Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 206561 razy)

Offline Julita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #330 dnia: 07 Listopad, 2016, 10:55 »
A mogę opowiadać tutaj, czy tworzyć osobny wątek? Opowieść krótka nie jest....
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline gedeon

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #331 dnia: 07 Listopad, 2016, 11:43 »
A mogę opowiadać tutaj, czy tworzyć osobny wątek? Opowieść krótka nie jest....

Tu jest specjalny dział: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?board=3.0
 


Offline Lechita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #332 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:56 »
I ja "podłączam się"  do powitań.
Bądź pozdrowiona Julito  :)
 Miło, że tu trafiłaś. Miałem podobną historię ze "znikniętym" postem, troszkę się wtedy zirytowałem bo też długo pisałem, ale potraktowałem to jak chrzest przy przepłynięciu równika, jak przekroczenie Rubikonu, jak wybranie pigułki wiedzy w Matrixie  ;)

Czytaj, badaj i wyciągaj wnioski. Pisz, opowiadaj a i my uszczkniemy trochę z Twych doświadczeń.

Miłego i owocnego pobytu na forum  :)

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Julita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #333 dnia: 07 Listopad, 2016, 13:52 »
dziękuję za ciepłe słowa i równie ciepłe powitanie. Historię swoją już opisałam  :)
Na szczęście nie musże sie wahać, jakie miejsce w moim życiu zajmuje wts. Nie mam co do tego żadnych watpliwości :)))
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline Zielona Mila

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #334 dnia: 07 Listopad, 2016, 21:50 »
Czyli jest to forum dla tych którzy, po wyjściu z Organizacji Świadków Jehowy chcą się wyżalić, ponarzekać, poostrzegać (bo samemu jest się urażonym, zniechęconym, być może nawet zgorzkniałym...)... Eeeee... niezbyt to ciekawe i pozytywne...a właściwie w ogóle...  ;)


Offline Światus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #335 dnia: 07 Listopad, 2016, 22:22 »
Czyli jest to forum dla tych którzy, po wyjściu z Organizacji Świadków Jehowy chcą się wyżalić, ponarzekać, poostrzegać (bo samemu jest się urażonym, zniechęconym, być może nawet zgorzkniałym...)... Eeeee... niezbyt to ciekawe i pozytywne...a właściwie w ogóle...  ;)

Trochę inna kolejność  ;) Ludzie odchodzą z org. bo dzięki WTS mają żal, czasami staja się zgorzkniali. Nikt nie odchodzi bo jest mu dobrze.
A każdy moze pisać co chce. Tu raczej nie ma kogo ostrzegać bo przeważnie są tu ex-ŚJ i doskonale wiedzą jak jest w sekcie  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Zielona Mila

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #336 dnia: 07 Listopad, 2016, 22:53 »
Właśnie o tym mówię :) Namiary na to forum znalazłam w "liście odłączenia od Organizacji SJ" pewnego małżeństwa. Spodziewałam się spotkać tu ludzi, ktorzy mimo roznego rodzaju rozczarowan szukają Boga... A tu jedynie opowieści o złych doświadczeniach...


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #337 dnia: 07 Listopad, 2016, 22:59 »
Właśnie o tym mówię :) Namiary na to forum znalazłam w "liście odłączenia od Organizacji SJ" pewnego małżeństwa. Spodziewałam się spotkać tu ludzi, ktorzy mimo roznego rodzaju rozczarowan szukają Boga... A tu jedynie opowieści o złych doświadczeniach...

Nie przesadzaj aż tak. Są tu ludzie, którzy nie są rozczarowani. Sądząc po wpisach są tu też tacy, którzy szukają Boga lub 'jakiegoś' uduchowienia. Jak w każdej społeczności maruda też się znajdzie. Wielu tu takich, co maja same wspaniałe doświadczenia. Opowiadanie o złych doświadczeniach może być też bardzo pozytywne. Może problem polegać na sposobie odczytywania i interpretacji postów poszczególnych użytkowników.


Offline Światus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #338 dnia: 07 Listopad, 2016, 23:02 »
Właśnie o tym mówię :) Namiary na to forum znalazłam w "liście odłączenia od Organizacji SJ" pewnego małżeństwa. Spodziewałam się spotkać tu ludzi, ktorzy mimo roznego rodzaju rozczarowan szukają Boga... A tu jedynie opowieści o złych doświadczeniach...

Słabo szukasz. Poczytaj posty Izy, tekwara, alka, Estery, bernarda itd. Możesz założyć wątek w dyskusjach biblijnych. Ale sama musisz zdecydować czy chcesz się przyłączyć do zboru, kościoła, czy na razie szukać sama.
Jak mówiłem, załóż wątek na interesujący cię temat  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2016, 23:04 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #339 dnia: 07 Listopad, 2016, 23:04 »
Właśnie o tym mówię :) Namiary na to forum znalazłam w "liście odłączenia od Organizacji SJ" pewnego małżeństwa. Spodziewałam się spotkać tu ludzi, ktorzy mimo roznego rodzaju rozczarowan szukają Boga... A tu jedynie opowieści o złych doświadczeniach...

Chyba jeszcze za dobrze się nie rozglądnełaś  po forum :)

A nawet gdyby to:

"Cza­sem trze­ba poz­być się bo­ga, by zna­leźć Bo­ga." Anthony de Mello
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #340 dnia: 07 Listopad, 2016, 23:05 »
Czyli jest to forum dla tych którzy, po wyjściu z Organizacji Świadków Jehowy chcą się wyżalić, ponarzekać, poostrzegać (bo samemu jest się urażonym, zniechęconym, być może nawet zgorzkniałym...)... Eeeee... niezbyt to ciekawe i pozytywne...a właściwie w ogóle...  ;)


To jest forum dla ludzi, którzy nie tyle są urażeni, zniechęceni ani zgorzkniali, ale się przebudzają lub są już przebudzeni.
Forum pełni rolę pomocową, wręcz terapeutyczną dla osób, które chcą się wyzwolić z kajdanów, a nie ponarzekać sobie w anonimowym towarzystwie, bo mają słabszy dzień.
A jeśli chodzi o poszukiwania Boga, to szukaj wśród wątków.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Zielona Mila

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #341 dnia: 07 Listopad, 2016, 23:39 »
aha :D


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #342 dnia: 08 Listopad, 2016, 09:02 »
Czyli jest to forum dla tych którzy, po wyjściu z Organizacji Świadków Jehowy chcą się wyżalić, ponarzekać, poostrzegać (bo samemu jest się urażonym, zniechęconym, być może nawet zgorzkniałym...)... Eeeee... niezbyt to ciekawe i pozytywne...a właściwie w ogóle...  ;)
Ty jakieś dziwne wnioski wysnułaś.
Opisane swego życiorysu nie jest wyrazem zgorzknienia.
A jeśli ktoś został oszukany, to czemu ma to zatajać?

A jeśli znasz pozytywy organizacji ŚJ to zaraz nam je podaj, polecimy za tymi pozytywami do tej organizacji.

Pozytywy też opisujemy, np. wszystkie nowe światła, historię tej organizacji, swoje dobre doświadczenia.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #343 dnia: 08 Listopad, 2016, 09:12 »
Czyli jest to forum dla tych którzy, po wyjściu z Organizacji Świadków Jehowy chcą się wyżalić, ponarzekać, poostrzegać (bo samemu jest się urażonym, zniechęconym, być może nawet zgorzkniałym...)... Eeeee... niezbyt to ciekawe i pozytywne...a właściwie w ogóle...  ;)
Witaj. Dziękuję że wyjawiłaś co obecnie sądzisz o tym Forum. Właśnie to jest głównym skladnikiem dyskusji tego FORUM. SZCZEROŚĆ.

Nie jest głównym celem tego forum idealizowania nas wszystkich lub abyśmy wszyscy założyli jednakowe maski i udawali kogoś kim nie jesteśmy.

Znajdziesz tutaj: Wierzących; Zastanawiających się; Ateistów.  Pod wpływem różnych przeżyć i poznawania otaczającego nas świata w ciągu życia potrafimy czasem zmieniać się z wierzących na niewierzących albo odwrotnie.

Ale najważniejsze aby te przemiany lub stan w jakim trwamy nie oddziaływal negatywnie-krzywdząco na inne istoty ludzkie.

W Biblii jest napisane że Bóg ceni DAWCĘ ROZRADOWANEGO oraz NIE POD PRZYMUSEM

Któregoś razu usłyszałem jak kobieta była muzułmanka powiedziała do ORTODOKSY możesz wierzyć w kamienie dopuki nimi we mnie nie rzucasz


Offline Woland

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #344 dnia: 08 Listopad, 2016, 12:22 »
aha :D

Kochana Dziewczyno

Zakładam , że do zajrzenia i napisania na Forum skłoniło cię jakieś zdarzenie , sytuacja , albo coś co się stało w Twojej głowie po usłyszeniu informacji, zaobserwowaniu zjawiska - REFLEKSJA nad czymś co Cię zaniepokoiło/popchnęło do działania - wybierz sobie :)

My też działamy emocjonalnie.
Moje wypowiedzi na forum są sarkastyczne, ironiczne , cięte, może i chamskie. Dlaczego?
Ponieważ wchodzę tutaj i piszę w sytuacjach , kiedy mi się żółć ulewa , kiedy obserwuję jak Funkcjonariusze Boży hańbią nauke Chrystusa swoim postępowaniem , panoszeniem się w zborze , ignorowaniem i manipulowaniem Biblią , uciskaniem słabszych.
Bo chyba lepiej napisać na forum niż iść wyć do lasu, albo się pieklić na członków rodiny w domu. A tak - człowiek oderaguje i jest git

A prywatnie jestem cudownym człowiekiem :)
 Lub mnie :)

Pozdrawiam, pisz co ci płynie z serca , poczujesz się lepiej :)