Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!  (Przeczytany 3394 razy)

Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« dnia: 13 Kwiecień, 2015, 17:34 »
Kochany świadku, jeśli odnajdujesz w sobie oznaki zniechęcenia ( a nie ma takiej możliwości aby ktoś nie odnajdował od czasu do czasu ) To jasna sprawa Albo źle o sobie myślisz ( znaczy masz nieczyste sumienie które Ci myśleć dobrze nie pozwala ), albo jesteś chory!

15 września 2014  str 14 i 15.
"CO sprawia, że niektórzy gorliwi słudzy Jehowy, tacy jak Deborah [ gorliwa pionierka, popełniła błąd i miała wyrzuty sumienia ], ulegają zniechęceniu? Powodów może być wiele.
Niektórzy po prostu mają tendencję do tego, by źle myśleć o sobie i swojej sytuacji życiowej ( Prz 15:15 ).
W WYPADKU INNYCH NEGATYWNE UCZUCIA MOGĄ MIEĆ SWE ŹRÓDŁO W PROBLEMACH ZDROWOTNYCH, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA EMOCJE.


I tak to wszyscy PAŁAJĄ SZTUCZNYM ENTUZJAZMEM, przez cały czas, aby broń Boże ktoś nie posądził o chorobę.... lub nieczyste sumienie :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:00 »
Po mnie odrazu zobaczyli ze coś ni e  tak i  przestali ze mną rozmawiać na zebraniu, wiec ja zaczęłamsiadać z tyłu bo czułam się NIESWOJO w towarzystwie, nawet moi przyjaciele zrobili widoczny mur ( jakie to przykre i straszne),  wiec doszłam do wniosku że będę UŚMIECHNIĘTA i pokażę ze poznanie PRAWDY O PRAWDZIE  wcale nie przygnebia i nie czuje się jakbym była w ciemności,  bo przeciez każdy sj myśli ze każdy poza zborem jest nieszczęśliwy i w ciemnościjak to w tym ffilmiku na zgromadzeniu pokazali.


Offline M

Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:05 »
bo przeciez każdy sj myśli ze każdy poza zborem jest nieszczęśliwy i w ciemnościjak to w tym ffilmiku na zgromadzeniu pokazali.

Taa, ten filmik na zgromadzeniu to już mistrzostwo propagandy. Każdy kto odsuwa się od zboru siedzi sam w mieszkaniu i ze łzami w oczach rozmyśla jak by to było na sali... No ale lud klaszcze, znaczy, że się podoba.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:12 »
nawet moi przyjaciele zrobili widoczny mur ( jakie to przykre i straszne)
Czy naprawdę byli to przyjaciele? Przyjaciół poznaje się w biedzie. Mi też się wydawało, że mam w zborze przyjaciół. Teraz wiem, że była to "przyjaźń" warunkowa. Bo w organizacji śJ nie liczy się, czy człowiek jest dobry, czy zły. Liczy się, czy jest posłuszny, czy nie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:12 »
W ogóle wszystkie filmy na jw.org są propagandowe, ta muzyka , te barwy , tło , gra aktorska, i te pojedyncze przypadki, jakbym reklamę oglądała


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:15 »
Mi też tak się zdaje,   brat powiedział oczywiście z miłości do nas , że jeśli nas wyklucza to on będzie wierny ORGANIZACJI , powiedział to wiedząc że nie jesteśmy grzesznika mi z koryntian


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:18 »
Taa, ten filmik na zgromadzeniu to już mistrzostwo propagandy. Każdy kto odsuwa się od zboru siedzi sam w mieszkaniu i ze łzami w oczach rozmyśla jak by to było na sali... No ale lud klaszcze, znaczy, że się podoba.
Dlatego mi osobiście kongresy śJ przypominają zjazdy KC PZPR. Tam też jeden siał propagandę, a reszta...klaskała. ;D
Ps: Obejrzałbym ten filmik. Jest gdzieś dostępny?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:23 »
Ps: Obejrzałbym ten filmik. Jest gdzieś dostępny?

Proszę bardzo: https://youtu.be/KXsFjbISj4c?t=3h4m30s (film rozpoczyna się 20 sek od tego miejsca)

Żygać mi się chce jak to widzę. Jak można tak zniekształcać rzeczywistość i wmawiać ludziom, że to prawda.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2015, 09:25 wysłana przez M »


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Osoba zniechęcona to OSOBA CHORA!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:33 »
Ta pierwsza myśl tej sostry jest prawdziwa i tak się dzieje gdy grzesznik przychodzi na zebranie, a ta scena z przywitaniem - w ten sposób wita się nadzorcze podróżujące go z żoną a nie jakąś tam siostrę.