Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Serwus!  (Przeczytany 4155 razy)

Offline J

Serwus!
« dnia: 14 Wrzesień, 2015, 14:46 »
Czołem bracia!
Jestem nowym członkiem tej mam nadzieję cudownej i wspierającej się społeczności.
Trafiłem tutaj przez polecenie innego ŚJ, który wybudził się z duchowego letargu.'

W skrócie o mnie...
Wychowywany zostałem w rodzinie ŚJ, sam chrzest przyjąłem w wieku 17 lat. Obecnie mam ich 26.
Od kilku lat moja wiara słabła, a od półtora roku jestem całkowicie nieczynnym członkiem zboru. Przyczyna? Wewnętrzne, niepoparte niczym wątpliwości - po prostu coś mi nie leżało, może i trochę też nie chciało.
Ponad trzy lata temu przeczytałem książkę Kryzys Sumienia. Treść jej nie wniosła wiele do mojego życia. Nie miałem czasu ani chęci potwierdzać lub negować zawartych tam informacji.
Od jakiegoś czasu zacząłem zastanawiać się, czy Bóg w ogóle istnieje, i czy ja w niego tak naprawdę wierzę. Nagle i niespodziewanie postanowiłem sięgnąć po inny przekład Pisma Świętego i niezależne analizy. Tak oto odkryłem prawdę o prawdzie.
Nigdy wcześniej moja wiara nie była tak mocna i stabilna, a przecież proces poznawczo/odkrywczy w cale nie trwa długo :)
Szybko zaopatrzyłem się w Septuagintę i Onomastykon, Nową biblię Gdańską, oraz Pismo Święte w edycji Świętego Pawła.
Nagle czytanie pism, dociekanie i analizowanie najdrobniejszych zagadnień zaczęło sprawiać mi niekłamaną przyjemność.
Mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę i wiarę w naszego Pana Chrystusa oraz Jego Ojca - naszego Boga.

Dlaczego tutaj?
Niestety wiele osób szuka informacji, które mogą zanegować nauki ŚJ. Cel zazwyczaj jest jasny.
Moim celem zaś nie jest szykanowanie ŚJ i celowe obalanie ich wierzeń. Zależy mi natomiast na budowaniu własnej wiary, oraz pomaganiu tym, którzy o pomoc proszą.
Dlatego w myśl słów z listu do Galacjan 6:10, "zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.".

Pozdrowienia z Warszawy

PS.
Jeżeli ktoś miałby ochotę spotkać się i porozmawiać, wymienić doświadczeniami i odkryciami, jestem otwarty na propozycję.
Wiem, że to XXI wiek gdzie internet i anonimowość w nim jest popularna, jednak jestem przekonany, że osobiste spotkania mogą wnieść znacznie więcej do naszego życia.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 14:49 wysłana przez essey »


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Serwus!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 15:00 »
Krótko i na temat :) Podziwiam gdyż kawał drogi zrobiłeś i nie straciłeś tego co moim zdaniem najważniejsze.

Pokój Tobie i niech Cię Bóg prowadzi dalej
w głębszym poznaniu Jego samego oraz Jezusa Chrystusa.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline ambasador

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 15:24 »

Od kilku lat moja wiara słabła, a od półtora roku jestem całkowicie nieczynnym członkiem zboru. Przyczyna? Wewnętrzne, niepoparte niczym wątpliwości - po prostu coś mi nie leżało, może i trochę też nie chciało.


Chwała Bogu że otworzył Twoje duchowe oczy, jest to działanie boskiej Osoby o imieniu Duch Święty.
Zakładam że czytając posty na tym forum, On pomoże Ci rozeznać kto jest kto.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Alek

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 15:35 »
Ciesze się że do nas dołonczyłeś .mimo młodego wieku wybudziłeś się i chcesz pogłębiać swą wiarę i miłość do niebiańskiego Ojca i naszego Pana Jezusa . Życze ci byś mógł tu znaleźć dusze które będą ci w tym dopomagać i sam chcę też być pomocny w tym.ja poznałem prawde o prawdzie po 20 latach jak grono uczonych i szkolonych w JW usiłowało z powodu mojej miłosci do Chrystusa walcem po mnie przejechać.
Jeden z nich powiedział ." Ty tak otwarcie mówisz o tej miłosci Chrystusa  do nas nie widze w tym pokory . Tu będziesz mógł otwarcie wyrazić swoje uczucia do naszego Pana i nikt Cię nie skrzywdzi.Oby łaska naszego Pana Jezusa i jego pokój zawsze władał w twoim sercu.
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


Offline Dietrich

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 16:38 »
Ciesze się że do nas dołonczyłeś .mimo młodego wieku wybudziłeś się i chcesz pogłębiać swą wiarę i miłość do niebiańskiego Ojca i naszego Pana Jezusa . Życze ci byś mógł tu znaleźć dusze które będą ci w tym dopomagać i sam chcę też być pomocny w tym.ja poznałem prawde o prawdzie po 20 latach jak grono uczonych i szkolonych w JW usiłowało z powodu mojej miłosci do Chrystusa walcem po mnie przejechać.
Jeden z nich powiedział ." Ty tak otwarcie mówisz o tej miłosci Chrystusa  do nas nie widze w tym pokory . Tu będziesz mógł otwarcie wyrazić swoje uczucia do naszego Pana i nikt Cię nie skrzywdzi.Oby łaska naszego Pana Jezusa i jego pokój zawsze władał w twoim sercu.

No cóż, w teokracji jak za cara Mikołaja. Niżej stojący nawet jak coś lepiej pojmował, musiał grać rolę niemoty. Inaczej  peszył postawionego wyżej od siebie. Uświadomienie sobie tego faktu stało się dla mnie sygnałem ostrzegawczym, kogo tak naprawdę potrzeba w organizacji. Z całą pewnością nie są to ludzie o szerszych horyzontach myślowych. Po takich właśnie się w organizacji jedzie.
Witaj w klubie essey.
 


Offline M

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 16:43 »
Witaj Essey, czuj się u nas jak u siebie. Każdy tutaj jest inny, wierzy trochę na inny sposób i jest tu z różnych powodów, ale jednoczy nas wszystkich fakt, że przejrzeliśmy na oczy i dostrzegliśmy ściemy WTS-u. Myślę, że będziesz się dobrze czuł wśród nas :).


Offline Córka Weterana

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 17:15 »

Ponad trzy lata temu przeczytałem książkę Kryzys Sumienia. Treść jej nie wniosła wiele do mojego życia. Nie miałem czasu ani chęci potwierdzać lub negować zawartych tam informacji.


Bez komentarza.


Offline nowa

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 17:25 »
Cześć Essey,
witam Cię bardzo serdecznie i ogromnie się cieszę, że wraz z organizacją nie wyrzuciłeś ze swojego życia Boga, że zacząłeś Go poszukiwać i badać, "jak się rzeczy mają".
Jestem z Warszawy, więc gdybyś chciał porozmawiać o wierze lub szukał społeczności ludzi wierzących, ja, moja rodzina i moja wspólnota jesteśmy otwarci.
Pozdrawiam bardzo serdecznie  :D


Offline Roszada

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 18:33 »
Witaj!
Widzę, że tych Kryzysowych dzieci coraz więcej.
Co Was do tej książki tak ciągnęło. ;)
Jaka szkoda, że nie wcześniej ta książka wyszła, jeszcze w latach 80. XX w., a dopiero w 1997 i 2006. :-\


Offline J

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:09 »
Bardzo dziękuje wszystkim za ciepłe słowa.

Bez komentarza.
Chciałbym sprostować. Nie wiele wniosła, bo w zasadzie nie po to czytałem tę książkę. Teraz skończyłem już czytać ją trzeci raz. Przekaz w niej jest bardzo wyraźny, a napisana jest obiektywnie, pozwalając czytelnikowi samemu wyciągnąć wnioski.
Nie wykluczam, że ta książka w pewien sposób wpłynęła na mnie już kilka lat temu.


Offline Córka Weterana

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:16 »
Bardzo dziękuje wszystkim za ciepłe słowa.
Chciałbym sprostować. Nie wiele wniosła, bo w zasadzie nie po to czytałem tę książkę. Teraz skończyłem już czytać ją trzeci raz. Przekaz w niej jest bardzo wyraźny, a napisana jest obiektywnie, pozwalając czytelnikowi samemu wyciągnąć wnioski.
Nie wykluczam, że ta książka w pewien sposób wpłynęła na mnie już kilka lat temu.

Dobrze, że sprostowałeś.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Serwus!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:25 »
   

    Witaj essey na pokładzie. :)



Roszada nie wiesz co?  Zakazany owoc ciągle krążył mi nad głową.... :P


Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:41 »
Roszada nie wiesz co?  Zakazany owoc ciągle krążył mi nad głową.... :P
No tak, ale ja myślałem, że Wy jako ŚJ nie wiedzieliście o jej istnieniu. :-\
A tu kurna chata co jeden ŚJ wiedział. :)
I pod poduszka pewnie trzymał i czytał z wypiekami na twarzy przy lampce jak staruszkowie zasnęli, jeśli byli wtedy młodziakami oczywiście.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Serwus!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:03 »
No tak, ale ja myślałem, że Wy jako ŚJ nie wiedzieliście o jej istnieniu. :-\
A tu kurna chata co jeden ŚJ wiedział. :)
I pod poduszka pewnie trzymał i czytał z wypiekami na twarzy przy lampce jak staruszkowie zasnęli, jeśli byli wtedy młodziakami oczywiście.

  Skoro tak bardzo ostrzegali przed lekturą, to tylko nakręcało ciekawość. Cóż takiego złego może płynąć z książki?
W moim przypadku, sami sobie winni że tak ją ( książkę ) napiętnowali. Gdyby raz powiedzieli, że zła to bym pewnie nawet tego nie zapamiętała, ale skoro....raz i drugi i znów.  Wywołali wilka z lasu. :D

Tak, żeby tylko przy lampce. Raz próbowałam pod kołdrą ze świeczką, ale to był głupi pomysł. :-\  ;D

PS...ostrzegali, powinnam uściślić, że miałam w rodzinie dwóch starszych którzy się dowiedzieli o Kryzysie i byli bardzo poruszeni słabością brata F. I tak temat był wałkowany, wzdychaniom i kiwaniu głowami nie było końca
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 20:08 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Iza

Odp: Serwus!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:15 »
Witaj Essey, czuj się u nas jak u siebie. Każdy tutaj jest inny, wierzy trochę na inny sposób i jest tu z różnych powodów, ale jednoczy nas wszystkich fakt, że przejrzeliśmy na oczy i dostrzegliśmy ściemy WTS-u. Myślę, że będziesz się dobrze czuł wśród nas :).
I ja mam taka nadzieje, Ta różnorodnošć mnie trochę na początku zbijala z tropu, i wprawiała w niejakie zakłopotanie, ale to tez była spuścizna po WTSie, to dążenie do jednolitości za wszelka cenę. Dzis już nauczyłam sie szanowač wybory i sposób myślenia innych, nawet jeśli nie sa zbieżne z moimi.
Witaj na forum, Essey, niech cie Pan nasz nadal prowadzi . bardzo się cieszę , ze odkrywasz Biblie i Chrystusa na nowo, jesteś kolejnym dowodem na to, ze Słowo Boze jest žywe i działa z mocą.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.