Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 207418 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #300 dnia: 11 Wrzesień, 2016, 20:34 »
Ahoj Susel

Czuj się wśród nas jak najlepiej.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #301 dnia: 11 Wrzesień, 2016, 20:42 »
Ahoj Susel

Czuj się wśród nas jak najlepiej.
Susły się dobrze czują, bo 9 miesięcy w roku śpią. ;D


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #302 dnia: 20 Październik, 2016, 20:38 »
Miło wiedzieć, że nie chodzi o jakieś spory, lecz o pomoc i z tą myślą tutaj jestem. Jednak troszkę nie zbyt zgodzę się z treścią wstępną. Bo akurat tak się składa, że aktualnie, i to od lat,
żyję w samotności, poza organizacją, gdyż zostałem wykluczony i od owego dnia nie mam żadnego kontaktu z byłymi braćmi w wierze. Historia długa i przykra, i nie mam na to żadnego wpływu. A nie jestem już młodzieniaszkiem niczym nie przejmującym się. Najbardziej przeraziła mnie sprawa miłości i przebaczania w zborach. Stało się to sprawą bardzo kontrowersyjną i wątpliwą, a co gorsza nie zgodna z naukami Jezusa Chrystusa. Ale cóż, i tak też bywa. :)


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #303 dnia: 20 Październik, 2016, 20:47 »
Witaj!
Piszesz:
Cytuj
od owego dnia nie mam żadnego kontaktu z byłymi braćmi w wierze

Ale tutaj możesz mieć stały kontakt, całą dobę. ;D


Offline gerontas

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #304 dnia: 20 Październik, 2016, 21:07 »
Tekwar, ja Ciebie witam jak brata. Mam nadzieję, że nie tylko ja.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #305 dnia: 20 Październik, 2016, 21:33 »
Witaj Tekwar :)
...


Offline Lechita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #306 dnia: 21 Październik, 2016, 00:24 »
I ja witam Cię w tym jakże zacnym gronie!

Pozdrawiam prastarym słowiańskim  - CHWAŁA!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline TomBombadil

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #307 dnia: 21 Październik, 2016, 00:40 »
Witam wszystkich nowo przybyłych. Jeśli ktoś z was czuł się samotny,to mam nadzieję,że już nie będzie. Nasza obecność tu na forum gasi smutki i pomaga zapomnieć o samotności. Bo my się tu kochamy!!!


Offline Exodus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #308 dnia: 21 Październik, 2016, 09:46 »
I ja także dołączam do serdecznych powitań Tekwar  :)
 Jeśli tylko zechcesz to sam się przekonasz, że to co napisał Roszada - to prawda.
 
    cyt. Ale tutaj możesz mieć stały kontakt, całą dobę.
 
 Doba może być za krótka. I to jest właśnie PRAWDA ! :)
 
 A słowa TomBombadil :  Nasza obecność tu na forum gasi smutki i pomaga zapomnieć o samotności. Bo my się tu kochamy!!!
 Weź je do serca i zakończ życie w samotności.
Pozdrawiam


Offline matus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #309 dnia: 21 Październik, 2016, 10:44 »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #310 dnia: 21 Październik, 2016, 20:37 »
Wszystkim bardzo dziękuję. Chociaż na troszkę podnieśliście mnie na duchu. Zawsze ceniłem najlepsze towarzystwo i cenie nadal. Brakuje kogoś, kto choćby troszkę może podnieść moją wartość jako człowieka. 16 lat jak jestem poza organizacją i nikt, ale to nikt ze starszych zboru nie odwiedził mnie, by choć zapytać, czy jeszcze żyję. Nawet sobie nie wyobrażacie jak coś takiego zwala z nóg i boli. Choć może się mylę, może sobie jednak wyobrażacie. Jestem bardzo zaskoczony Waszą uprzejmością, gdyż obawiałem się, że jako wykluczonego, mało kto zechce odezwać się do mnie. Ale widzę, że się pozytywnie pomyliłem. I to mnie podbudowało. Jestem już stary, bo mam 61 lat i ciągle brak mi duchowego towarzystwa, literatury - pokarmu duchowego. Ale czegoż mogę oczekiwać od tych, którzy z daleka omijają mnie na ulicy i odwracają głowy na mój widok. Jeszcze raz dziękuję i z całego serca pozdrawiam wszystkich, którzy będą pamiętać o mnie chociażby na tym forum. I chociaż już nie jestem ŚJ, to nadal czuję się tak jakbym nim był. Dzięki wam za okazaną mi miłość z Waszej strony.


Offline Światus

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #311 dnia: 21 Październik, 2016, 21:08 »
Witaj tekwar. Zacznij ŻYĆ!
Pokarm duchowy - masz Biblię. Potrzebujesz gazet? "Anonse" są dość grube.
Świat stworzył Bóg. Czy może być zły?
Wszystko zależy od ludzi. I tu, i tu są dobrzy i świnie.
Bóg jest takżem a może zwłaszcza, poza organizacją.
Brakuje ci znajomych? Poszukaj nowych.
Głowa do góry i trzymaj się  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #312 dnia: 21 Październik, 2016, 21:58 »
Dzięki Światus. Wiem jak to jest. trudno jest oczekiwać doskonałości od niedoskonałych. Dlatego liczę się z tym co napisałeś. Życie nie jedno jest w stanie nauczyć. To dobra lekcja. Mam Biblię i to nie jedną - kilka przekładów w tym PNS. To dużo daje, bo nie zapomina się o tym, co jest w życiu najważniejsze. Dobrze wiedzieć, że nie jest się samemu. I choć nie jestem zbyt towarzyski, to ta tęsknota za człowiekiem i rozmową daje o sobie znać. Szanuję każdego człowieka, ale w drugą stronę jakoś to działać nie chce najlepiej. Przynajmniej spróbuję poznać kogoś, z kim można śmiało i otwarcie podyskutować. Ach, jak na dzisiaj to chyba wystarczy. :)


Offline Lebioda

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #313 dnia: 05 Listopad, 2016, 06:12 »
Masz 61 lat i 16 lat już po za Organizacją. Nie jesteś osamotnionym w tym stażu ani też wieku. Nie musisz przeżywać tej straty. Są tu starsi i wiekiem i stażem, chociażby np. Gedeon, ale też Lebioda, którego z Organizacji wyrzucono już ponad pół wieku temu. Byłoby nam bardzo miło, gdybyś napisał coś o sobie. Rozglądnij się trochę na tym Forum, a doczytasz się wielu ciekawych życiorysów, zobaczysz, że nie jesteś sam ze swoją traumą.


Offline Natan

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #314 dnia: 05 Listopad, 2016, 07:19 »
Witam Cię serdecznie, Tekwar.

Ja też nie jestem młodzieńcem i jestem 15 lat poza organizacją. Ja także dobrze wiem, czym jest odczucie, że jest się odrzuconym przez ludzi, dotychczasowych braci i siostry. Odczułem, co znaczy brak łaskawości i zrozumienia ze strony tych, którzy mienią się uczniami Chrystusa.

Zapewniam Cię jednak, że gdy powierzamy w pełni się Bogu jako Ojcu, to bliskość Jego i Jego Syna sprawia, że czujemy się akceptowani i kochani, nawet, jeśli ludzie nam tej miłości nie okazują.

Ale masz rację. Potrzebujemy także przyjaźni i wartościowych znajomości. Ja po odejściu z organizacji mam teraz lepszych i pewniejszych Przyjaciół niż miałem, gdy byłem Świadkiem. Zauważyła to także moja Mama, która jest katoliczką.

Życzę Ci, byś znalazł prawdziwych Przyjaciół i doświadczał w Twoim życiu bliskości Boga i Jego opieki.