Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 207805 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #585 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:17 »
A to, co jest opisywane tutaj, to jest bulwersujące aż do granic ludzkiej przyzwoitości.

Witaj :)

 Czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. To mogą człowiekowi zgotować kochający bracia z org.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Lechita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #586 dnia: 30 Grudzień, 2017, 13:49 »
Witajzreo1!

Miło, że powiększyłeś grono forumowiczów. Pisz, pisz, my tu chętnie czytamy.
Życzę przyjemnego pobytu  na forum.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Szczurh

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #587 dnia: 02 Styczeń, 2018, 08:21 »
A ja po paru tygodniach bycia gościem zalogowałem się. Jestem nieczynny od czasu, gdy zebranie książki zostało zlikwidowane. (Może ktoś wie czemu?) Planuję odejść, ale muszę poczytać jak i gdzie wysłać list o odejściu.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #588 dnia: 02 Styczeń, 2018, 09:21 »
Witaj Szczurh:-D

Tak naprawdę, to chyba nikt nie wie. Choć w broadcastingu sierpień ’16 tłumaczyli, że to chodziło o aspekt ekonomiczny dla samych braci - że w krajach biedniejszych sporo ich kosztowało każde wyjście na zebranie i za każdym razem ponosili praktycznie takie same koszty, a to zebranie było najkrótsze, no więc żeby ułatwić skupienie się w tej późnej fazie dni końca na sprawach najważniejszych, przeniesiono książkę do zebrania tygodniowego. Ale nadal była silna rekomendacja na poświęcanie tego dnia (lub innego wygodnego) wieczorem czasu na TE sprawy. Podobno, że przymierzali się do tego 10 lat i zrobili masę wywiadów środowiskowych. Eee tam, książka była the best. Zostały tylko wspomnienia.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Szczurh

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #589 dnia: 02 Styczeń, 2018, 11:00 »
Właśnie. Najbardziej je lubiłem a nawet zdarzało mi się je prowadzić. Do zboru było 30km więc w naszym miasteczku były też zebrania niedzielne, na które przyjeżdżał ktoś ze zboru na wykład. A strażnicę i przewodniczenie miejscowy starszy. Mimo że nie byłem nawet sługą pomocniczym to przy braku mężczyzn w naszej grupie czasem prowadziłem studium strażnicy i przewodniczenie jednocześnie. Zdarzało się też, że z wykładem nikt nie przyjechał- wtedy była tylko strażnica.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #590 dnia: 02 Styczeń, 2018, 11:19 »
Witaj!


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #591 dnia: 02 Styczeń, 2018, 11:56 »
Na forum jest użytkownik 'zaocznie wywalony', to Ty byłeś 'zaocznie mianowany':-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #592 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:11 »
Ach ta mowa odstępców!
Powodem była miłość Cielca Kierowniczego do braci! ;)
Tak na serio powody są w tym liście.
https://wtsarchive.com/letter/20080802-p_dot-zmian-w-harmonogramie-zebran-zborowych

Ps:Witaj ;)


Offline Szarańcza

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #593 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:30 »
Szczury lubią zadomawiać się w kanałach. Najlepiej jednak omijać szerokim łukiem najbardziej plugawy kanał - kanał łączności ;)

Witaj!


Offline Estera

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #594 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:40 »
(...) Jestem nieczynny od czasu, gdy zebranie książki zostało zlikwidowane. (Może ktoś wie czemu?) (...)
   Tak naprawdę.
   To zlikwidowali, bo zawiązywało się wiele grup dyskusyjnych, niezależnego myślenia.
   Wspólnie wyciągali różne wnioski, a "strażnica" nie miała nad tym kontroli. 
   A efektem tego, były odejścia od wts, całych grup osób, niezależnie myślących, tak jak to m.in., miało miejsce w Krośnie.

   Wersja oficjalna musiała się stworzyć, ale ta wersja oficjalna, miała swoje drugie dno.
   Strażnica jakoś musiała się bronić przed takimi sytuacjami.
   Potem, to już nawet zabronili wspólnego przygotowywania się do studium strażnicy, na niedzielę.
   No i tak jest do dziś.
   Witaj.
   Szczurh :)
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szczurh

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #595 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:48 »
Dopiero zaznajamiam się z żargonem na tym forum. Może już jestem wykluczony. Mogłem być wykluczony i nie wiem o tym? Kiedy się wyklucza zaocznie?


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #596 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:56 »
A ja po paru tygodniach bycia gościem zalogowałem się. Jestem nieczynny od czasu, gdy zebranie książki zostało zlikwidowane. (Może ktoś wie czemu?) Planuję odejść, ale muszę poczytać jak i gdzie wysłać list o odejściu.
Witaj!

Tu też:

*** yb09 s. 4 List od Ciała Kierowniczego ***
Wiemy, Drodzy Bracia i Siostry, że zmagacie się z licznymi trudnościami — na przykład ekonomicznymi — i nie pozwalacie, by zburzyły one jedność i miłość panujące w Waszych rodzinach. Niektórym z wielkim trudem przychodzi regularne i lojalne popieranie dzieła głoszenia o Królestwie oraz uczestniczenie w innych dziedzinach działalności zborowej. Właśnie dlatego po wielu naradach połączonych z modlitwami postanowiliśmy wprowadzić od 1 stycznia 2009 roku pewne zmiany w harmonogramie zebrań zborowych. Ufamy, że odniesiecie z nich pełną korzyść, poświęcając więcej czasu na studium osobiste i rodzinne.

*** km 10/08 s. 1 Zmiany w harmonogramie zebrań zborowych ***
Zmiany w harmonogramie zebrań zborowych
1 W tygodniu od 21 do 27 kwietnia 2008 roku podano we wszystkich zborach ciekawe ogłoszenie: „Począwszy od 1 stycznia 2009 roku zborowe studium książki będzie się odbywać razem z teokratyczną szkołą służby kaznodziejskiej i zebraniem służby. Nazwa ‚zborowe studium książki’ zostanie zmieniona na ‚zborowe studium Biblii’”.
2 Program nowego zebrania. Całe to zebranie wraz z modlitwami i pieśniami powinno trwać godzinę i 45 minut. Po pieśni i modlitwie początkowej (5 min) zacznie się zborowe studium Biblii (25 min). Bezpośrednio po nim odbędzie się teokratyczna szkoła służby kaznodziejskiej (30 min). Następnie zaśpiewamy pieśń (5 min), która wprowadzi zebranie służby (35 min). Spotkanie zakończy się pieśnią i modlitwą (5 min). Do zebrań tych będziemy się przygotowywali, korzystając z publikowanego co miesiąc w Naszej Służbie Królestwa programu zborowego studium Biblii, teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej oraz zebrań służby.

A tak naprawdę, by nie tworzyły się kliki i poglądy sekciarskie.


Offline Szczurh

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #597 dnia: 02 Styczeń, 2018, 14:14 »
Czyli ściema jak zwykle. Wszystko piękne, wszystko słuszne. Niechby ktoś powiedział, że się któraś pieśń nie podoba lub cokolwiek


Offline Estera

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #598 dnia: 02 Styczeń, 2018, 15:10 »
Witam wszystkich - dzisiaj już oficjalnie. Cóż, mój staż w orgu to prawie trzy dekady, kiedyś nawet i pionierowanie mi się przytrafiło. Trochę to pozwoliło przełamać wbudowaną nieśmiałość, ale potem wkręciło w taki kołowrotek, że tchu człowiekowi brakowało. Dawno temu - około 9 lat - zacząłem szukać społeczności byłych i obecnych jeszcze śj i pamiętam, że czytałem już jakieś forum. Potem miałem trochę na głowie i sporadycznie szukałem nowości, aż tu - jak odgrzebuję początki tego - powstało to przed kilku laty. Najbardziej w głowie utkwił mi ‘cegła’ i ‘KaiserSoze’ - aż poszukałem inspiracji i znalazłem - fikcyjna postać w filmie ‘Podejrzani’ - i tym sobie zakończę ten ciężki tydzień pracy na wieczór. Nie rejestrowałem się jednak, ale rejestrowałem opisane zdarzenia i fakty i niosłem je dalej ze sobą w moim obrazie orga - i w końcu zacząłem współczuć w sercu ból bohaterów różnych historii. A to, co jest opisywane tutaj, to jest bulwersujące aż do granic ludzkiej przyzwoitości. Sam chcę się trochę tu ‘wylać’ ze swoimi poglądami i spostrzeżeniami, przeżyciami i wnioskami. Jesteście bardzo budującą społecznością a tych, którzy też zaglądają tu znienacka zachęcę własnym przykładem - zarejestrujcie się, to nic nie boli:-D
   zero1
   Jakoś umknął mi fakt pojawienia się Twojego na forum.
   A więc nadrabiam tę lukę i witam Cię serdecznie na tym forum.
   I czekam na Twoje spostrzeżenia, przeżycia i wnioski, wylewaj, co Ci na "wątrobie" siedzi.

   A zdradź nam, z jakiej części naszego wspaniałego kraju jesteś?
   Piszę "wspaniałego", bo to, co dzieje się w sieci odstępców, jest naprawdę budujące :-*
   I wspólnie robimy ostro pod górką dla naszego rodzimego Nadarzyna.
   A właściwie, już nie naszego, raczej dla nas, byłego kierownictwa.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #599 dnia: 02 Styczeń, 2018, 16:45 »
Witam cię również Estero i dziękuję za wpis:-)
Ze względów strategicznych, na razie nie będę się lokalizował bliżej, co jeszcze bardziej uzasadnia dzisiejsza sytuacja z wpisu Barszcza, jednakże jest to nadal jeszcze silna Polska:-D
Owszem, wpisy będą, bo mam jeszcze trochę spostrzeżeń, no i ciągle nowe snopy światła uruchamiają półkulę logiczną i nasuwają nowe wnioski:-D
Do usłyszenia w następnych wpisach.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.