Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Candace Conti - Koniec batalii?  (Przeczytany 9036 razy)

Mario

  • Gość
Candace Conti - Koniec batalii?
« dnia: 14 Kwiecień, 2015, 09:32 »
Większości z Was znana jest historia Candace Conti, która pozwała Świadków Jehowy za molestowanie nieletniej oraz ukrywanie tego w miejscowym zborze. Znalazłem informację z wczoraj , że Candace ma dostać od Strażnicy 7 milionów dolarów w ramach orzeczenie Sądu stanu Kalifornia.Wprawdzie wyrok zapadł już w 2012 ale trwała jeszcze batalia przed Sądem Apelacyjnym.

Przydałaby się tutaj opinia lub przypomnienia Roberty.


http://jehovahswitnessreport.com/court-actions/conti-appeal-decision-watchtower-negligent-affirmed
http://www.courts.ca.gov/opinions/documents/A136641.PDF?hc_location=ufi


Offline gedeon

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 15:55 »
Barbara Anderson którą mam w znajomych, napisała dzisiaj na FB

Jest decyzja Sądu Apelacyjnego w sprawie Candace Conti

Barbara Anderson
15 godz. · Edytowany ·

The Candace Conti Appellate Court decision came in today. Yes, the Watchtower won - they don't have to pay Candace punitive damages. Although many think that's terrible, most of us who have been involved in the Watchtower's cover-up of child abuse do not.

I'm speaking for the family now and asked to say that money was not what this case was about and Candace said that from day one. The Conti family and all those closely associated with the plaintiff (I'm not speaking for Rick Simons) are absolutely thrilled with this outcome. Watchtower lost on NEGLIGENCE and that's what Candace wanted. This is a precedent-setting win. No matter how the Watchtower spins it, their name will forever be linked with not protecting children.

Candace Conti came out of this as a winner. No need to moan over the loss of money. What if she had won on Punitive? What would we all be talking about? Probably not about the money anyway as it's not our business what a plaintiff does with whatever monetary amount is awarded or that Watchtower lost to her more donation money. I'm sure we'd be talking about the Negligence Count being affirmed even if the punitive judgment was upheld.

What we all wanted was justice for Candace which is a win for all the other victims of Watchtower's indifference to their safety. She got what she went after. Please celebrate with us. We sure are!

Of course, both sides can appeal the court's decision. No matter, this day is Candace's.

Barbara and Joe

Może ktoś przetłumaczy. ;D


« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2015, 15:58 wysłana przez gedeon »


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 17:18 »
Nie przetłumacze dosłownie, ale wynika z tego, że Nie dostała odszkodowania finansowego.  Ale nie chciała takowego! Chciała aby Strażnica została uznana za winną zaniedbań w ochronie dzieci, a także żeby sprawa została nagłośniona. Więc Candace jest zadowolona z wyniku sprawy, pomimo, że Strażnica uratowała swoje miliony :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Roberta1

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 21:57 »
No to wrzucam tłumaczenie:

Dzisiaj wydana została decyzja Sądu Apelacyjnego w sprawie Candace Conti. Tak, Strażnica wygrała - nie musi płacić Candace odszkodowania za straty moralne. Chociaż wielu uważa, że to straszne, to większość z nas, zaangażowanych w tuszowanie przez Strażnicę wykorzystywania seksualnego dzieci, jest przeciwnego zdania.

Mówię teraz w imieniu rodziny, poproszona przez nich, aby to powiedzieć, że pieniądze to nie było to, o co w tej sprawie chodziło i że Candace mówiła tak od samego początku. Rodzina Conti i wszyscy blisko związani z powódką (nie mówię o Ricku Simonsie) są w pełni zadowoleni z tego wyroku. Strażnica przegrała w związku z ZANIEDBANIEM, a tego chciała Candace. Jest to zwycięstwo poprzez ustanowienie precedensu. Bez względu na to, jak Strażnica będzie się starać, to i tak ich imię  na zawsze będzie wiązało się z brakiem ochrony dzieci.

Candace Conti wyszła z tego jako zwycięzca. Nie ma potrzeby, aby narzekać na utratę pieniędzy. Co gdyby wygrała odszkodowanie? Co byśmy wtedy wszyscy mówili? Chyba nie o pieniądzach, bo to nie nasza sprawa, co powódka zrobi z przyznaną sumą czy też, że o ile więcej Strażnica musi jej dać pieniędzy. Jestem pewna, że rozmawialibyśmy o przestępstwie ZANIEDBANIA, które zostało potwierdzone w podtrzymanym wyroku.

Wszyscy chcieliśmy sprawiedliwość dla Candace, która została wygrana dla wszystkich innych ofiar obojętności Strażnicy wobec ich bezpieczeństwa. Dostała to, o co walczyła. Proszę świętujcie z nami. My będziemy!

Oczywiście, obie strony mogą odwołać się od decyzji sądu. Jednak bez względu na to, ten dzień należy do Candace.
Barbara i Joe

* wszelkie wytykania błędów w tłumaczeniu mile widziane.


Offline falafel

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień, 2015, 10:44 »
Napiszę to co i pisałem na poprzednim forum.

Wg mnie, z tego opisu, który wstawiła Barbara a Roberta nam przetłumaczyła moim zdaniem sprawa nie została wygrana przez Conti.

7 mln dol dla niej, to 7 mln mniej dla wtsu, to raz. Dwa 7 mln dolarów odszkodowania, to oznacza, że sprawa była poważna skoro aż TYLE kasy SĄD zasądził.

A tak, jest orzeczenie o winie, ale bez kasy czyli w sumie nie wiadomo na ile wts winę ponosi, skoro w takich sprawach jak pedofilia nie płaci nawet dolara kary


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień, 2015, 14:46 »
No tak, imię mają zszargane ale żadnej kary tak naprawdę nie ponieśli.
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Roberta1

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień, 2015, 22:01 »
To jeszcze wrzucę taki obraz:

Cytuj
Wyrok przeciwko pozwanym w sprawie przestępstwa zaniedbania jest potwierdzony. Wyrok przeciwko Strażnicy w sprawie odszkodowania za straty moralne jest odrzucony [The judgment against Watchtower on the cause of action for punitive damages is reversed with directions to enter judgment for Watchtower on punitive damages. ? ? ? ].
Strony ponoszą własne koszty postępowania odwoławczego.
[? ? ?] nie mam zielonego pojęcia, o co chodzi w tym zdaniu.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2015, 22:08 wysłana przez Roberta_2 »


Offline Liberal

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień, 2015, 02:19 »
[? ? ?] nie mam zielonego pojęcia, o co chodzi w tym zdaniu.

Nie przetłumaczysz tego dosłownie. Ale spróbujmy:

"Wyrok przeciwko pozwanym odnośnie licznych zaniedbań zostaje podtrzymany. Wyrok przeciwko Strażnicy z procesu nakazującego wypłatę zadośćuczynienia za krzywdy moralne zostaje unieważniony ze wskazaniem orzeczenia na korzyść Strażnicy w sprawie odszkodowania za straty moralne. Strony ponoszą własne koszty postępowania odwoławczego."

:)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Eilea

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień, 2015, 22:56 »
Ja pierdykam!!! Tyle sianka a ona tego nie chciała-szkoda,że mi tej kaski nie przekazała  8) ;D
Ale z drugiej strony... Nie chciałabym przeżyć i pamiętać tego co ona...
Obyśmy już nie słyszeli takowych historii ale to tylko kwestia czasu.
SZEROKIE POZDRO DLA WSZYSTKICH!!!! 8)
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2015, 22:57 wysłana przez Mario »


Mario

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień, 2015, 22:58 »
Ja pierdykam!!! Tyle sianka a ona tego nie chciała-szkoda,że mi tej kaski nie przekazała  8) ;D
Ale z drugiej strony... Nie chciałabym przeżyć i pamiętać tego co ona...
Obyśmy już nie słyszeli takowych historii ale to tylko kwestia czasu.
SZEROKIE POZDRO DLA WSZYSTKICH!!!! 8)

Podobno są Dni Końca i ludzie są coraz gorsi - więc.... takich sytuacji może być coraz więcej :) :).


Roberta1

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień, 2015, 20:23 »
A tak, jest orzeczenie o winie, ale bez kasy czyli w sumie nie wiadomo na ile wts winę ponosi, skoro w takich sprawach jak pedofilia nie płaci nawet dolara kary

Przyznam szczerze, że kolejne doniesienia medialne dodają coś nowego na temat tego wyroku.

Otóż dzisiaj przeczytałam to:
W poniedziałek Sąd apelacyjny w San Francisco podtrzymał 2,8 dolarów mln odszkodowania wyrównawczego dla kobiety, która była molestowana jako dziecko przez dorosłego członka zboru Świadków Jehowy w North Fremont.
Na podstawie: http://www.dailydemocrat.com/general-news/20150416/court-upholds-28-million-award-for-woman-molested-by-fremont-jehovahs-witnesses-member

A tutaj więcej:
Candace Conti zwróciła uwagę świata na swoją walkę ze Świadkami Jehowy, gdy ława przysięgłych przyznała jej 28 milionów dolarów odszkodowania – najwyższa kwota zasądzona dla jednej ofiary seksualnego wykorzystywania dzieci przeciwko organizacji religijnej w historii USA.
Kwota ta została później zmniejszona do 15,6 milionów dolarów, w tym 8,6 milionów dolarów na odszkodowania za straty moralne.
Teraz, trzy lata później sąd apelacyjny jeszcze bardziej umniejszył jej zwycięstwo na sali sądowej, uznając, że przywódcy Świadków Jehowy nie mieli obowiązku ostrzec zboru, że wśród jego członków jest pedofil. W rezultacie sędziowie oddalili odszkodowanie za straty moralne. Conti jednak w dalszym ciągu otrzyma 2,8 milionów dolary.

na podstawie: http://www.revealnews.org/article/california-court-guts-child-abuse-ruling-against-jehovahs-witnesses/

Jakby się komuś chciało przetłumaczyć prawie 30 stronnicowe uzasadnienie wyroku, byłabym wdzięczna :)
Wyrok i uzasadnienie dostępne tutaj:
https://jwleaks.files.wordpress.com/2015/04/04-13-2015-appeals-court-final-decision-a136641.pdf
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2015, 20:51 wysłana przez Roberta_2 »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad, 2015, 17:23 »
Dobra, podsumowanie: CZY i ILE dostała Candace?


Offline M

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopad, 2015, 21:26 »
Ostatnio stanęło, że ma dostać undisclosed amount, czyli "nieokreśloną sumę". Nie wiem czy w tej sprawie było coś nowego, trzeba by poszukać.


Offline adam

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marzec, 2016, 03:48 »
To ma być sprawiedliwość? Dobrze, że inne sądy nie uznały tego za precedens, widać były mądrzejsze. Dlaczego Świadkowie Jehowy mają płacić za przestępstwa seksualne zboczeńców. Ja wrzucam do skrzynki na rozwój dzieła głoszenia, a nie odszkodowania dla nich. Powinni zamknąć dewianta i wszystkich obłudników, którzy urywali sprawie łeb do kamieniołómów i niech oni pracują na rekompensate.


Większości z Was znana jest historia Candace Conti, która pozwała Świadków Jehowy za molestowanie nieletniej oraz ukrywanie tego w miejscowym zborze. Znalazłem informację z wczoraj , że Candace ma dostać od Strażnicy 7 milionów dolarów w ramach orzeczenie Sądu stanu Kalifornia.Wprawdzie wyrok zapadł już w 2012 ale trwała jeszcze batalia przed Sądem Apelacyjnym.

Przydałaby się tutaj opinia lub przypomnienia Roberty.


http://jehovahswitnessreport.com/court-actions/conti-appeal-decision-watchtower-negligent-affirmed
http://www.courts.ca.gov/opinions/documents/A136641.PDF?hc_location=ufi


Offline Fantom

Odp: Candace Conti - Koniec batalii?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marzec, 2016, 08:38 »
Czyli CK do kamieniołów.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s