Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”  (Przeczytany 5436 razy)

Offline Dietrich

Odp: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpień, 2015, 13:16 »
Kiedyś o rocznicach ślubu był nawet artykuł (w98 15.10 s.30) że nie ma w nich nic złego. No bo przecież nie ma w Biblii przykładu rocznicy ślubu na której ktoś by umarł, a jest przykład urodzin. Więc to ma sens. ;D.

Wśród moich znajomych oficjalnie nie obchodziło się osiemnastek, tylko "odbiór dowodu osobistego". Niektórzy rozsądni starsi (tak, tak, są jeszcze tacy) przymykali oko na to jak i inne formy obchodzenia urodzin, byle nie robić wokół tego zbyt wiele szumu.  Generalnie u nas młodzież potrafiła się bawić kulturalnie.

Fakt, że podczas uczty urodzinowej ktoś stracił życie, ma się tak do obchodzenia urodzin, jak wpływ fazy księżyca na rozwój dorożkarstwa w Chinach.


Offline M

Odp: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpień, 2015, 13:19 »
Wśród moich znajomych oficjalnie nie obchodziło się osiemnastek, tylko "odbiór dowodu osobistego".

Dobre ;D.

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dla wielu ŚJ zasady i wytyczne WTS-u są uciążliwe i nie przestrzegają ich z miłości do Boga, tylko dlatego że tego się od nich oczekuje. Dlatego też co sprytniejsi wymyślają jak je omijać i taki właśnie jest efekt.


Offline Dietrich

Odp: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sierpień, 2015, 13:35 »
M, obaj wiemy, że spora część tych wytycznych opiera się na zasadzie: "nie, bo nie".  W dodatku jest niekonsekwentna, bo jedne sprawy dopuszcza,  pomimo że faktycznie są wątpliwe (Pinata), a inne potępia choć ich wpływ na życie duchowe jest dziś żaden.   


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpień, 2015, 19:33 »

   Absurd goni absurd. To tak jak ze mną, zjem gotowaną marchewkę w sałatce, ale już w zupie czy np rosole nigdy. Dlaczego ktoś zapyta? Nie bo nie i już . :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Córka Weterana

Odp: „Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Sierpień, 2015, 21:29 »
Naprawdę mogą obchodzić 18-nastki i robią imprezy z tego tytułu?

też się zdziwiłam.
U nas się akurat tego nie robiło, ale za to grupa rówieśnicza z mojego zboru macierzystego (tego, w którym się wychowałam) robiła spotkanie w Sylwestra, niby nie impreza ale jednak i potem szli "popatrzeć" na ognie. Ja nie uczestniczyłam w tym, bo to dla mnie była hipokryzja.