NA DOBRY POCZĄTEK > POWITANIE

Witam szukam Świadków Jehowy

<< < (14/14)

owcaJehowy:

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Lipiec, 2015, 00:57 »
Dziękuję, że niektórzy bardzo się martwią o to co ja czuję. Jak na razie nikt nie w budził we mnie jakichś wyrzutów sumienia itp. Każdy chce dobrze, rozumiem. Inni uważają, że nauki są błędne i nie powinnam, bo nie wierzę w to co trzeba, wracając do organizacji....rozumiem, że trzeba się na nowo narodzić o czym pierwszy raz słyszę..... :o. Może nie powinnam tu być, bo to czy tam to, bo organizacja nie pozwala...ale mam tutaj trochę znajomych z poprzedniego forum i cieszę się, że nadal mogę na nich liczyć. Chcę tego, chcę iść jutro na zebranie, chcę siedzieć w ostatnim rzędzie jak odludek, cierpieć, przez pół roku albo rok.... chcę, nie dla organizacji...dla Jehowy i dla siebie. Jeszcze ktoś chce znać moje intencje???? ;) Dziękuję niektórym za wsparcie... :D

Witaj Kruszynko!

W moim poczuciu, to nawet Twój nik mówi mi o Tobie, że czujesz się krucha i mała. Mówisz- 'Każdy chce dobrze". Gdyby to była prawda, nie czuła byś się tak w zborze, że nie możesz teraz na nikogo liczyć i szukasz pomocy na forum, gdzie nie możesz być lojalna wobec rad organizacji. Piszesz    - " Chcę tego, chcę iść jutro na zebranie, chcę siedzieć w ostatnim rzędzie jak odludek, cierpieć, przez pół roku albo rok.... chcę, nie dla organizacji...dla Jehowy i dla siebie".
Nie wierzę, że chcesz siedzieć w ostatnim rzędzie i czuć się jak odludek, że chcesz cierpieć w miejscu, gdzie tyle się mówi o miłości, empatii i cieple oraz poczuciu bezpieczeństwa. Czy Jezus potraktował by Ciebie w taki sposób,  byś czuła się taka 'skołowana', że nie wiesz co począć? Zobacz co robił Jezus. (Łuk. 15:2). Nie wiem co zrobiłaś, że musisz siedzieć w ostatniej ławce?
Ja tego doświadczyłam, ale nie dlatego, że nagrzeszyłam, ale dlatego, że szukałam zrozumienia i pomocy nie tam, gdzie powinnam. - U braci starszych, którzy zamiast rad ze Słowa Bożego dawali mi swoje osobiste rady i zalecenia.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie i proszę przemyśl czego naprawdę oczekuje od Ciebie Bóg Jehowa. 

christianinroman:
Do Kruszynki. Datsun ''wyłożył" ci naukę Pana Jezusa z JANA 3:1-7. Ja nie żałuję decyzji opuszczenia TITANICA ( czytaj organizacji WTS), bo teraz widać jaki był kruchy fundament; nie był założony na SKALE-JEZUSIE CHRYSTUSIE, dlatego się rozpada. Od 16 lat należę do Chrystusa i Jego Kościoła, inaczej Ciała; a jak jest ciało to są i członki, które są złączone z Głową-Chrystusem Jezusem. Tego i tobie Kruszynko życzę. Zbawienie daje tylko Chrystus, żadna ludzka organizacja tego nie da. pozdrawiam, Roman

Fedorowicz:

--- Cytat: M w 24 Lipiec, 2015, 09:42 ---.. Pamiętaj jednak, że wszędzie są niedoskonali ludzie i w każdej jednej społeczności znajdziesz doktryny lub postawy, które nie będą Ci się podobały. Wtedy możesz albo to zaakceptować, albo pozostać "wolnym strzelcem".

--- Koniec cytatu ---
To bardzo mądre zdanie. Często bowiem dominuje pogląd czarno-białej rzeczywistości, utrwalony przez amerykańską pop-kulturę,  że jedni są absolutnie dobrzy, a inni absolutnie źli. Taki podział ludzi na krystalicznie dobrych i stuprocentowo złych jest szczególną cechą wielu amerykańskich filmów, najczęściej przedstawiających super dobrych bohaterów i super złych złoczyńców. Np: "Batman", "Spiderman" ,"Avatar", "Gladiator", "Rambo" itp.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej