Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 130723 razy)

Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Wrzesień, 2015, 18:26 »
http://www.abc.net.au/news/2015-08-10/grundy-flaws-in-jehovahs-witness/6680286  Były ŚJ krytykuje organizację za nie zgłaszanie nadużyć.Rozmowa w studio tv(angielski).Powtórzył to co wiemy.Temat jak widać ciągle żywy.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Wrzesień, 2015, 19:52 »
http://www.abc.net.au/news/2015-08-10/grundy-flaws-in-jehovahs-witness/6680286  Były ŚJ krytykuje organizację za nie zgłaszanie nadużyć.Rozmowa w studio tv(angielski).Powtórzył to co wiemy.Temat jak widać ciągle żywy.

To nagranie z 10 sierpnia, wtedy temat był naprawdę żywy :). A ten były ŚJ udzielający wywiadu to Paul Grundy, założyciel jwfacts.com.

Inna sprawa, że moje filmy z przesłuchaniami z Australii nadal ogląda codziennie 250-300 osób, więc zainteresowanie nadal jest.


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #182 dnia: 28 Wrzesień, 2015, 01:22 »
A tymczasem w kościele...

http://www.tvp.info/21825422/papiez-do-ofiar-pedofilii-ksieza-i-biskupi-winni-naduzyc-beda-ukarani

Dla porównania: w WTS-ie dopiero gdy zostali praktycznie zmuszeni i przyparci do muru przez władze, wystawiono jednego z przywódców by w ogóle publicznie zaakceptować że takowy problem w ich strukturach istnieje i na koniec lakonicznie stwierdza że publiczne przeprosiny są "godne rozważenia".

Wielka nierządnica pokazała jedynej prawdziwej religii jak się załatwia takie sprawy.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2015, 01:27 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #183 dnia: 28 Wrzesień, 2015, 02:21 »
http://www.patheos.com/blogs/friendlyatheist/2015/08/26/virginia-man-who-shot-and-killed-wdbj-journalists-said-jehovah-told-him-to-act-2/

By now, you’ve probably heard about (and seen) the horrific shooting of reporter Alison Parker and cameraman Adam Ward (below). The WDBJ-TV journalists were in the middle of conducting a live interview this morning when former employee Vester Lee Flanagan, who went by “Bryce Williams” on air, shot and killed them both.ABC is reporting that it received a 23-page fax from the shooter before he killed himself, in which he gives as his motivation the racism and homophobia he experienced as a gay black man and a directive to act from Jehovah (Flanagan was a Jehovah’s Witness).

http://mynewsla.com/orange-county/2015/09/04/jehovahs-witnesses-girls-molested-police-say-santa-ana-man-held/

A 41-year-old Santa Ana man was behind bars Friday on suspicion of sexually assaulting four girls he met through his ties to a Jehovah’s Witnesses church in Santa Ana, police said.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Weteran

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #184 dnia: 05 Październik, 2015, 17:54 »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline malarek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #185 dnia: 28 Październik, 2015, 08:28 »
Ale jazda. Włosy dęba stają.


Offline Izaaa

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #186 dnia: 25 Listopad, 2015, 22:13 »
Cos nowego pojawilo sie w temacie ?


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Grudzień, 2015, 08:16 »
Jehovah's Witnesses destroyed notes about child sex abuse, inquiry told (po angielsku)
http://www.theguardian.com/australia-news/2015/jul/27/jehovahs-witnesses-destroyed-notes-about-child-sex-abuse-inquiry-told
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #188 dnia: 01 Grudzień, 2015, 11:34 »
Ja natomiast jestem ciekaw jak toczy się życie w WTS tej siostry, która zeznawała przed komisją. Czy dalej jest SJ? Czy podjęto wobec niej "kroki"?


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #189 dnia: 01 Grudzień, 2015, 14:19 »
Komisja australijska opublikowała raport z publicznego przesłuchania!

Do pobrania tutaj, oczywiście po angielsku. Na razie przez całość nie przebrnąłem, ale z tego co widzę to pojechali po nich jak łysej kobyle. Jeden z wielu smaczków (strona 100):

Cytuj
Fakt iż pan Jackson nie przeczytał i nie zapoznał się z zeznaniami ofiar podczas gdy zapoznał się z zeznaniami świadków występujących na rzecz Świadków Jehowy zaprzecza jego twierdzeniu o darzeniu empatią ofiar i jego poświadczeniu, że rozumie wagę ich punktu widzenia.



PS. W kontekście powyższego wydaje się bardzo ciekawe, że zaledwie 2 tygodnie temu WTS wysłał do wszystkich komitetów służby w Australii prośbę by dali centrali znać czy w zborach są osoby o wykształceniu/kwalifikacjach prawniczych i adwokackich.

PS 2. Dostepne jest także oświadczenie Towarzystwa Strażnica w Australii. Na 141 stronach Towarzystwo Strażnica pokazuje wielki środkowy palec ofiarom pedofilii w Australii, próbując wytłumaczyć/naginać/umniejszać zdarzenia i fakty, zamiast zwyczajnie przyznać że dali ciała.

Edit: Poprawiłem linki
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2015, 15:08 wysłana przez M »


Offline gedeon

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #190 dnia: 01 Grudzień, 2015, 22:19 »
No to się podzieje, oczywiście prawowierni powiedzą że to prowokacja odstępców.

Dzięki M..... ;D ;D ;D


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #192 dnia: 02 Grudzień, 2015, 09:07 »
Wysłałem wczoraj do nich informację o tym na kontakt24@tvn.pl ;D.

Pisałem jeszcze do PAP-u i chciałem do wp.pl, ale tam nie znalazłem maila kontaktowego do redakcji działu wiadomości.


Boratyniak

  • Gość
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Grudzień, 2015, 11:26 »
Taka myśl mi przyszła. Może warto by było jakoś poprosić o odniesienie się do tego raportu rzecznika Nadarzyna? Myślę że ich odpowiedź coś by nam dała. Chociażby potwierdzenie, że temat pedofilii w organizacji im także jest znany.


Boratyniak

  • Gość
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #194 dnia: 02 Grudzień, 2015, 11:29 »
Czy ten raport zostanie przetłumaczony na język polski?