Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kasa od rządu Szzwecji  (Przeczytany 5815 razy)

Offline Fantom

kasa od rządu Szzwecji
« dnia: 12 Wrzesień, 2015, 11:05 »
List z 12 czerwca 2014 wysłany przez biuro oddziału ŚJ do odpowiednich władz w Szwecji.W piśmie tym ŚJ mówią,że nie są jednakowo traktowani z innymi. Chodzi im o to,że w statucie wyznania maja zapis o zakonie.Chcą aby członkowie tego zakonu 115 osób dostowało dotacje od Państwa i żeby byli zwolnieni z podatków.Napisano rownież,że organizacja ŚJ jest organizacją charytatywną.
 Ja  glupi myślałem,że ŚJ utrzymują sie ze swoich składek i nie wyciągaja kasy od szatańskiego systemu.
 Jeżeli będzie to konieczne postaram się tu to umieścic lub zapraszam na:https://www.facebook.com/groups/ex.swiadkowie.jehowy/?fref=ts  Trzeba dołaczyć do grupy,aby zobaczyc ten dokument.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 11:24 »
CK zmieniło zwyczaje.
Popatrz na dwie te same książki:

„Nie zbiera się pieniędzy w czasie zebrań ani nie wyciąga ręki po fundusze publiczne” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 347)

„Nie zbiera się pieniędzy w czasie zebrań ani nie przeprowadza kwest” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 343).   

Usunięto słowa o pieniądzach publicznych. :-\
Widać, że ŚJ już teraz wolno zgłaszać się po „fundusze publiczne”, choć wcześniej nie wolno im było tego robić. Jednak łatwiej złożyć podanie i dostać pieniądze od państwa niż kwestować. ;)


Offline Fantom

« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2015, 11:41 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 16:42 »
Najlepiej jest twierdzić, że nie jest się częścią "tego świata" jak trzeba coś dla tego świata zrobić (np: wspomóc datkiem WOŚP) Ale jak jest możliwość uzyskania od tego "szatańskiego systemu rzeczy" jakiś profitów to jak najbardziej.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Córka Weterana

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 22:09 »
Najlepiej jest twierdzić, że nie jest się częścią "tego świata" jak trzeba coś dla tego świata zrobić (np: wspomóc datkiem WOŚP) Ale jak jest możliwość uzyskania od tego "szatańskiego systemu rzeczy" jakiś profitów to jak najbardziej.

Ja znałam inne wytłumaczenie dla nie popierania WOŚP - ma w nazwie "świątecznej" więc nie można popierać, bo to babilońskie święta.
Serio :D


Offline Dietrich

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 22:29 »
Ja też słyszałem takie stwierdzenie. Wszystko co świąteczne be, ale jak w tym "świątecznym" czasie u niektórych bogobojnych świadków wóda leje się strumieniami, to jest OK.

Akurat w moim mieście jest oddział dziecięcy, gdzie jest sporo sprzętu od WOŚP. Moje dzieciaki zaraz po urodzeniu miały wykonane badania wzroku, słuchu i parę innych. Nie po drodze mi z poglądami Owsiaka, przystankiem Woodstock i tak dalej, ale uważam, że akurat ta akcja dała przez lata wiele dobrego.
Odnośnie Szwecji. Skoro inne kościoły i związki wyznaniowe mogą korzystać z tego czy owego, czemu nie WTS? Choć określenia 'klasztor' i 'organizacja charytatywna'  mogą trochę z początku razić. No, ale cóż. Towarzystwo jest mistrzem w poszerzaniu ogólnie znanych pojęć. Niedawno mogliśmy się dowiedzieć, jak wreszcie należy poprawnie rozumieć "to pokolenie". Po prostu je poszerzono....


« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2015, 22:35 wysłana przez Dietrich »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 23:54 »
Ja znałam inne wytłumaczenie dla nie popierania WOŚP - ma w nazwie "świątecznej" więc nie można popierać, bo to babilońskie święta.
Serio :D
W takim razie, KAŻDY ortodoksyjny śJ jeżeli przebywa w szpitalu, i ma mieć robione jakieś badanie na urządzeniach opatrzonych serduszkiem WOŚP...powinien odmówić takiego badania. Znam osobiście osobę, której dziecku, WOŚP podarowało dużo warte urządzenie ratujące zdrowie(a pewnie i życie), a teraz współmałżonek w/w. osoby, a zarazem rodzic tego dziecka, twierdzi(po odpowiednim ukształtowaniu umysłu przez śJ) że WOŚP to zła organizacja, bo...ze świata. Dla mnie jest to hipokryzja do entej potęgi.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline preampusDistortus();

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrzesień, 2015, 00:40 »
Sytuacja jest prosta: ich przesłanie ukryte brzmi "nie dawajcie na WOŚP [świeckie organizacje] dzięki czemu więcej dacie nam."


Offline Córka Weterana

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień, 2015, 12:44 »

Akurat w moim mieście jest oddział dziecięcy, gdzie jest sporo sprzętu od WOŚP. Moje dzieciaki zaraz po urodzeniu miały wykonane badania wzroku, słuchu i parę innych. Nie po drodze mi z poglądami Owsiaka, przystankiem Woodstock i tak dalej, ale uważam, że akurat ta akcja dała przez lata wiele dobrego.

Mój syn, który ma prawie 5 miesięcy też miał zaraz po urodzeniu wykonane badanie słuchu dzięki WOŚP. Mam taką adnotację w książeczce :)


Offline Dietrich

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrzesień, 2015, 15:17 »
Zgadza się, mój ma piękne wklejki w książeczce.


Offline preampusDistortus();

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrzesień, 2015, 18:50 »
Sam znam osobiście członków zboru SJ których córka jest sparaliżowana i otrzymała sprzęt wiele, wiele lat temu od WOŚP. Więc nie czaję takiego stanowiska... Samolubstwo obłuda i tyle. Tak jak z frakcjami krwi: przyjąć można, ale dać od siebie to już nic, po co.


Offline J

Odp: kasa od rządu Szzwecji
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:34 »
Z przyzwoitości i szacunku do rzetelności informacji, co sam mocno cenię, wypadałoby sprostować informacje zawarte w tym temacie. Nie są one zgodne z prawdą. Fantom, źle zinterpretowałeś, lub niedokładnie odczytałeś to co zawarte zostało w piśmie do rządu w Szwecji.
Sugerując się samym podsumowaniem, które dostępne jest na początku pisma...
Pozwolę sobie "luźno" przetłumaczyć tekst.

Cytuj
EXECUTIVE SUMMARY
This submission to the Human Rights Council (HRC) on Sweden intends to highlight that Jehovah’s Witnesses are discriminated against on the ground of their religious beliefs by the Swedish government. Discriminatory governmental acts toward Witnesses result in violation of their freedom of religion.
Podanie do Rady Praw Człowieka w Szwecji w celu podkreślenia, że ŚJ są dyskryminowani ze względu na przekoniania religijne przez Szedzki rząd. Dyskryminacja naruszyła przysługującą im wolność wyznaniową.

Cytuj
The government has mislabeled Jehovah’s Witnesses as a sect and refuses to recognize that the Religious Community of Jehovah’s Witnesses in Sweden is eligible to receive grants under the law providing for financial aid to religious communities while allocating such grants to numerous other religions.
Rząd mylnie określił ŚJ jako sektę, na skutek czego odmówił przysługujące im jako współnocie religijnej ŚJ w Szwecji, otrzymywanie darowizn zgodnie z ustawą umożliwiającą zapewnienie pomocy finansowej, z czego korzysta wiele innych religii.

Cytuj
Furthermore, the administrative practice of the Tax Department in Sweden is to exempt members of religious orders from taxation on support received from their order. However, the Tax Department decided that Jehovah’s Witnesses who are members of the Religious Order of Special Full-Time Servants (approximately 115 members) must pay tax on their benefits received. The tax authorities are arbitrarily imposing an “employer/employee” relationship.
Ponadto, istnieje praktyka Departamentu Podatkowego w Szwecji, która wyłącza członków religii z opodatkowania otrzymywanych darowizn. Jednakże, Departament Podatkowy zdecydował, że ŚJ, którzy są Specjalnymi pracownikami w pełnym wymiarze godzinowym (w liczbie 115) muszą płacić podatek od odtrzymywanych darowizn.

Cytuj
Jehovah’s Witnesses in Sweden and as a worldwide organization respectfully request the government of Sweden to:
(1) Stop discriminating against Jehovah’s Witnesses in Sweden and recognize their Religious Community as eligible to receive grants under the law providing for financial aid to religious communities;
(2) Apply the administrative practice of the Tax Department to Jehovah’s Witnesses and exempt their Religious Community from being classified as an “employer” and exempt the members of their religious order from taxation on support received by the Religious Community; and
(3) Abide by their commitment to uphold the fundamental freedoms guaranteed by the Constitution of Sweden, the European Convention on Human Rights (ECHR) and the International Covenant on Civil and Political Rights (ICCPR) for all citizens, including Jehovah’s Witnesses.
ŚJ w Szwecji oraz jako ogólnoświatowa organizacja z szacunkiem prosi rząd w Szwecji o:
(1) Zaprzestanie dyskryminowania ŚJ i określenia ich jako wspólnotę religijną, uprawnioną do trzymywania darowizn zgodnie z ustawą przewidującą finansowanie wspólnot religijnych;
itd, już mniej istotne

Nigdzie nie ma słowa, że domagają się od Szwecji darowizn i pomocy finansowej.
Jedynie aby potraktować ich jako religię, nie sektę, i umożliwiść im korzystanie z przysługujących innym religią praw do dawania nieopodatkowanych darowizn ŚJ.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Pozdrawiam