Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 206476 razy)

Offline amber

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #90 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:21 »
Tak, mam świadomość, że nie mogę się zdradzić z forum.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zebrań - czy te niedzielne różnią się od tych, które są w środku tygodnia?


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #91 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:22 »
M, dlatego pisałem:

Może exŚJ Ci jeszcze podpowiedzą na co masz zwrócić uwagę.

Ja bym zapytał męża po studium książki, którą książkę Apostołowie studiowali. ;D
No i jaki śpiewnik mieli. ;)
No i czy czasopisma rozdawali. :)


Offline amber

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:26 »
A widzisz, to odnośnie książki nie wpadło mi do głowy  ;D
Pytałam tylko dlaczego na studium Biblii, tak naprawdę przerabia się książkę.

Jako odpowiedź dostałam stwierdzenie, że trzeba kierować się czymś co porządkuje tak trudną lekturę jak Biblia i że wszystko jest poparte fragmentami z Biblii. Jednak dotychczas mam za mało wiedzy żeby zbyt mocno polemizować...

Zacznę od książki, którą polecałeś. Pójdę na jakieś zebranie później.

Może też poczytać jakieś Strażnice bieżące? Czy lepiej zadawać pytania na temat zmienianych proroctw?


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:31 »
Pytałam tylko dlaczego na studium Biblii, tak naprawdę przerabia się książkę.

Jako odpowiedź dostałam stwierdzenie, że trzeba kierować się czymś co porządkuje tak trudną lekturę jak Biblia i że wszystko jest poparte fragmentami z Biblii. Jednak dotychczas mam za mało wiedzy żeby zbyt mocno polemizować...
To zapytaj czemu książki zmieniają?
Czemu tak ładną książkę pt. Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi z 1990 r. odrzucili.
Co im nie pasowało w niej? Może s. 154 z pokoleniem roku 1914?
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2015, 22:33 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:32 »
Czy lepiej zadawać pytania na temat zmienianych proroctw?
Ja będziesz miała książke ŚJ głosiciele..., to będziesz pytać o bajzel z naukami. ;)


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:34 »
Może też poczytać jakieś Strażnice bieżące?
Poproś jego o jakąś z nowymi światłami. ;)
Na inne szkoda Twego mózgu i czasu.  :)


Offline amber

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #96 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:46 »
O rany! Tyle wiedzy mi przekazujesz i pomysłów! :D

Muszę sobie to w głowie ułożyć :)

Taaa..... czasem próbowałam coś przeczytać... Tak to było piękne, że aż mdliło....
Zawsze się zastanawiałam, czy oni te opisane w nich historie ludzi, którzy poznali Prawdę i dopiero teraz są szczęśliwi i wiedzą jak należy żyć, wymyślają?
Podobny brak naturalności wyczuwam w wypowiedziach w filmie, który raz usiadłam z nim na chwilę obejrzeć. Ale nie wytrzymałam długo, bo dotyczył miejsca kobiety w małżeństwie.... >:(

Może głupie pytanie... ale skąd będę wiedziała, że dostanę Strażnicę z nowymi światłami? Czy to jest tam tak wprost powiedziane - ogłaszamy nowe światło?
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2015, 22:57 wysłana przez amber »


Offline M

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Listopad, 2015, 23:15 »
Mam jeszcze pytanie odnośnie zebrań - czy te niedzielne różnią się od tych, które są w środku tygodnia?

Zebranie niedzielne: 2 części: wykład publiczny (30-minutowe przemówienie na dany temat, szkic przemówienia dostarczony z Towarzystwa Strażnica), studium "Strażnicy" (60-minutowa dyskusja na podstawie artykułu ze Strażnicy na dany tydzień, w którym są akapity i pod nimi pytania, każdy może się zgłosić i odpowiedzieć)

Zebranie w tygodniu: 3 części: zborowe studium Biblii (30-minutowa dyskusja na podstawie fragmentu z aktualnie studiowanej książki, podobnie jak ze studium "Strażnicy" - pytania i odpowiedzi), Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej (10 minut omawiania fragmentu Biblii na dany tydzień - przemówienie + odpowiedzi obecnych, 20 minut scenek i ćwiczebnych przemówień mających przygotowywać do głoszenia, uczyć reakcji na zarzuty itp.), zebranie służby (30 minut podzielone na 2-3 części podczas których omawia się różne aspekty głoszenia, życia zborowego itp.).

Program zebrań na dany tydzień zawsze można obejrzeć tu, pod tekstem dziennym: http://wol.jw.org/pl/wol/dt/r12/lp-p/2015/11/25 (trzeba kliknąć na "Dzisiaj").

Zebranie w tygodniu od nowego roku ulegnie pewnym zmianom, ale jego cel pozostaje ten sam - jest przewidziane przede wszystkim dla członków zboru by uczyć ich jak głosić.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2015, 23:17 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Listopad, 2015, 09:21 »
Może głupie pytanie... ale skąd będę wiedziała, że dostanę Strażnicę z nowymi światłami? Czy to jest tam tak wprost powiedziane - ogłaszamy nowe światło?

Przeważnie piszą coś takiego:

Nauczanie w latach 1923-2015

„Wcześniejsze wyjaśnienie: Jezus nagrodził swoich namaszczonych duchem niewolników żyjących na ziemi, gdy w roku 1919 powierzył im większą odpowiedzialność” (Strażnica 15.03 2015 s. 24).

Nauczanie od roku 2015

„Zrewidowane wyjaśnienie: Jezus nagrodzi swoich wiernych niewolników namaszczonych duchem, gdy w przyszłości przyjdzie i zabierze ich do nieba” (Strażnica 15.03 2015 s. 24).

Lub tak:

Gog z Magog to „koalicja narodów” (Ez 38-39) i buntownicy (Ap 20:8), a nie szatan

   W publikacji na 15 maja 2015 roku Towarzystwo Strażnica ogłosiło, że właściwie ma być dwóch Gogów, jeden przed Armagedonem (koalicja narodów), a drugi po Tysiącleciu (buntownicy):

   „Przez lata w naszych publikacjach wyjaśniano, że Gog z Magog to imię nadane Szatanowi Diabłu po wyrzuceniu go z nieba. Wyjaśnienie to opierało się na fakcie, że w Księdze Objawienia utożsamiono Szatana z przywódcą ogólnoświatowego ataku na lud Boży (Obj. 12:1-17). Sądzono więc, że Gog to inne prorocze określenie Szatana” (Strażnica 15.05 2015 s. 29).

   Gog z Ez 38-39: „GOG Z MAGOG: Koalicja narodów, które podejmą próbę unicestwienia ludu Bożego” (Strażnica 15.05 2015 s. 29, wykres).

„Gdy się porówna wszystkie te biblijne wzmianki o ostatecznym ataku na lud Boży, staje się jasne, że określenie Gog z Magog odnosi się nie do Szatana, ale do koalicji narodów” (jw. s. 30).

Gog z Ap 20:8: „GOG I MAGOG: Buntownicy, którzy otoczą prawych ludzi, by ich zgładzić” (Strażnica 15.05 2015 s. 30, wykres).

„Wydaje się więc, że mianem »Goga i Magoga« słusznie można nazwać wszystkich tych, którzy po upływie Millennium podniosą bunt” (jw. s. 30).

Np. poproś go o Strażnicę 15.07 2013, tam pełno nowych świateł.


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Listopad, 2015, 09:41 »
Taaa..... czasem próbowałam coś przeczytać... Tak to było piękne, że aż mdliło....
Zawsze się zastanawiałam, czy oni te opisane w nich historie ludzi, którzy poznali Prawdę i dopiero teraz są szczęśliwi i wiedzą jak należy żyć, wymyślają?
Ja nie czytam, ale przelatuję oczyma.
Najwyżej jak wiem, że ogłaszają coś nowego, to wtedy przeczytam.
Właśnie na tym polega pranie mózgów, że ci ludzie czytają w nieskończoność powtarzane te same teksty, hasła, zwroty.

Często życiorysy na końcu okraszają uwagą: brat [lub siostra] ten, a ten, zmarł np. rok temu. Czekają z życiorysem aż umrze, aby przypadkiem nie stał się odstępcą za życia. ;)

Pewnie ogłaszają 'konkurs' na życiorys i z dziesiątków wybierają te najbardziej pikantne. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Listopad, 2015, 10:35 »

Często życiorysy na końcu okraszają uwagą: brat [lub siostra] ten, a ten, zmarł np. rok temu. Czekają z życiorysem aż umrze, aby przypadkiem nie stał się odstępcą za życia. ;)


Zakończył swój ziemski bieg. Jakby nie mogli napisać zmarł.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Listopad, 2015, 12:37 »
Zakończył swój ziemski bieg. Jakby nie mogli napisać zmarł.
Tak pisali kiedyś, za Russella, bo przechodzili w niebiański bieg. ;)
A teraz przechodzą w niebyt. :-\


Offline amber

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #102 dnia: 26 Listopad, 2015, 12:42 »
Czyli to też się zmieniło...?

Widzę, że muszę sporo pracy domowej odrobić....

Roszada, bardzo dziękuję za dotychczasowe informacje  :) To mi dużo daje. Pozostaje jeszcze kwestia tego jak mu to ładnie "podać"  ;)
Ale to już moja działka :)


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #103 dnia: 26 Listopad, 2015, 12:47 »
Pozostaje jeszcze kwestia tego jak mu to ładnie "podać"  ;)
Ale to już moja działka :)
No chyba nie w łóżeczku. :D


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Listopad, 2015, 12:51 »
Czyli to też się zmieniło...?
Tam się mało co nie zmieniło. Niektóre kwestie nawet po kilka razy.
A czasem wracali do nauk, które kiedyś mieli.
Nie nadążysz za nimi. ;)