Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy  (Przeczytany 18601 razy)

Offline gedeon

Dobre wieści?? ;D

Kto może dokładniej zrozumieć system totalitarny, jak nie drugi taki sam system, więc poznał się na tym i JW.org, został zamknięty.

Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy.

Siedem miesięcy po orzeczeniu Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej uznającym oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy — jw.org — za ekstremistyczny, władze tego kraju obłożyły go zakazem. Zakaz wszedł w życie 21 lipca 2015 roku, kiedy to Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej dodało serwis jw.org do federalnej listy materiałów ekstremistycznych. Dostawcy Internetu w Rosji zablokowali do niego dostęp. Propagowanie tego serwisu jest tam teraz przestępstwem. Rosja to jedyny na świecie kraj, w którym zdelegalizowano serwis jw.org.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2015, 09:52 wysłana przez gedeon »


Offline awmala

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec, 2015, 09:43 »
Miejmy nadzieje, ze lista krajów obejmujacych zakaz będzie rosła.....


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec, 2015, 10:00 »
Prześladowania rosną. Koniec jest bliski.  ;) ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M



Offline Roszada

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec, 2015, 11:40 »
Ja bym chciał poznać pełniejsze uzasadnienie, nie tylko słowo "ekstremizm", ale jak oni w Sojuzie to rozumieją. :-\


Offline Córka Weterana

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec, 2015, 11:44 »
Dobre wieści?? ;D

Kto może dokładniej zrozumieć system totalitarny, jak nie drugi taki sam system, więc poznał się na tym i JW.org, został zamknięty.

Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy.

Siedem miesięcy po orzeczeniu Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej uznającym oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy — jw.org — za ekstremistyczny, władze tego kraju obłożyły go zakazem. Zakaz wszedł w życie 21 lipca 2015 roku, kiedy to Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej dodało serwis jw.org do federalnej listy materiałów ekstremistycznych. Dostawcy Internetu w Rosji zablokowali do niego dostęp. Propagowanie tego serwisu jest tam teraz przestępstwem. Rosja to jedyny na świecie kraj, w którym zdelegalizowano serwis jw.org.


Nie żeby mi było jakoś szczególnie przykro, ale Rosja wyspecjalizowała się w zwalaniu na innych tego, co robi sama, oraz przypisywania innym własnych intencji. Kraj-mistrz projekcji :)
Słusznie niektórzy mówią, że Rosja to stan umysłu :)


Offline Roszada

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec, 2015, 11:50 »
Dla nich w Rosji od czasów ZSRR ŚJ to Ameryka. ;)
A ponieważ od pewnego czasu stosunki z USA nie są wzorcowe więc Śj dostało się przy okazji. :)


Offline Krystian

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień, 2016, 08:30 »
Rosja przyczyniła się przecież do tego co świadkiści chcą.
Oni chcą być prześladowani. Wtedy na nich się sprawdzają proroctwa strażnicy. :)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpień, 2016, 10:48 »
Rosja przyczyniła się przecież do tego co świadkiści chcą.
Oni chcą być prześladowani. Wtedy na nich się sprawdzają proroctwa strażnicy. :)

Tak jak chcieli wojny, by się ich proroctwo spełniło :(:

   „W sierpniu 1914 roku ludzie tłumnie zgromadzeni przed redakcją lokalnej gazety czytali o wybuchu I wojny światowej. Nadszedł tato i zobaczył, co się dzieje. »Bogu niech będą dzięki!« – wykrzyknął. Zrozumiał, że rozpoczęcie się wojny stanowi spełnienie ogłaszanych przez niego proroctw biblijnych (Mateusza 24:7). Wielu ówczesnych Badaczy Pisma Świętego spodziewało się szybkiego pójścia do nieba. Kiedy to nie nastąpiło, niektórzy poczuli się zawiedzeni” (Strażnica Nr 19, 1997 s. 22).


Offline PoProstuJa

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sierpień, 2016, 15:54 »
Jak historia pokazała wiele razy, tam gdzie są prześladowania, tam też jest większy wzrost Świadków.
Bracia uznają, że to zbliża się wielki ucisk i wzmogą swoje wysiłki w służbie. Zainteresowani uznają, że to musi być religia prawdziwa, skoro władza wypowiedziała jej wojnę.
Nie mówiąc już o tym, że rozwinie się duże podziemie z literaturą i filmami z jotwuorga.
A zatem to chyba nie jest dobra nowina :)

Idąc analogicznie. Załóżmy, że w Polsce również zaczęto by walczyć ze Świadkami i chciano zamknąć dostęp do jw.org. No to przy okazji rykoszetem dostanie się też wszelkim stronom, które piszą o Świadkach. Myślę, że forum "Świadkowie Jehowy w Polsce" - ze względu na swoją nazwę - również mogło by zostać zlikwidowane!

PS Tak w ogóle, to bardzo nie lubię jak władza do czegoś przymusza albo zakazuje.


Offline Roszada

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sierpień, 2016, 18:17 »
Cytuj
Idąc analogicznie. Załóżmy, że w Polsce również zaczęto by walczyć ze Świadkami i chciano zamknąć dostęp do jw.org. No to przy okazji rykoszetem dostanie się też wszelkim stronom, które piszą o Świadkach.

Żebyś wiedziała, że tak bywało.
Mój dawny znajomy nieżyjący już ks. Bajko, jezuita zresztą, pisał za komuny artykuły w tygodniku katolickim, na początku lat 60. XX w.
PO dwóch czy 3 art. wezwało SB jego przełożonego prowincjała i zakazali pisać o ŚJ.
Dlaczego? Bo oficjalnie ich w Polsce nie ma. ;D
A jeśli się o nich pisze i polemizuje z ich listami nadchodzącymi do redakcji, to znaczy że ŚJ w Polsce istnieją. :)
No i jak SB będzie wyglądać przez swoim mocodawcą PZPR, że zakazało a oni są. ;)


Offline Salome

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Luty, 2017, 15:32 »
Chciałabym odkopać wątek o problemach w Rosji, bo na jw.org znalazłam artykuł pod tytułem:
"Nasilenie trwającego od dekady ataku na wolność religijną w Rosji". Szczerze żal mi braci i sióstr w zborach, nalot uzbrojonych sił specjalnych podczas zebrania to nic przyjemnego.
Ale to co mnie szokuje to fakt, że tak jak ktoś tu już napisał na forum- "największym wrogiem Towarzystwa Strażnica są ich własne publikacje".
Policja podrzuca świadkom na Salę publikacje o charakterze ekstremistycznym, którymi oni się już od dawna przecież nie posługują. Nieładnie. Bracia nie chcą mieć z tą literaturą nic wspólnego, a policja ciągle im podrzuca. Nawet książkę "Czego naprawdę uczy Biblia?"

Wierni muszą cierpieć ataki przez propagandę produkowaną na piśmie przez swoich pasterzy w Ameryce. Ale co to cielców obchodzi? Siedzą sobie wygodnie w nowych skórzanych fotelach w Warwick, a proroctwo o prześladowaniach się spełnia w największym kraju na świecie.....i zawsze można jakiś wykład na ten temat pyknąć.








https://www.jw.org/pl/wiadomości/sytuacja-prawna/regiony/rosja/nasilenie-ataku-na-wolnosc-religijna/



"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Luty, 2017, 15:56 »
A ja cały czas myślałem, że to władze podrzucały jakąś swoją literaturę, a to się okazuje że to świadkowska oficjalna np. "Czego naprawdę uczy Biblia?" A co się studiuje z zainteresowanymi na studium? Czy nie tą właśnie książkę? Ja już się pogubiłem.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline spokojnyalek

Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty, 2017, 10:52 »
Szkoda mi tych biednych ludzi, którzy naprawdę znoszą te cierpienia... podczas gdy ci na górze tymczasem byczą się w Warwick albo latają gdzieś sobie "wygłosić wykład na otwarcie" jakieś nowego biura oddziału (nic a nic niepodobne do święcenia), trzasnąć jakiś nowy filmik (chociaż po roku brołdkastingu już odsyłają do tego pionków, bo jednak czytanie przez godzinę bzdur z ekranu męczy, a mają od tego funfli) albo tak nie wiem- patrzeć jak wpływy na konto jw.org spływają zewsząd i kminią jak teraz przyoszczędzić- może już nie będziemy drukować literatury i będziemy w "służbie" dawać ludziom linki, gdy dadzą nam maila? ;)

Wracając do tematu:
Tylko szarych ŚJ w Rosji szkoda. Jakoś BO w tym kraju siedzi sobie i co i raz widać filmiki z rzecznikiem, który ma ciepłą posadkę i jakoś nie narzeka.


Tusia

  • Gość
Odp: Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty, 2017, 17:18 »
Rosja delegalizuje oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy.


Są pod innym adresem:

https://www.ps8318.com/ru/

Ciekawe czy na terenie Rosji da się wejść.