Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK  (Przeczytany 4770 razy)

Offline Noc_spokojna

Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« dnia: 02 Sierpień, 2015, 12:40 »
Cytuj
Po pierwsze, skoro trzeba dbać o "jedność", dojrzały chrześcijanin musi być zjednoczony i całkowicie zgodny ze swymi współwyznawcami w kwestiach wiary i wiedzy. Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”. Regularnie korzystając z pokarmu duchowego, dostarczanego „we właściwym czasie” na łamach chrześcijańskich publikacji oraz na zebraniach i większych zgromadzeniach, przyczynimy się do ‘jedności w wierze i poznaniu’ z naszymi współwyznawcami (Mateusza 24:45).
Strażnica z 1 sierpnia 2001, s. 14


Cytuj
W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. Pewien wykładowca powiedział: „Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować”. Jednakże w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą.
Strażnica z 15 września 1989, s.23

Cytuj
Nie zapominajmy też, że „mądrość z góry” odznacza się między innymi tym, iż jest „gotowa usłuchać” (Jak. 3:17). Wszystkich chrześcijan zachęca się do wykazywania takich zalet. Pochodzenie i wychowanie sprawia, że niektórzy są bardziej skłonni do samowoli i niezależnego myślenia. Może więc właśnie pod tym względem musimy samych siebie poddać skarceniu i ‘przeobrazić umysł’, aby dokładniej zrozumieć, co jest „wolą Boga” (Rzym. 12:2).
Strażnica nr 12, 1987 s. 17


Cytuj
Unikanie myślenia po swojemu.
Jak się uzewnętrznia takie niezależne myślenie? Jego podstawową oznaką jest kwestionowanie rad udzielanych przez widzialną organizację Bożą.
Strażnica nr 10, 1983

Strażnica nr10 z 1983 (Watchtower 1/15/83, p. 27)
Cytuj
Walka z myśleniem na swój sposób.
Można jednak spotkać osoby, które zarzucają, że ta społeczność musiała nieraz wnosić poprawki, wobec czego tłumaczono: „Wynika stąd, że sami musimy dochodzić do tego w co mamy wierzyć”. Dlaczego tkwi w tym niebezpieczeństwo? Rozumowanie takie świadczy o pysze.
Strażnica nr10 z 1983
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień, 2015, 01:41 »
"Strzec cię będzie umiejętność myślenia, chronić cię będzie rozeznanie, by cię ratować od złej drogi, od męża mówiącego rzeczy przewrotne"   (Przysłów 2:11,12  NW)

To tak jakby o 180 stopni w drugą stronę od logiki WTS.


Offline Noc_spokojna

Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień, 2015, 11:16 »
Dzięki za ten werset! :)
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline nowa

Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień, 2015, 11:50 »
... udali się do synagogi Żydów, (11) którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają. Dz. 17

Wszystkie nauki ludzkie podlegają weryfikacji Słowa.
Prawdziwie prowadzeni przez Ducha Bożego pasterze i nauczyciele (mam na myśli tych współczesnych, oczywiście) zawsze mówią i zachęcają, żeby sprawdzać w świetle Pisma to co głoszą.

Brak samodzielnego myślenia, jego ograniczanie lub wyzbywanie się, to nie pokora, ale głupota.

"...do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego” - powiedzieć tak, to dopiero jest pycha  :-\
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2015, 11:53 wysłana przez nowa »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień, 2015, 12:07 »
A po co mają myśleć niezależnie, jak jest im tak dobrze. Ci ludzie wolą, żeby ktoś myślał za nich, wygodne to i bezpieczne. ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik, 2015, 17:56 »
Pisz wymaluj moon jak żywy... Ten filmik z facebooka
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik, 2015, 11:52 »
A po co mają myśleć niezależnie, jak jest im tak dobrze. Ci ludzie wolą, żeby ktoś myślał za nich, wygodne to i bezpieczne. ;)

Słuszna uwaga. Dodam od siebie że przecież to też pewna cecha ludzka wielu jednostek w społeczeństwie.
Organizacja wykorzystuje mocno te cechy i dodatkowo utwierdza w słuszności takiego wyboru.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2015, 11:58 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik, 2015, 12:00 »
Wszystkie nauki ludzkie podlegają weryfikacji Słowa
...
Brak samodzielnego myślenia, jego ograniczanie lub wyzbywanie się, to nie pokora, ale głupota.

Pięknie. Brak mi tu novej :)
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty, 2019, 06:51 »
Strażnica z 1 sierpnia 2001, s. 14

Strażnica z 15 września 1989, s.23
Strażnica nr 12, 1987 s. 17

Strażnica nr 10, 1983

Strażnica nr10 z 1983 (Watchtower 1/15/83, p. 27) Strażnica nr10 z 1983

Wchodząc na teren Sali Królestwa bądź Zgromadzeń, powinien być przy każdym wejściu znak informujący o całkowitym zakazie samodzielnego myślenia,

Ponieważ: szkodzi to jednostce, szkodzi to rodzinie, szkodzi to starszym, szkodzi to zborowi i na samym końcu, SZKODZI TO NAJBARDZIEJ LORDOM Z WARWICK.

Ma ktoś jakiś pomysł, jaki by to mógł by być znak lub plakat?

W tym miejscu nie myślimy samodzielnie, jakiś obraz dla przykucia uwagi.
 
Są tu przecież dusze uzdolnione artystycznie :)
Dobrego dnia


Offline Bożydar

Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Luty, 2019, 10:55 »
Samodzielne myślenie wg pojęcia SJ prowadzi do odpadnięcia od grupy. ŚJ nie istnieje odrębnie  na tym świecie tylko jako część gęstej, jednolicie myślącej kluchy. Dlatego wychylenie głowy poza żłób JW będzie piętnowane i kreowane w wyobraźni szeregowców jako równia pochyła do katastrofy. Tą katastrofą będzie samotność związana z odtrąceniem przez resztę niewolników niewolnika.
Wszystko to wynika z faktu, że ŚJ nie czują się częścią życia i obywatelami świata. oni żyją urojonym życiem w bajkowym raju, gdzie panuje system sekty w jakiej żyją obecnie. Wszyscy nieobudzeni ŚJ wypuszczeni na wolność wracają do kręgu ŚJ niczym pies wypuszczony ze schroniska.
Jeśli nie zna się niczego innego to jest to jedyne dobro jakie się ma. Gorszy jest strach przed tym czego się nie zna, czymś co CK nakreśla jako czarną przepaść.
I dziwić się, że tak wiele uwagi w tej sekcie poświęca się dzieciom... To inwestowanie w towar jaki będzie bardziej wyprany z myślenia.
I niby wszystko w imię Boga... Te stare bezduszne pierdziochy z CK nie mają wstydu i żadnych hamulców, a piętnują samodzielne myślenie...


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty, 2019, 11:25 »
Kiedyś usłyszałem takie stwierdzenie: "Jeśli wszyscy myślą tak samo, TO TAK NA PRAWDĘ NIE MYŚLI NIKT."
W pełni się to pokrywa w samodzielnym, albo jego braku, "myśleniu" u służących Warwick.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty, 2019, 11:39 »
 :) Dobrze przecież wiemy, że samodzielne myślenie to bardzo niebezpieczne sidło ludzi uważających się za nazbyt prawych.  ;)

„Dlatego nasze zrozumienie Pisma Świętego wymaga od czasu do czasu skorygowania. Ogromna większość sług Jehowy cieszy się z takich uściśleń. Ale pewne jednostki stają się ‛nazbyt prawe’ i oburzają się na te zmiany (Kaznodziei 7:16). Powodem utyskiwania bywa duma, a ten i ów wpada w sidło niezależnego myślenia [Strażnica Nr 14, 2006 s. 22].

„Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie [Strażnica 15.11 2013 s. 20].

Myślenie może pozbawić nas życia.  ;)  Czy naprawdę warto?  ;D


Offline dziewiatka

Odp: Myślenie szkodzi... czyli zaufaj CK
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty, 2019, 07:15 »
Jak by nie patrzeć świadkom zależy by  członek grupy jaką stanowił samodzielnie doszedł do jedynie słusznych wniosków.Po to by wszyscy mieli ten sam tok myśli,przez co byli zjednoczeni.Dla tego trzeba im troszkę pomóc w wyciąganiu wniosków i dochodzeniu do wspólnej konkluzji. Świadkowie nigdy nie przyznają się o tego że są niesamodzielni w myśleniu ale będą twierdzić że odrzucają niezależne myślenie bo ono jest skierowane przeciw Bogu.