Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"  (Przeczytany 20498 razy)

Offline Roszada

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Lipiec, 2020, 19:35 »
Pokolenie roku 1914 – ZAZĘBIANIE się pomazańców i bezdzietny F. Franz

Ciało Kierownicze aby pokazać zazębianie się pomazańców, którzy wypełniają „pokolenie roku 1914” posłużyło się bezdzietnym F. Franzem, który żył 99 lat umierając w roku 1992 (1893-1992).
Pokazuje ono, że są dwie grupy zazębiających się pomazańców (przedstawicielem pierwszej był F. Franz):
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202018090?q=Franz+pokolenie&p=doc

Jednak gdy się uwzględni to, że któryś z pomazańców będzie żył tak długo, jak F. Franz i będzie miał dzieci, również pomazane, to takich grup może być nawet pięć, a nie dwie.

Popatrzmy:

Pomazaniec taki jak F. Franz (ur. 1893; ochrzczony w 1913) ma syna A, którego spłodził w wieku 20 lat, to znaczy w roku 1913.
Syn A spłodzi syna B, mając 20 lat, to znaczy w roku 1933.
Syn B spłodzi syna C, mając 20 lat, to znaczy w roku 1953.
Syn C spłodzi syna D, mając 20 lat, to znaczy w roku 1973.
Syn D spłodzi syna E, mając 20 lat, to znaczy w roku 1993.

Tak się składa, że syn D będzie zazębiał się jeszcze ze zmarłym w grudniu 1992 roku F. Franzem.
Dopiero syn E urodzi się w rok po śmierci tego odpowiednika F. Franza.

Dlaczego więc Ciało Kierownicze uczy o DWÓCH grupach pomazańców, a nie o hipotetycznych czy teoretycznych PIĘCIU grupach?
Dlaczego bezdzietny F. Franz miał być prawidłem do wyliczanek Ciała Kierowniczego?


Offline NNN

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Lipiec, 2020, 20:53 »


Dlaczego bezdzietny F. Franz miał być prawidłem do wyliczanek Ciała Kierowniczego?

Odpowiem najpierw na to pytanie.  Dlaczego Franz?

    Dlatego, że tylko on (od pewnego czasu, bo żył długo) znał osobiscie Russella i był blisko niego, a przez pewien czas obowiązywała nauka o przekazywaniu prorockiej  szaty Eliasza czy też Elizeusza, już w tej chwili nie pamiętam o którego proroka chodziło. Ale wiadomo, że ten starszy prorok przekazał swoją szatę temu młodszemu, taki jest biblijny przekaz. No wiec niby tę szatę (zdaje się Eliasza) nosił niby Russell i rzekomo mógł ją przekazać tylko F. Franzowi. Oczywiście ta nauka już dawno nie obowiązywała, ale w świadomości starszych wiekiem mogła być jeszcze żywa. Prawdą jest oczywiście to, że CK jednak nie oparło się na tym wątku i jak bardzo słusznie zauważyłeś Roszado, oparło się na bezżennej, bezdzietnej  i bezzębnej osobie (w starszym wieku), ustanawiając zazębiające się pokolenia.   ;)
  A tak naprawdę, jak to bywa w każdej 'porządnej' sekcie, przykładami dla 'dołów' są zawsze jej zasłużeni liderzy. F. Franz jak sam wiele razy pisałeś bardzo zasłużył sobie najpierw na stanowisko wice-prezesa (chociażby poprzez pisanie książek, art. do Strażnic i innych materiałów) wyręczając aktualnych prezesów, a później bardzo zasłużył na prezesurę, więc jako długo żyjący nadawał się na wywyższenie go w ludzkiej organizacji. W ludzkiej, nie Bożej. Bo Bóg Jehowa, jeśli była by to jego organizacja  obrałby inną drogę.  Pokazał ją na przykładzie Abrahama. Dałby więc F. Franzowi w starości żonę i wzbudził by mu potomków. W ten sposób jego synowie w pierwszej linii  byliby dziedzicami  nowej ziemi.   
A tak, to teraz CK ma zagwozdkę i kombinuje jak koń pod górę. Nie popisał się więc  ani Jehowa, ani nie popisali się CeKiści. Swoją drogą, ciekawe, że ich własny Bóg nie ułatwił im zadania. Musieli mu w czymś podpaść. Podejrzewam, że chodziło Mu o pedofilię i ostracyzm   :D .

  - A może chodzi o to, że F. Franz był prawiczkiem (uosabia więc niepokalaną  Marię) i dbał o dziecko Jehowy, Jego Świętą Organizację?
Jakoby nie patrzeć, to tylko Franz, po trzykroć Franz!  :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2020, 21:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Roszada

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Październik, 2020, 13:52 »
Tabela o pokoleniu, aktualna:

https://i.imgur.com/9shBrIb.jpg
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2021, 21:06 wysłana przez Roszada »


Offline Do

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #78 dnia: 09 Październik, 2020, 22:05 »
Zapisałem sobie ten film na wypadek jak by całkiem znikł.
I przy okazji obejrzałem ponownie, takich bzdur dawno nie słyszałem, ostatnio chyba z rok temu ( wtedy też oglądałem ten  film).
Ktoś zadał już to pytanie ale ponownie: Czy ktoś w ORGu cenzuruje takie bzdury ? Wydaje mi się że nie i tak jak w moim korpo podczas burzy mózgów nie rzadko wybieramy dość absurdalne pomysły które z biegiem tygodni i na chłodno okazują się ch.....
Pozdrawiam
Do


Offline Światus

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Październik, 2020, 11:44 »
Tytuł filmu;
"Kenneth Flodin: ‛To pokolenie nie przeminie’ (Mat. 24:34)"
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/VODPgmEvtMorningWorship/pub-jwbmw_201511_3_VIDEO
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.