Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9  (Przeczytany 10718 razy)

Offline gedeon

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty, 2016, 09:28 »
Co z postawionymi znakami.....? Teraz korektory i gumki w dłonie, trzeba odszukać te osoby którym znak postawiono i go zamalować. Kolejna głupota "starców z Brooklynu" czyni idiotów z innych.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2016, 09:41 wysłana przez gedeon »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Luty, 2016, 06:41 »
Zaczynam rozumieć ludzi robiących tatuaże  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Marzec, 2016, 18:55 »
Jeszcze dodatek, jak rozumiano znak "taw" wg Ez 9 do roku 1931:

„»Uczynił znak«, literalnie »Postaw ›taw‹ na czołach«. »Taw« jest dwudziestą drugą literą Żydowskiego alfabetu, która miała kształt krzyża (+). Czoło wyobraża umysł (Obj. 7:3; 14:1). Głównym dziełem Pastora Russell’a było głębokie wyrycie na umyśle tych, co mieli uszy ku słuchaniu, nauki dotyczącej krzyża ofiary Chrystusa” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917, 1926] s. 471).


Offline Roszada

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marzec, 2016, 19:08 »
A tu ciekawostka. Rodzice mieli postawiony znak i to miało chronić przed Armagedonem małe dzieci.
Teraz okazuje się, że znaku nie było i że ani starzy, ani starsze dzieci, ani małe nie są chronione :-\:

„Rodzice, czy chcecie, żeby w dniu pomsty Jehowy wasze dzieci nie zostały poczytane za »nieczyste«, lecz za »święte«, ponieważ wy otrzymaliście znak na swych czołach? Powinniście tego pragnąć! Ale nie przypuszczajcie, by z dobrodziejstw tego, że na waszym czole widnieje ów znak, mogły korzystać te wasze dzieci, które są dość rozumne, aby samodzielnie powziąć decyzję co do oddania się Jehowie za pośrednictwem Chrystusa” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 3 s. 12).


Tusia

  • Gość
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec, 2016, 19:17 »
Jeszcze dodatek, jak rozumiano znak "taw" wg Ez 9 do roku 1931:

„»Uczynił znak«, literalnie »Postaw ›taw‹ na czołach«. »Taw« jest dwudziestą drugą literą Żydowskiego alfabetu, która miała kształt krzyża (+). Czoło wyobraża umysł (Obj. 7:3; 14:1). Głównym dziełem Pastora Russell’a było głębokie wyrycie na umyśle tych, co mieli uszy ku słuchaniu, nauki dotyczącej krzyża ofiary Chrystusa” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917, 1926] s. 471).

Dla zobrazowania:





Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec, 2016, 21:30 »
A tu ciekawostka. Rodzice mieli postawiony znak i to miało chronić przed Armagedonem małe dzieci.
Teraz okazuje się, że znaku nie było i że ani starzy, ani starsze dzieci, ani małe nie są chronione :-\:

„Rodzice, czy chcecie, żeby w dniu pomsty Jehowy wasze dzieci nie zostały poczytane za »nieczyste«, lecz za »święte«, ponieważ wy otrzymaliście znak na swych czołach? Powinniście tego pragnąć! Ale nie przypuszczajcie, by z dobrodziejstw tego, że na waszym czole widnieje ów znak, mogły korzystać te wasze dzieci, które są dość rozumne, aby samodzielnie powziąć decyzję co do oddania się Jehowie za pośrednictwem Chrystusa” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 3 s. 12).

Szacun Włodku ;)

Czytając te strażnice z lat 70-tych odnoszę wrażenie, że język redaktorków z Ameryki był bardziej stanowczy, by nie powiedzieć agresywny i chamski.

Teraz (oprócz tych chorych psychicznie na pamiątce) pióro jest bardziej wyważone. Takie moje zdanie.

"Oddania się Jehowie za pośrednictwem Chrystusa" - dla mnie to enigmatyczne. Może mi ktoś to wytłumaczyć? :)

« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2016, 21:40 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec, 2016, 23:01 »
Teraz (oprócz tych chorych psychicznie na pamiątce) pióro jest bardziej wyważone.

Mam już przygotowany artykuł o "psychicznych" na Pamiątce. Na mojej stronie będzie 18 marca, a 11 marca będzie o spowiedzi.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec, 2016, 08:20 »
„Rodzice, czy chcecie, żeby w dniu pomsty Jehowy wasze dzieci nie zostały poczytane za »nieczyste«, lecz za »święte«, ponieważ wy otrzymaliście znak na swych czołach? Powinniście tego pragnąć! Ale nie przypuszczajcie, by z dobrodziejstw tego, że na waszym czole widnieje ów znak, mogły korzystać te wasze dzieci, które są dość rozumne, aby samodzielnie powziąć decyzję co do oddania się Jehowie za pośrednictwem Chrystusa” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 3 s. 12).

Coś mi kołacze w głowie, że w literaturze ŚJ istnieje drugi pogląd, że nieochrzczone dzieci nawet gorliwych ŚJ nie mogą przejść żywo przez armagedon. Muszą w armagedonie zginąć, a potem być może za łaską Jehowy zostać wskrzeszone na tysiącletni okres próby.
Mam prośbę do Ciebie, Roszado: mógłbyś to sprawdzić i przybliżyć?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec, 2016, 09:07 »
Nie spotkałem takie opinii, a słowa:
"Ale nie przypuszczajcie, by z dobrodziejstw tego, że na waszym czole widnieje ów znak, mogły korzystać te wasze dzieci, które są dość rozumne, aby samodzielnie powziąć decyzję co do oddania się Jehowie"

oznaczają, że tylko małe dzieci, pewnie do 6-10 lat mogły, się uratować dzięki znakowi dla rodziców. :-\
Inne, starsze, już same miały sobie "wypracować ocalenie". :(


Offline Roszada

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Marzec, 2016, 11:08 »
Fragment poprzedniej nauki:

*** w89 1.1 s. 14 ak. 18 Słuchaj, gdy mówi strażnik ustanowiony przez Jehowę! ***
Odpowiednikiem ‛męża w lnianej szacie’ jest klasa chrześcijan namaszczonych duchem. Chodzą oni od domu do domu, by symbolicznie kreślić znak na czołach ludzi, którzy następnie powiększają szeregi „wielkiej rzeszy” tak zwanych „drugich owiec” Chrystusa. „Znak” ten stanowi dowód, że są oddanymi Bogu, ochrzczonymi jego naśladowcami o osobowości ukształtowanej na wzór Mistrza. Wyszedłszy z Babilonu Wielkiego, ogólnoświatowego imperium religii fałszywej, ‛wzdychają oni i jęczą nad obrzydliwościami’ popełnianymi w chrześcijaństwie (Objawienie 18:4, 5). Posiadany przez nich „znak” wskaże egzekucyjnym siłom Bożym, że należy ich oszczędzić podczas „wielkiego ucisku”.

Czyli jeśli jeszcze znaku nie było (wg nowej nauki), to nie wyszli z Babilonu? :)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec, 2016, 11:36 »
Hmmm
Skoro nie wyszli - to są jego częścią!
Skoro są jego częścią - nie mogli zostać uznani za prawych w 1914/1918/1919/1922 (właściwe podkreślić)
Skoro nie zostali uznani za prawych - nie ma ustanowionego niewolnika!!!
Skoro nie ma niewolnika - to czym jest "nowe światło"???
Hmmm
House of cards zaczyna się coraz bardziej sypać...  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipiec, 2016, 22:46 »
Skoro w Ez 9 nie widać wyraźnie kto jest tym mężem z kałamarzem, to czemu nie zastosowali się do swego nowego światła odnośnie symboliki?

Cytuj
Towarzystwo Strażnica poinformowało też, że będzie stosować mniej ‘symboliki’ co do różnych postaci biblijnych. W Strażnicy z 15 marca 2015 roku zamieściło ono takie oto pytanie czytelników:

„W przeszłości w naszych publikacjach często wspominano o pierwowzorach i ich odpowiednikach, ale w ostatnich latach pisze się o tym rzadko. Dlaczego?” (Strażnica 15.03 2015 s. 17).

   W długiej odpowiedzi na powyższe pytanie napisano między innymi następująco:

   „Człowiek nie potrafi ustalić, które relacje biblijne stanowią zapowiedź przyszłych rzeczy, a które nie. Mądrze zatem kierować się następującą zasadą: kiedy Biblia mówi, że jakaś postać, wydarzenie lub przedmiot wyobraża coś jeszcze, to je za takie uważamy. Jeśli natomiast nie daje ku temu wyraźnych podstaw, powinniśmy być ostrożni w przypisywaniu symbolicznego znaczenia jakiejś osobie lub relacji. (...) Dlatego z tych właśnie względów w ostatnich latach nasze publikacje kierują uwagę nie na prorocze pierwowzory i ich odpowiedniki, lecz na praktyczne lekcje płynące z relacji biblijnych” (Strażnica 15.03 2015 s. 18).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lipiec, 2016, 23:07 »
Cytuj
„Człowiek nie potrafi ustalić, które relacje biblijne stanowią zapowiedź przyszłych rzeczy, a które nie. Mądrze zatem kierować się następującą zasadą: kiedy Biblia mówi, że jakaś postać, wydarzenie lub przedmiot wyobraża coś jeszcze, to je za takie uważamy. Jeśli natomiast nie daje ku temu wyraźnych podstaw, powinniśmy być ostrożni w przypisywaniu symbolicznego znaczenia jakiejś osobie lub relacji. (...) Dlatego z tych właśnie względów w ostatnich latach nasze publikacje kierują uwagę nie na prorocze pierwowzory i ich odpowiedniki, lecz na praktyczne lekcje płynące z relacji biblijnych” (Strażnica 15.03 2015 s. 18).

Ciekaw jestem czy można ten strażnicowy cytat zastosowac wobec głosicieli podczas prośby o wytłumaczenie roku 1914. 

Jak to się ma do drzewa z Dn.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2016 - Stawianie znaku na czole z Ez 9
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Lipiec, 2016, 08:28 »
Ciekaw jestem czy można ten strażnicowy cytat zastosowac wobec głosicieli podczas prośby o wytłumaczenie roku 1914. 

Jak to się ma do drzewa z Dn.

No proszę, jak mądrze napisałeś!