Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rekordowe chrzty - Polska  (Przeczytany 4740 razy)

Offline Fantom

Odp: Rekordowe chrzty - Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Październik, 2015, 14:08 »
Właśnie,po co komu przemówienie przed chrztem ,jeżeli nikt sie nie chrzci?Pytania też zadaja?hehe
 Ciekawe co sobie myśleli obecni na zgromadzeniu.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rekordowe chrzty - Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik, 2015, 17:33 »
Nie potrafię sobie wyobrazić takiego przemówienia :)


Offline Roszada

Odp: Rekordowe chrzty - Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Październik, 2015, 18:45 »
Wracamy do rekordowych nabytków i zapewne chrztów.
Oto skuteczna dawna metoda, dzięki której pozyskano zapewne wielu ochrzczonych w latach 50. XX w.

Rocznik ŚJ 1994 podaje:
*** yb94 ss. 234-235 Polska ***
Jednakże pod koniec lat pięćdziesiątych stało się jasne, iż „odwilż” z roku 1956 ma się ku końcowi. Wydawało się rzeczą słuszną, żeby maksymalnie wyzyskać wszelkie jeszcze istniejące możliwości i rozgłosić dobrą nowinę na jak najszerszą skalę. Notowano niezwykle szybki wzrost, ale pojawił się niezdrowy duch współzawodnictwa. W rezultacie zaczęto raportować nowych głosicieli nie spełniających wymagań biblijnych. Wystarczyło na przykład, że zainteresowany przytaknął, iż w rozmowie z kimś wspomniał o nadziei Królestwa, o której opowiadają Świadkowie Jehowy. Toteż przez pewien czas utrzymywało się hasło: „Dziś zainteresowany, jutro głosiciel”. Wielu z nich nawet nie chodziło na zebrania. Doszło do tego, że liczba obecnych na Pamiątce była w roku 1959 mniejsza niż liczba głosicieli, która w marcu tegoż roku wyniosła 84 061. Taka sytuacja z łatwością mogła osłabić duchową prężność organizacji (1 Kor. 3:5-7).
Przedsięwzięto niezbędne środki zaradcze. Liczba głosicieli zaczęła stopniowo spadać aż do poziomu około 50 000. Nową najwyższą osiągnięto dopiero po niemal 29 latach, w styczniu 1988 roku, kiedy udział w służbie polowej zgłosiło 84 559 rzeczywistych głosicieli.


Offline donadams

Odp: Rekordowe chrzty - Polska
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopad, 2015, 12:08 »
Tak sobie myślę, patrząc na strukturę wielu zborów, że w latach, kiedy liczba chrztów była największa, było to związane z innym systemem zdobywania zainteresowanych. Pojedyncze osoby często ciągnęły za sobą po czasie całe rodziny. W zborach których byłem, było bardzo wiele osób z jednej rodziny. W jednym z nich stanowili niemal połowę i wszyscy stali się ŚJ na zasadzie 'ciotka/babka/kuzyn/brat mi głosił i zgodziłem się na studium'. Wydaje mi się, że spadek w dużej części był spowodowany tym, że potencjał tych rodzin po kilku latach się wyczerpał. Tak więc dziś, 20 lat od tych świetlanych lat, te rodziny ciągle są takie same, ale sytuacja się wyklarowała, zainteresowani dawno są ŚJ, niezainteresowani nie mają zamiaru być. Myślę, że to zjawisko bardzo podcięło skrzydła organizacji. W końcu nawet kiedy ludzie od drzwi do drzwi reagowali inaczej, to często nieoficjalne głoszenie członka rodziny było decydujące.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.