Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wszystkie stare i nowe światła  (Przeczytany 7253 razy)

Offline Roszada

Wszystkie stare i nowe światła
« dnia: 14 Wrzesień, 2015, 10:57 »
Wątkiem o roku 1798 zakończyłem dział o starych i nowych światłach oraz kalendarium wydarzeń z historii Towarzystwa Strażnica.
Pominąłem wiele mniej istotnych zmian, np. dotyczących przeprowadzek Towarzystwa w te czy inne miejsca. Nie ma to związku za bardzo z doktryną, choć dla ŚJ może jakieś powiązania mieć.
Oto np. jak argumentowano kiedyś za Nowym Jorkiem, choć dziś Warwick jest przyszłością:

„Miejscem, skąd w I wieku n.e. kierowano pracą wszystkich zorganizowanych chrześcijan, było Jeruzalem (Dzieje 15:1, 2). Dziś jest nim Brooklyn, dzielnica Nowego Jorku” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 23 s. 16).

„Podobnie jak zbór chrześcijański pierwszego stulecia był kierowany z Jerozolimy, tak ogólnoświatowe dzieło ogłaszania Królestwa jest dzisiaj kierowane z dogodnie położonego Brooklynu, dzielnicy miasta Nowy Jork. (…) W tym idealnie położonym miejscu, z najlepszymi możliwościami transportowymi, gdzie codziennie przewijają się tysięczne rzesze obserwatorów, funkcjonuje drukarnia centralnego ośrodka świadków Jehowy…” (Strażnica Nr 19, 1966 s. 11).

Teraz pozostaje nam tylko uzupełniać dział od roku 2000 do dziś o nowe światła i ważne wydarzenia.

Oczywiście wątki te nie są zamknięte i zawsze można coś dodać czy zapytać to wtedy będziemy uzupełniać rozpoczęte tematy.


Offline Roszada

Odp: Wszystkie stare i nowe światła
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień, 2015, 13:30 »
Dzięki naszemu Archiwiście wszystkie nowe i stare światła zostały ustawione według dat od 2015 roku do tyłu i w archiwach także od 1999 do tyłu, itd. :)


Offline Fantom

Odp: Wszystkie stare i nowe światła
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień, 2015, 18:38 »
Amen.Szacun za ogrom pracy.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Wszystkie stare i nowe światła
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień, 2015, 18:51 »
Amen.Szacun za ogrom pracy.
To był mój wkład w forum. ;)
To się przyda jak nie nam, to nowym osobom, które będą szukać pewnych treści.
Zawsze można coś dopisać, dopytać i wtedy się uzupełni treści.
Tak to są, można powiedzieć, tylko szablony.