp: Zgromadzenia obwodowe w roku służbowym 2016
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Grudzień, 2015, 12:15 »
Musieli pozmieniać dane, bo widzę że zmienili w ogóle całą stronę. Ale nic nie szkodzi, bo pobrałem wcześniej wszystkie nagrania, można je pobrać stąd:

Pobieranie nagrań ze zgromadzeń obwodowych 2016

Myślisz o wszystkim. Brawo.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.