Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci  (Przeczytany 1620 razy)

Offline Roszada

Oto inne stwierdzenia Towarzystwa Strażnica o Wykładach opublikowane po śmierci prezesa C. T. Russella w grudniu 1916 r.:

„Tacy roznosiciele będą dostarczać głodującym ten cudowny pokarm, zawarty w sześciu tomach »Wykładów Pisma Świętego«. Z pewnością, pokarm ten jest wystarczający dla każdego, by uczynić jego powołanie i wybranie pewnym. (…) Czy zatem nadal powinniśmy badać i studiować pisma przygotowane przez brata Russella? Czy powinniśmy mówić o nim na naszych nabożeństwach jako o słudze Pańskim, który podał nam, domownikom wiary, »pokarm o właściwej porze«? Tak, z pewnością tak! Dlaczego by nie? Jeżeli Pan zdecydował się użyć go jako swoje narzędzie, przez które został nam dany pokarm, to jego nauki są niezbędne do rozwoju tych, którzy chcą mieć dział w Królestwie. Jeżeli odrzucilibyśmy teraz ten pokarm, zawarty w sześciu tomach »Wykładów Pisma Świętego« i innych publikacjach Towarzystwa, oznaczałoby to, że odrzucamy lub gardzimy pokarmem podanym nam przez naszego Pana dla naszego dobra” (ang. Strażnica 15.12 1916 s. 6023-6024 [reprint]).


Offline M

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec, 2015, 14:38 »
Jeżeli odrzucilibyśmy teraz ten pokarm, zawarty w sześciu tomach »Wykładów Pisma Świętego« i innych publikacjach Towarzystwa, oznaczałoby to, że odrzucamy lub gardzimy pokarmem podanym nam przez naszego Pana dla naszego dobra” (ang. Strażnica 15.12 1916 s. 6023-6024 [reprint]).

No to w takim razie od 1930-go roku i do dnia dzisiejszego wszyscy gardzą owym pokarmem danym przez Pana :-\


Offline Roszada

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec, 2015, 14:49 »
Jakiś lichy był ten pokarm.
A może to dopiero była przystawka? ;D
Wszak badaczy porównano do Jana Chrzciciela, a ten jadł szarańczę. :-\
Zresztą tamten pokarm nazywano ścierwem ;):

„Jezus rzekł: »Gdziekolwiek będzie ścierw, tam się zgromadzą i orły.« (Ew. Mateusza 24:28) Tak jest w istocie. Ścierw o jakim tu mowa odnosi się do duchowego pokarmu, przygotowanego dla domostwa wiary” (Harfa Boża 1921, 1930 s. 248).


Offline M

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec, 2015, 14:59 »
Zresztą tamten pokarm nazywano ścierwem ;):

„Jezus rzekł: »Gdziekolwiek będzie ścierw, tam się zgromadzą i orły.« (Ew. Mateusza 24:28) Tak jest w istocie. Ścierw o jakim tu mowa odnosi się do duchowego pokarmu, przygotowanego dla domostwa wiary” (Harfa Boża 1921, 1930 s. 248).

O jaa, dobre ;D. Czyli jednak sami przyznali się do tego jaką wartość ma ten ich pokarm duchowy ;)


Offline Fantom

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec, 2015, 23:10 »
Tą perełką zaskoczyleś mnie Roszada.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec, 2015, 23:13 »
Tą perełką zaskoczyleś mnie Roszada.
Gdybym ja ang. znał to byś lepsze pewnie rzeczy poznał.
Ja tylko przez polskie publikacje znajduję, albo na czuja w ang., albo jak ktoś w ang. poda i wtedy proszę o tłumaczenie. :)


Offline Fantom

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec, 2015, 23:26 »
Wielka szkoda,że przestałem chodzic tu w UK na zebrania.Mieli fajną biblioteczkę.Baaardzo stare książki pisane przez Russela i Rateforda.Prawdziwe perełki starego światła.Przeglądałem je,ale nie wszytkie.Co ciekawe,nikt ich nie zniszczył,nie ukrył.Każdy ma zapewne do nich dostęp do tej pory.Nieliczni tacy jak my wiemy jaka maja wartość.Tam obrastaja kurzem,bo po co tracić czas na stare światło? Miałem nawet ochotę porobić zdjęcia,a nawet wynieść i skopiować,ale mi przeszło.Niestety teraz niby jest za późno,bo część z nich wie ,jakie mam teraz zdanie.Gdybym tam wszedł i węszył w biblioteczce to z pewnością patrzyli by mi na ręce.Sporą część tego co ma Piotr widziałem na własne oczy i wiele więcej.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: 1916 - Stwierdzenie o Tomach Russella w miesiąc po jego śmierci
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec, 2015, 23:32 »
To nieliczne takie biblioteczki.
Świadomość ŚJ będzie z czasem coraz mniejsza co do starych nauk.
Dzis juz preferuje się na jw.org tylko od 2000 r. a co będzie za kilka lat?
Nowa książka historyczna z 2014 przecedziła historię z 750 stron do 240. :-\

« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2015, 23:38 wysłana przez Roszada »