Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Flirtowanie prowadzi do grzechu  (Przeczytany 4489 razy)

Offline Liberal

Flirtowanie prowadzi do grzechu
« dnia: 16 Sierpień, 2015, 16:48 »
W studiowanej dzisiaj na zebraniu Strażnicy wyznawcy jw.org mogli znaleźć taką poradę:

*** Strażnica z 15 czerwca 2015, s.16 ***
Biblia pomaga nam również w ten sposób że udziela rad, jak traktować osoby płci przeciwnej (odczytaj 1 Tymoteusza 5:2). Rady te wyraźnie wykluczają flirtowanie. Niektórzy nie widzą nic złego w kokieteryjnych spojrzeniach, gestach i zalotnej mowie ciała, bo przecież nie wiąże się to z kontaktem fizycznym. Ale flirtowanie lub odwzajemnianie go może rozbudzić nieczyste myśli, które prowadzą do uwikłania się w niemoralność. Zdarzało się to w przeszłości i zdarza się obecnie. (...) Oglądanie się za osobami płci przeciwnej może obudzić lub spotęgować niestosowne pragnienia seksualne.

Niewolnik nakazuje w tym miejscu odczytać 1 Tymoteusza 5:2, który przeczytany bez kontekstu pasuje jak kwiatek do kożucha:

"starsze kobiety jak matki, młodsze kobiety jak siostry, z wszelką czystością."

Przeczytawszy jednak ten fragment w szerszym kontekście, nijak nie można dopatrzeć się w nim zakazu flirtowania:

(1 Tymoteusza 5:1-4) 1 Nie krytykuj surowo starszego mężczyzny. Wręcz przeciwnie, upraszaj go jak ojca, młodszych mężczyzn jak braci, 2 starsze kobiety jak matki, młodsze kobiety jak siostry, z wszelką czystością. 3 Szanuj wdowy, które rzeczywiście są wdowami. 4 Ale jeśli któraś wdowa ma dzieci lub wnuki, niech te uczą się najpierw przejawiać zbożne oddanie we własnym domu oraz oddawać swym rodzicom i dziadkom należne zadośćuczynienie, gdyż to jest miłe w oczach Bożych.

Jaki pokręcony trzeba mieć umysł, żeby z ogólnej rady danej starszym zboru odnośnie traktowania współbraci wyciągnąć wniosek, iż kiedy jakieś osoby wpadną sobie w oko, to spoglądanie w swoim kierunku, zagadywanie, flirtowanie czy zalecanie się stanowi naruszenie czystości i w rezultacie doprowadzi do grzechu???
A niby jak - do licha - ludzie mają się ze sobą zapoznawać? Jak mają wzbudzać sobą zainteresowanie drugiej strony? I w końcu, jak mają rozbudzać między sobą romantyczne uczucia, które doprowadzą do ślubu? Poprzez wspólne czytanie Przebudźcie się! w namaszczonej atmosferze?

I nie mówimy tu o sytuacjach, kiedy jakiś facet z wyrachowaniem podbiera żonę innemu mężczyźnie, ale o zwyczajnych sytuacjach, gdy ludzie mają się ku sobie.
Flirtowanie, zalecanie się, gesty i mowa ciała w celu stworzenia pary i kopulacji są nieodłączne niemal wszystkim istotom żyjącym na ziemi, nie wyłączając człowieka. Zaprzeczanie temu i twierdzenie, iż takie zachowania są niemoralne, to zaprzeczanie najbardziej elementarnej biologii, fizjologii i prawu natury.

Ciekawy jestem, jak członkowie Ciała Kierowniczego "uwiedli" siostry, które stały się ich żonami. Nie flirtowali z nimi? Nie zalecali się? Nie myśleli o seksie z nimi?
Przecież nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Technolog

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:07 »
Mimo, że 1 Tymoteusza 5:2 jest trochę naciągany to kontekst artykułu i sugestywne zdjęcia oraz przykłady wskazują, że są to informacje dla par małżeńskich (te ze zdjęcia) i dla osób w stanie wolnym, które próbują flirtować z kimś kto już ma małżonka. I tyle odnośnie artykułu.


Offline Estrella Despierta

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:09 »
I tak lepsze są "regulacje" dot. współżycia w obrębie małżeństwa! Zgodnie z wykładnią niewolnika nie wolno przecież odbywać seksu analnego czy oralnego ze swoim małżonkiem. Najlepiej jak żona leży pod prześcieradłem z jedną wyciętą dziurką.... Tak się pewnie kochają ze swoimi żonami członkowie ciała kierowniczego  8-)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:16 »
Jeszcze trochę, a jedynym związkiem kobiety i mężczyzny akceptowanym przez CK będzie "białe małżeństwo" ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Liberal

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:24 »
Zgodnie z wykładnią niewolnika nie wolno przecież odbywać seksu analnego czy oralnego ze swoim małżonkiem.

Już wolno :)
Co prawda, nadal jest to sprośne i wulgarne, ale to sprawa sumienia.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:43 »
Już wolno :)
Co prawda, nadal jest to sprośne i wulgarne, ale to sprawa sumienia.

Ponieważ światło się zmieniało, to nie do wszystkich dotarło.
Temat dość wstydliwy, by się starszych dopytywać jak to jest z tym seksem, takim czy innym. :)


Offline Puszek

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień, 2015, 21:37 »
Ponieważ światło się zmieniało, to nie do wszystkich dotarło.
Temat dość wstydliwy, by się starszych dopytywać jak to jest z tym seksem, takim czy innym. :)

A ja mam ochotę się o to zapytać rodziców. Wg "Kryzysu Sumienia" R. Franza w latach '70 były ekscesy gdzie pary musiały się spowiadać czy robią to po misjonarsku czy w sposób nie popierający prokreacji. Dzięki jednej decyzji CK zaglądało pod kołdry wszystkim małżeństwom pod rygorem wykluczenia. W tych latach rodzice się poznali i wzięli ślub. Ciekaw jestem ich tamtejszego zapatrywania się na to ale temat trochę wstydliwy :-[
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline gedeon

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień, 2015, 06:42 »
I tak lepsze są "regulacje" dot. współżycia w obrębie małżeństwa! Zgodnie z wykładnią niewolnika nie wolno przecież odbywać seksu analnego czy oralnego ze swoim małżonkiem. Najlepiej jak żona leży pod prześcieradłem z jedną wyciętą dziurką.... Tak się pewnie kochają ze swoimi żonami członkowie ciała kierowniczego  8-)
Estrella...dwie dziury. ;D ;D ;D Jesteś niesamowita w swojej odwadze głoszenia poglądów ale to świadczy o tym jaką krzywdę nam wyrządzali.


Offline Estrella Despierta

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpień, 2015, 08:08 »
Estrella...dwie dziury. ;D ;D ;D Jesteś niesamowita w swojej odwadze głoszenia poglądów ale to świadczy o tym jaką krzywdę nam wyrządzali.

Dziękuję, ale moją odwagę dopiero zobaczysz jak już pod moim prawdziwym nazwiskiem będę głosić poglądy demaskujące amerykańskich tuczników.... A także "braci" starszych z wtedy wspólnego zboru, (i ówczesnego nadzorcy obwodu też nie pozostawię w spokoju). Internet lubi takie historie, lubi też dowody w postaci nagrań...


Offline gedeon

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpień, 2015, 23:10 »
Dziękuję, ale moją odwagę dopiero zobaczysz jak już pod moim prawdziwym nazwiskiem będę głosić poglądy demaskujące amerykańskich tuczników.... A także "braci" starszych z wtedy wspólnego zboru, (i ówczesnego nadzorcy obwodu też nie pozostawię w spokoju). Internet lubi takie historie, lubi też dowody w postaci nagrań...

No i co tu dopowiedzieć.....moja krew. ;D ;D ;D


Offline Technolog

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień, 2015, 21:10 »
Estrella...dwie dziury. ;D ;D ;D Jesteś niesamowita w swojej odwadze głoszenia poglądów ale to świadczy o tym jaką krzywdę nam wyrządzali.
Krzywdę?? Część sobie sama wyrządza wierząc we wszystko jak leci i stosując się do wszystkiego jak leci. I nie badają Pism czy faktycznie tak się rzeczy mają.

Czy do treści art ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia? Bo widzę chyba z braku argumentów odejście od tematu.


Offline Estrella Despierta

Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień, 2015, 21:38 »
Krzywdę?? Część sobie sama wyrządza wierząc we wszystko jak leci i stosując się do wszystkiego jak leci. I nie badają Pism czy faktycznie tak się rzeczy mają.

Czy do treści art ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia? Bo widzę chyba z braku argumentów odejście od tematu.

Najbardziej nie lubię ludzi, którzy mnie nie znają, ale wiedzą kim jestem, jaka jestem i co mi się wydarzyło lepiej niż ja sama...


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Flirtowanie prowadzi do grzechu
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień, 2015, 22:53 »
Jestem całkiem zgodna z liberal , ale myślę że w tych sprawach powinniśmy zachować się godnie i zostawić swoje upodobania w rozmowach ze swoim mężem,  Jehowy i Jezus nas będą oceniać, Pozdrowionka dla wszystkich par ;D