Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).  (Przeczytany 3730 razy)

Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 18:03 »
Tutaj zaktualizowana wersja o ostatnie 5 lat, ale po angielsku: http://i.imgur.com/9shBrIb.jpg


Offline Roszada

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 18:26 »
Tak jest, to bardzo obrazowe tabele.
Pewnie każdy, kto chce zostać ŚJ powinien rozpocząć studium od tych właśnie tabel.

Trzeba dodać, że pierwsze pokolenie zaznaczone pod rokiem 1897 to było "pokolenie roku 1878":

   „Grecki wyraz genea może oznaczać zupełnie dobrze stulecie lub generacyę (jak też przełożony jest w języku angielskim, a generacya obejmuje sto lat obecnie), która w życiu Mojżesza liczyła sto dwadzieścia lat. (Moj. 6:3). Licząc sto lat od roku 1780, od daty pierwszego znaku, otrzymamy rok 1880, a według naszego zrozumienia każdy przepowiedziany szczegół wypełnił się w tym okresie; – »żniwo«, czyli zbieranie zaczęło się w październiku 1874 roku; organizowanie Królestwa i objęcie przez Pana wielkiej władzy Królewskiej zaszło 1878 r., w kwietniu, a czas ucisku, czyli »dzień gniewu«, jaki zaczął się 1874 roku, a zakończy się po roku 1915. Podobnie i wypuszczenie gałęzi przez drzewo figowe. Kto woli może bez sprzeczności powiedzieć, że można wiek zacząć liczyć tak dobrze od ostatniego znaku, czyli od spadania gwiazd, jak również od pierwszego znaku, czyli od zaćmienia się słońca i księżyca; a wtedy stulecie zaczynające się od 1833 roku będzie jeszcze dalsze od zakończenia się. Wielu ludzi żyje, którzy byli świadkami spadania gwiazd. Ci, co idą wraz z nimi w świetle obecnej prawdy nie wyglądają rzeczy będących już, jako mających przyjść, lecz czekają na dokonanie się spraw będących już w toku. Czyli wobec tego, iż Mistrz powiedział nam »Gdy ujrzycie to wszystko« i jeśli między znakami wyliczono »znamię Syna Człowieczego na niebie« i wyrastanie gałęzi drzewa figowego, oraz zgromadzenie »wybrańców«, to czy nie będzie bardziej odpowiedniem uważać wyrażenie »wiek«, jako przeciętny wiek życia ludzkiego, od 1848* do 1914 – 36 1/2 lat – czyli przeciętny wiek dzisiejszych ludzi” (Walka Armagieddonu 1919 s. 747-748).
[* – rok 1848 jest błędem drukarskim, powinno być 1878 na co wskazuje okres 36,5 lat tzn. 1878-1914; por. też poniżej tekst ang.]

   Or, since the Master said, " When ye shall see all these things," and since "the sign of the Son of Man in heaven," and the budding fig tree, and the gathering of "the elect" are counted among the signs, it would not be inconsistent to reckon the "generation" from 1878 to 1914 – 36 1/2 years – about the average of human life to-day. (The Battle of Armageddon 1915 s. 605).

Pokolenie roku 1878, jak widać, miało się skończyć w roku 1914 i kropka. :)


Offline Christianus

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 20:16 »
Jakby ktoś znalazł, lub zrobił taką tabelkę po polsku do 2015 to można np wstawić na facebooka.
Sam z chęcią to zrobię.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Roszada

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 20:20 »
Jakby ktoś znalazł, lub zrobił taką tabelkę po polsku do 2015 to można np wstawić na facebooka.
Sam z chęcią to zrobię.
Jak Liberal, który zrobił poprzednią po polsku, wycofał się, to nie ma komu zrobić. :-\


Offline Christianus

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień, 2015, 20:28 »
Może sam coś spróbuje jutro zrobić. Ostatnio ciężko mi czas znaleźć nawet na forum, ponieważ staram się po odejściu z organizacji nadrobić zaległości (rodzina, przyjaciele, szkoła) i
trochę nerwy ukoić. Ale nie ja jeden przez to przechodziłem. Nie pierwszy nie ostatni ;) Trzeba znowu zacząć żyć.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline preampusDistortus();

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 10:05 »
Dobre byłoby po polsku. Do pokazywania ;) jak coś mogę zabrać się za tłumaczenie pod warunkiem, że miałbym tekst :)


Offline Roszada

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 10:30 »
Dobre byłoby po polsku. Do pokazywania ;) jak coś mogę zabrać się za tłumaczenie pod warunkiem, że miałbym tekst :)
Przecież tekst jest prawie cały po polsku.
Popatrz na link.

A tu teksty z przedostatniej ramki:

*** km 8/14 s. 1 1914-2014: Sto lat rządów Królestwa! ***
1914-2014: Sto lat rządów Królestwa!
W 1922 roku Joseph Rutherford śmiało oświadczył: „Oto Król objął władzę! (...) Rozgłaszajcie wieść o Królu i jego Królestwie”. W setną rocznicę ustanowienia Królestwa słowa te nadal wzbudzają w nas entuzjazm. Dołóżmy wszelkich starań, żeby w sierpniu dać największe świadectwo w historii, ucząc ludzi o tym niebiańskim rządzie za pomocą naszego serwisu internetowego!

*** w14 15.1 s. 31 ***
Rozumiemy, że „to pokolenie”, o którym mówił Jezus, obejmuje dwie grupy namaszczonych chrześcijan. Pierwsza z nich żyła w roku 1914 i bez trudu rozpoznała wtedy znak obecności Chrystusa. W skład tej grupy nie wchodzili ci, którzy po prostu żyli w roku 1914, ale ci, którzy w owym roku albo wcześniej zostali namaszczeni duchem jako synowie Boży (Rzym. 8:14-17).
16 Drugą grupę wchodzącą w skład „tego pokolenia” tworzą pomazańcy żyjący współcześnie z pierwszą grupą. Ale nie chodzi jedynie o zazębianie się okresów życia chrześcijan z obu tych grup, lecz raczej okresów ich namaszczenia — członkowie tej drugiej grupy zostali namaszczeni duchem świętym, gdy przynajmniej część członków pierwszej wciąż jeszcze przebywała na ziemi. Dlatego nie każdy z dzisiejszych pomazańców należy do „tego pokolenia”, o którym mówił Jezus. Członkowie drugiej grupy posunęli się już w latach.

Tylko ostatnią ramkę zrobić po polsku i skany polskie do przedostatniej.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2015, 10:38 wysłana przez Roszada »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień, 2015, 12:02 »
Ten tekst mi sie najbardziej podoba: "Pierwsza z nich żyła w roku 1914 i bez trudu rozpoznała wtedy znak obecności Chrystusa". Pytałem kiedys starszego co to za znak? Powiedział, że I wojna światowa.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień, 2015, 08:05 »
Myślę,że dobrze by było wydrukować taka tabelkę i wręczać ją razem z ulotkami przygotowanymi przez Wyzwolonych.
 Osobiście uważam,że można je również wręczać ŚJ jak bedą przy naszych drzwiach lub przy stojakach.
 Na pewno część świeżo ochrzczonych nie ma o tym pojęcia.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Wrzesień, 2015, 14:27 »
Na pewno część świeżo ochrzczonych nie ma o tym pojęcia.

Ja nie miałem. Znałem tylko wytłumaczenie z 1995 no i potem te zrewidowane z 2008 i 2010 roku. W życiu nie spodziewałem się że wcześnie były jeszcze trzy inne ;D.


Offline Halina

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrzesień, 2015, 21:48 »
Jezus powiedział "to pokolenie" nie te pokolenia-WTS próbuje nam wmówić że jedno pokolenie,oznacza dwa pokolenia??Po za tym napisali że czasu pokolenia nie da się obliczyć!!!!Pokolenie,albo wiek to 100lat,wie o tym nawet dziecko,to że żyję przez pewien czas z moją mamą czy babcią nie oznacza że nie da się obliczyć okresu pokolenia, albo że jesteśmy tym samym pokoleniem.Pokolenie urodzonych np w 1950 r po stu latach-przeminęło.Demagogia WTS przeraża-jak można tego nie dostrzegać?A fakt że z niegodziwego pokolenia ,które nie dostrzegło "znaku" zrobili "pomazańców"to już szczyt DEMAGOGII-dobrze że samodzielnie myślimy i potrafimy swobodnie mówić o tym.


Offline Fantom

Odp: Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień, 2015, 07:56 »
Moim zdaniem gdyby Jezus miał na mysli tylko swoich uczniów to nie powiedziałby ''TO'' pokolenie,ale raczej ''Wasze'' pokolenie.To i tak jeszcze by wszystkiego nie wyjaśniało,ale zwrot TO pokolenie jak dla mnie nie było skierowane tylko do Jego uczniów.
 Z KONTEKSTU wypowiedzi skłaniałbym się,że Jezus mówił o TYM pokoleniu,które miało doświadczyć zburzenia Jerozolimy.
Mat24: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?» Nic nowego nie napisze,bo każdy zna to jak pacierz.Pytanie jak dla mnie dotyczy zburzenia Jerozolimy i końca świata.Ja rozumiem ,że Jezus mówiąc o pokoleniu mówił o Jerozolimie.Inne znaki dotyczyły ponownego przyjścia. 
 Swoją drogą bardziej mnie przekonywały stare światła co do długości pokolenia.Z tym,że problem jest ustalenie od kiedy to liczyć.
 Gdybym dzisiaj zainteresował sie naukami ŚJ i prowadzono by ze mną studium i gdybyśmy doszli do tego nowego światła,to na pewno nie przyjąłbym tej nauki jako biblijną.Wyraźnie widać naciąganie.Jak wieloletni ŚJ są w stanie to nowe światło przełknąć?Nie mam pojęcia.Przecież tylko część jest fanatycznie oddana CK,inni chyba nie zatracili zdolności samodzielnego rozumowania.
 Ja robię ksero tej ramki i przy okazji bedę ję wręczał jak nadarzy sie okazja.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s