Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam wszystkich  (Przeczytany 3542 razy)

Offline madziena

witam wszystkich
« dnia: 05 Wrzesień, 2015, 09:00 »
Chciałam się przywitać ze Wszyskimi uczestnikami tej grupy. Byłam świadkiem Jehowy 26 lat. Odeszłam sama, gdyż w moim życiu wydażyła się sytuacja, która wpłynęła na mój sposób postrzegania zasad panujących w organizacji. Nie mogłam się zgodzić na decyzję wydaną przez starszych zboru, a to spowodowało,że zaczęłam nie zgadzać się z Biblią. Chociaż  lubię dyskutować powołując się na nią. Mam nadzieję, że spędzę w tej grupie miłe chwile. Pozdrawiam.
...lepiej późno niż później...


Offline awmala

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 09:18 »
Witaj madziena :) Ogrom czasu spędziłas w organizacji ale cieszę się z Twojego przebudzenia. Mam nadzieje, ze miło będziesz spędzała tu swój wolny czas :)


Offline Stanisław Klocek

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 09:32 »
Witaj 'madziena'. Twe uzasadnienie w dużej części przypomina mój rozbrat. różnica, że to nie ja sam odszedłem, lecz sami mnie usunęli. Początkowo nie zgadzałem się z zaangażowanymi osobami w me wykluczenie, lecz dalej broniłem głównych nauk WTS-u. Z czasem zacząłem nie zgadzać się z wieloma naukami WTS-u, co pociągnęło, że przestałem wierzyć aby Bóg uważał ich za swych przedstawicieli. W końcu też przestałem uznawać  Bożą interwencję w redagowaniu Biblii. Ale nadal lubię dyskutować na temat Biblii oraz różnych wyznań na niej bazujących, choć już mi się częściowo znudziło.


Offline gedeon

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 09:33 »
Witaj, pewnie masz ciekawą historię z czasów twojej bytności w tym związku wyznaniowym, może kiedyś nam ja opowiesz.


Offline Inka

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 09:38 »
Witaj, długo byłaś śj.  Podziwiam,że z tego co widziałaś i doświadczyłaś wyciągnęłaś wnioski, a za wnioskami idą decyzje - słuszne.Tak właśnie powinien postąpić człowiek myślący.


Offline Córka Weterana

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 10:04 »
Chciałam się przywitać ze Wszyskimi uczestnikami tej grupy. Byłam świadkiem Jehowy 26 lat. Odeszłam sama, gdyż w moim życiu wydażyła się sytuacja, która wpłynęła na mój sposób postrzegania zasad panujących w organizacji. Nie mogłam się zgodzić na decyzję wydaną przez starszych zboru, a to spowodowało,że zaczęłam nie zgadzać się z Biblią. Chociaż  lubię dyskutować powołując się na nią. Mam nadzieję, że spędzę w tej grupie miłe chwile. Pozdrawiam.

Witaj. Czy byłaś świadkiem Jehowy 26 lat po chrzcie czy liczysz od urodzenia pobyt w organizacji? :)


Offline Roszada

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 10:22 »
Witaj!
Czuj się tu dobrze. :)
Oj długo byłaś. Trochę się zasiedziałaś. ;)


Offline Noc_spokojna

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 11:00 »
Chciałam się przywitać ze Wszyskimi uczestnikami tej grupy. Byłam świadkiem Jehowy 26 lat. Odeszłam sama, gdyż w moim życiu wydażyła się sytuacja, która wpłynęła na mój sposób postrzegania zasad panujących w organizacji. Nie mogłam się zgodzić na decyzję wydaną przez starszych zboru, a to spowodowało,że zaczęłam nie zgadzać się z Biblią. Chociaż  lubię dyskutować powołując się na nią. Mam nadzieję, że spędzę w tej grupie miłe chwile. Pozdrawiam.
Witaj Madziena :D. Miło Cię poznać. Jeśli możesz to napisz, czy nie zgadzasz się z Biblią, czy WTS-owską interpretacją Biblii?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline nowa

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 12:25 »
Cześć Madziena :D
Może kiedyś opowiesz o sobie więcej.
Mam nadzieję, że wiesz, że to ludzie zawodzą, nie Bóg?
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)


Offline Szyszoonia

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 13:30 »
Witamy witamy i cieplutko pozdrawiamy :)


Offline Estrella Despierta

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 15:36 »
Witamy! W końcu kobiety napływają do nas :).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 18:57 »
KAZ też wita :)

Odeszłam sama, gdyż w moim życiu wydażyła się sytuacja, która wpłynęła na mój sposób postrzegania zasad panujących w organizacji.

Podzielisz się ku doświadczeniu innych ? O ile oczywiście masz na to ochotę lub nie widzisz przeszkód.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2015, 18:59 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline madziena

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 19:38 »
Dziękuję za cieplutkie przyjęcie. Swiadkiem Jehowy byłam 26 lat od czasu chrztu. Chrzest przyjełam w wieku 16 lat. Od 8 roku zycia (to czas do ktorego siegam pamiecią, bo mialam pierwsze punkty na zebraniach) studiowano ze mna biblę, a właściwie publikacje WTS.

Napewno opowiem swoja historie, bo chyba jest ciekawa :) Tyle , ze nie wiem czy założyć nowy wątek. Muszę ogarnąć tę grupę.
...lepiej późno niż później...


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 19:45 »
  Witaj madziena :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline M

Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Wrzesień, 2015, 21:23 »
Napewno opowiem swoja historie, bo chyba jest ciekawa :) Tyle , ze nie wiem czy założyć nowy wątek. Muszę ogarnąć tę grupę.

Najlepiej załóż nowy wątek w dziale "BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie", tam inne osoby piszą o swoich przeżyciach.