Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kochaj wszystkich ludzi, czy to znaczy, że "odstępców" też ?  (Przeczytany 2924 razy)

Offline gedeon

Kochaj wszystkich ludzi
Jak Jehowa pokazuje, że kocha wszystkich ludzi? Jak ty możesz to pokazywać?


Piosenka instruktażowa dla dzieci.
Można ja posłuchać na :
http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/pie%C5%9Bni/kochaj-wszystkich-ludzi/


Kochaj wszystkich ludzi, czy to znaczy, że "odstępców" też ?
Jak można uczyć dzieci miłości przez nienawiść, hipokryci.

A czego tak naprawdę uczy Strażnica:
Cytuj
„Odstępstwo jest w gruncie rzeczy buntem wobec Jehowy. Osoby takie nieraz głoszą, jakoby znały Boga i Mu służyły, ale odtrącają nauki i wymagania przedstawione w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelką cenę próbują zahamować jej działalność.
Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby ZNIENAWIDZIĆ”. (Strażnica Nr 19, 1993 s. 19).

Więc kochać czy nienawidzić? Oto jest pytanie.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2015, 19:32 wysłana przez gedeon »


Mario

  • Gość
Odp: Kochaj wszystkich ludzi, czy to znaczy, że "odstępców" też ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień, 2015, 01:35 »
Z mojego doświadczenia - 20-letniego pobytu w gronie wyznawców Jehowy wynika, iż miłość do ludzi to dla Świadków Jehowy tylko zasłona dymna. Sam nie wiem dlaczego - może aby uciszyć sumienie albo podnieść rangę swojej misji. Tak naprawdę całe nauczanie Św J oparte jest na nienawiści do ludzi, na uznawaniu ich za gorszych od siebie.
A wstręt do tych , którzy byli członkami kościoła Św J a już nie są jest tak duży , że posuwają się czasami do haniebnych czynów o których zapewne nie raz przeczytamy na tym forum.