Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. tabliczek z porami zebrań  (Przeczytany 4781 razy)

Offline M

List do starszych - dot. tabliczek z porami zebrań
« dnia: 24 Październik, 2015, 21:19 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału
05-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14 • tel. +48 22 739 16 00 • fax +48 22 739 17 00

14 października 2015

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

        Dotyczy: tabliczek z porami zebrań

Drodzy Bracia!

        W związku ze zbliżającymi się zmianami dotyczącymi naszych zebrań zborowych prosimy
zwrócić uwagę na sformułowania, które powinny się pojawić na tabliczkach z porami zebrań poszczególnych
zborów:

                        Zebranie w tygodniu    [dzień i godzina]
                        Zebranie w weekend    [dzień i godzina]

        Jeśli w tablicy lub na znaku z porami zebrań zostaną wprowadzone inne zmiany niż te, które
dotyczą samego nazewnictwa, prosimy się upewnić, że dostosowano się do wszelkich wymagań
prawnych. Wszelkie wydatki poniesione w związku z tymi zmianami pokryje zbór (lub zbory),
a nie Biuro Oddziału.

        Przyjmijcie nasze serdeczne chrześcijańskie pozdrowienia.

                                              Wasi bracia
                                       Biuro Oddziału
                    Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców podróżujących
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2015, 16:27 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik, 2015, 21:20 »
"Uradziliśmy, że macie wszyscy pozmieniać tabliczki przed salami królestwa, ale koszty tej zmiany pokrywacie wy. No bo dlaczego my mielibyśmy je pokrywać? ::)".


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik, 2015, 08:17 »
"Uradziliśmy, że macie wszyscy pozmieniać tabliczki przed salami królestwa, ale koszty tej zmiany pokrywacie wy. No bo dlaczego my mielibyśmy je pokrywać? ::)".

  M ale Ty się czepiasz  :-\ A wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości to co za darmo się dostaje?  ;D ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik, 2015, 08:45 »
Ale po co o takich rzeczach przypominać?
Czy starsi to gamonie, że nie wiedzą, iż ludzi trzeba powiadamiać o zmianie pór zebrań.
Od tego jest 'proboszcz' zboru. ;D
A nie 'papieże'. ;)


Offline Vilgefortz

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik, 2015, 08:52 »
To bardziej przypomina korporacyjne maile. W banku np: 'w związku ze zbliżającymi się świętami, prosimy o wywieszenie informacji, że dnia 25.12.2015 placówka jest nieczynna'.

V.


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik, 2015, 08:57 »
To bardziej przypomina korporacyjne maile. W banku np: 'w związku ze zbliżającymi się świętami, prosimy o wywieszenie informacji, że dnia 25.12.2015 placówka jest nieczynna'.
A mi się wydawało, że kierownik danej placówki o tym wie sam. :-\


Offline Safari

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik, 2015, 09:02 »
Mnie sie wydaje, ze chodzi o ujednolicenie. Zmienila sie formula zebran i chodzi o to, zeby na kazdej Sali bylo tak samo napisane zebranie w tygodniu i zebr w weekend 😁
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik, 2015, 09:03 »
Mnie sie wydaje, ze chodzi o ujednolicenie. Zmienila sie formula zebran i chodzi o to, zeby na kazdej Sali bylo tak samo napisane zebranie w tygodniu i zebr w weekend 😁
No to może też ujednolicić chusteczki do nosa, aby każdy w zborze dmuchał w taką z symbolem jw.irg. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych - dot. tablic informujących o porach zebrań
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik, 2015, 21:47 »
Bo to "ujednolicenie" jest jak żarcie w McDonaldsie. Wszędzie smakuje tak samo.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: List do starszych - dot. tabliczek z porami zebrań
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad, 2015, 16:28 »
Treść listu została podmieniona według polskiej wersji oficjalnej z serwisu jw.org. Nazwy zebrań pozostały bez zmian, udało mi się akurat trafić w takie samo tłumaczenie, jakie wymyślili wujki z Nadarzyna ;D.


Offline donadams

Odp: List do starszych - dot. tabliczek z porami zebrań
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad, 2015, 17:26 »
Taki list pewnie też ma zasugerować, że już teraz powinni zająć się tymi tabliczkami, żeby na styczeń były gotowe.

Wbrew pozorom starsi, chociaż wiedzą, różnie z tą wiedzą wychodzą na pewnych rzeczach. Znana mi historia - w zborze pięciu starszych i kilku sług. Zbliża się koniec roku. Czterech starszych ma bardzo wylane na hasło roczne, piąty starszy nie ma, ale jest zarobiony i zwyczajnie zapomina. Pierwsze zebranie przypada na 3 stycznia rano, więc 3 stycznia, niedługo po pierwszej w nocy na ścianie pojawia się nowe hasło. Chociaż to tylko hasło, to taki starszy powinien być miejscowym bohaterem, ze względu na poświęcenie pomimo wielu koniecznych zajęć. Całe szczęście ta osoba do dziś jest bardzo doceniana.

Więc aby uniknąć takich sytuacji (a zapewne też takich, że taka tabliczka pojawiłaby się w lutym), wysłano listy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.