Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 206405 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #225 dnia: 21 Luty, 2016, 16:40 »
Witam Cię serdecznie :)
W moim przypadku było tak samo, pierwsze co znalazłam, to informacje o przynależności Organizacji śJ do ONZ, podzieliłam się tym z mamą (śJ) i zaczęły się pierwsze wątpliwości, rozmowy i poczucie, że zostało się oszukanym. Potem doszło wiele, wiele innych oszustw CK i manipulacji doktrynami, dostosowywaniem do nich wersetów biblijnych i ich zmienianie  itd. (tu praca Roszady była pomocna).  Na mężu śJ nie wywarła informacja o przynależności do ONZ wrażenia, w jego mniemaniu, to odstępcy podłożyli takie informacje.
Wszystkiego dobrego i pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2016, 16:53 wysłana przez od-nowa »


Offline MartaW

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #226 dnia: 21 Luty, 2016, 17:31 »
Cześć :) Dopiero kilka dni temu odkryłam i to przez przypadek ,że są takie fora. A ja przez tyle lat żyłam z poczuciem winy,że może zrobiłam coś nie tak odchodząc (robiło mi się słabo jak miałam iść głosić, masakra jakaś) a najbardziej szkoda było mi mamy bo wiadomo,że ją to najbardziej zabolało. Ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Przypadkowo przeczytałam o powiązaniach TS z ONZ. Dwa dni czytałam i nie wierzyłam. Później to już poszłam na całość i wszystko co leci czytałam jak nawiedzona. Z jednej strony ogromna ulga,że jednak dobrze zrobiłam ale z drugiej strony szkoda tych wszystkich ludzi którzy tego nie widzą bo są tak zaślepieni.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #227 dnia: 21 Luty, 2016, 19:29 »
Witaj. Czerp wiadomości z tego forum pełnymi garściami, i baw się tutaj dobrze. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #228 dnia: 21 Luty, 2016, 19:33 »
Cześć :) Dopiero kilka dni temu odkryłam i to przez przypadek ,że są takie fora. ... Przypadkowo przeczytałam o powiązaniach TS z ONZ.
Witaj i rozgość się, ale dajcie już spoko temu ONZ, bo ŚJ robią największą reklamę tej organizacji. ;D
Gdyby nie oni, pewnie wielu by nie wiedziało, że coś takiego istnieje. :)


Offline gedeon

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #229 dnia: 21 Luty, 2016, 19:37 »
   Majrush, witaj na forum.

Na temat ONZ masz tu dobre opracowanie Liberała

http://prawdziweobliczewts.info/other.html


Offline gedeon

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #230 dnia: 21 Luty, 2016, 19:39 »
Witaj i rozgość się, ale dajcie już spoko temu ONZ, bo ŚJ robią największą reklamę tej organizacji. ;D
Gdyby nie oni, pewnie wielu by nie wiedziało, że coś takiego istnieje. :)

Włodku nie zapominaj, że to kamień milowy i jedna głównych przyczyn odejścia od SJ.


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #231 dnia: 21 Luty, 2016, 19:45 »
Włodku nie zapominaj, że to kamień milowy i jedna głównych przyczyn odejścia od SJ.
I to jest to pokładanie w instytucjach ludzkich.
Ja obojętnie czy mój Kościół by współpracował z ONZ, czy by potępiał ONZ za jakieś działania (co się nie raz dzieje), to bym był w tym Kościele, a ONZ mnie mało co interesuje. ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #232 dnia: 21 Luty, 2016, 19:53 »
Cześć :) Dopiero kilka dni temu odkryłam i to przez przypadek ,że są takie fora. A ja przez tyle lat żyłam z poczuciem


  Witaj :)

Nie Ty jedna miałaś takiego moralniaka. A co do przynależności do ONZ, to tylko jeden z ich grzeszków, a mają ich trochę na swoim koncie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #233 dnia: 21 Luty, 2016, 20:12 »
I to jest to pokładanie w instytucjach ludzkich.
Ja obojętnie czy mój Kościół by współpracował z ONZ, czy by potępiał ONZ za jakieś działania (co się nie raz dzieje), to bym był w tym Kościele, a ONZ mnie mało co interesuje. ;)

Tak drogi Roszado, tylko Twój Kościół pewnie nie miałby nic
przeciwko Twoim poglądom, natomiast w organizacji SJ
nie masz prawa podzielić się żadnymi wątpliwościami, zwłaszcza
jeśli szkalują Jedyną Organizację Bożą :(

Majrush nie napisał, że był to jedyny powód.
Witaj Majrush, czerp z forum co tylko potrzebujesz
i dziel się swoimi myślami!


Offline MartaW

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #234 dnia: 21 Luty, 2016, 21:06 »
Dobrze wiedzieć,że nie jest się samemu.... Od razu jaśniej się zrobiło na świecie ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #235 dnia: 21 Luty, 2016, 21:17 »
Dobrze wiedzieć,że nie jest się samemu.... Od razu jaśniej się zrobiło na świecie ;)

Nawet nie wiesz ilu nas jest... takich jak Ty :) :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


od-nowa

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #236 dnia: 21 Luty, 2016, 22:30 »
Witaj i rozgość się, ale dajcie już spoko temu ONZ, bo ŚJ robią największą reklamę tej organizacji. ;D
Gdyby nie oni, pewnie wielu by nie wiedziało, że coś takiego istnieje. :)
To ja, jako mała dziewczynka 8/9 lat bałam się poczęstować  cukierkiem z torebeczki, gdy dziecko w klasie miało urodziny i częstowało, bałam się zawiesić bombkę na choinkę w świetlicy, trzeba było wybierać, zjesz cukierek, zawiesisz bombkę, to nie będziesz się podobać Bogu, to grzech, odmawiaj, bądz dziwadłem za idee grupy ludzi z USA. Tak mnie szkolono na zebraniach wg nauk CK, bo to się Bogu nie podoba i gdy dowiedziałam się jako dorosły człowiek, że za plecami zwykłych takich głosicieli jak ja, cichaczem należeli  do ONZ, którą krytykowali i zohydzali, uznałam to jako obrzydliwe, aby na dzieciach wymuszać pewne zachowania dotyczące "niezłomności wobec zasad Jehowy", a sami zasad uczciwości, prawdomówności nie dotrzymali - też przecież  zasady Jehowy. W tym momencie CK  zaczynało tracić wiarygodność, a dalej straciło ją całkowicie.
A to fakt, wielu nie miało pojęcia co to jest ONZ ;) pamiętam te wywody na temat Bestii, Króla Północy i Południa, ludzie przy drzwiach, czy na studium pierwsze co słyszeli te wyjaśnienia śJ.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2016, 22:33 wysłana przez od-nowa »


Offline alojzy pompka

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #237 dnia: 28 Luty, 2016, 18:40 »
Witam bardzo serdecznie.
Powoli, małymi kroczkami wychodzę z Organizacji.
Kiedyś napiszę więcej, teraz niestety nie mogę - szpiedzy nie śpią  >:(
Podzielam Wasze zdanie - ŚJ to zyskowna firma, a  nie religia podobająca się Bogu.

Ciesze się że nie nie udzielił mi się fanatyzm że moja rodzina nie ucierpiała.

WITAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #238 dnia: 28 Luty, 2016, 18:43 »
Witaj i działaj.
Pisz i zwołuj kolejnych. :)


Offline Puszek

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #239 dnia: 28 Luty, 2016, 18:47 »
Witam serdecznie brata w wierze ;D Cieszę się, że grono wybudzonych powiększa się każdego miesiąca!
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."