Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kazik a ŚJ  (Przeczytany 2901 razy)

Offline Liberal

Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Estrella Despierta

Odp: Kazik a ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik, 2015, 08:10 »
Niestety, wyczerpałam już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu  8-)


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kazik a ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik, 2015, 10:26 »
Ciekawe, ciekawe.... nie wiedziałem o Kaziku. Dzięki Libus.

Doczytałem i zwróciłem uwagę na jedna rzecz z kilku gdyż ciekawe i szczere stwierdzenie padło.

"Już od maleńkości nie czułem w kościele szeroko pojętej metafizyki. Bóg nie istniał w mojej mentalnej rzeczywistości. Stąd, podejrzewam, takie zaangażowanie w świadków Jehowy, bo nagle się okazało, że coś tam jednak jest".

...

"Nie miałem przekonania, żeby rezygnować z tego, co naprawdę umiłowałem, czyli patrząc z perspektywy czasu, moje zaangażowanie nie było jednak do końca pełne i szczere, bo gdyby było, to wszystko inne bym rzucił. Z drugiej strony muszę przyznać, że taki wybór był łatwiejszy, unikałem wojny, która czekała mnie z rodziną, gdybym został świadkiem Jehowy. Życie z muzyką wydawało mi się przyjemniejsze i spokojniejsze na domowym zapleczu".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,18980927,jak-kazik-pismo-swiete-glosil-przeczytaj-przedpremierowo-fragment.html#ixzz3nrujspBi
« Ostatnia zmiana: 07 Październik, 2015, 10:28 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Roszada

Odp: Kazik a ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik, 2015, 18:10 »
No proszę Kazik wymienia nawet mego współautora książki Zmienne nauki Świadków Jehowy:

"Szymon Matusiak, mój pierwszy kumpel z Torunia, Maciek Malinowski i Krzysiek Szalonek."

Szkoda, że Kazik nie dodał, że Szymon jest od wielu lat exŚJ i ewangelicznym chrześcijaninem. :)


Offline Fantom

Odp: Kazik a ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik, 2015, 19:02 »
KULT - Religia wielkiego Babilonu
https://www.youtube.com/watch?v=w25SoeQpvFw
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s