Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka Królestwo Boże panuje!  (Przeczytany 7116 razy)

Offline Roszada

Książka Królestwo Boże panuje!
« dnia: 12 Kwiecień, 2015, 17:51 »
Wbrew oczekiwaniom nie będzie od listopada 2015 r. studiowana książka wydana z okazji 100 lecia Królestwa Bożego w niebie, to znaczy "Królestwo Boże panuje!" (2014).
NSK na czerwiec 2015 s. 4 podaje,  że od 19 października 2015 r. ŚJ będą studiować 'nową-starą' książkę z 2013 r. pt. "Naśladujmy ich wiarę".

Widzę, że mają 2 lata opóźnienia.
A kiedy będą studiować "Królestwo Boże panuje!" z 2014?
Pewnie już po Armagedonie. :)

A o czym uczy wspomniana książka z 2014 r.?
Napisałem o tym w artykule, którego fragment zamieszczam tu.
Cytuj
Królestwo Boże panuje! – nowa książka o historii Towarzystwa Strażnica

   W roku 2014, a więc w stulecie zaistnienia Królestwa Bożego w niebie w roku 1914 (według wierzeń Świadków Jehowy), Towarzystwo Strażnica wydało nową książkę zawierającą opis dziejów tej organizacji i jej głosicieli. Nosi ona tytuł Królestwo Boże panuje! i posiada 240 stron.
   Jest to uaktualniona, ale i skrócona historia Towarzystwa Strażnica, bowiem poprzednia tego typu książka pt. Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego (1995; ang. 1993) zawierała aż 750 stron!
   W nowym opracowaniu pominięto wiele faktów i starszych nauk Towarzystwa Strażnica, które zasygnalizowano w starszej książce. Nasuwa się tu pytanie: dlaczego organizacja Świadków Jehowy tak znacznie skróciła opis swoich dziejów?
   Towarzystwo Strażnica w omawianej książce tak oto wspomina skrótowo swoje zmiany poglądów i nauk:

   „W rozdziale 4 i 5 tej książki dowiemy się, że w ciągu minionego stulecia słudzy Jehowy musieli wiele razy korygować swoje zrozumienie. Czy świadczy to o braku Bożego poparcia? Wręcz przeciwnie! Jehowa ich wspiera” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 37).

   Chciałoby się zapytać, w czym „Jehowa ich wspiera”?
W zmienianiu własnych nauk? We wprowadzaniu mętliku wśród swoich wyznawców?

Oto przykłady ‘zredukowanych’ kwestii w nowym podręczniku, być może niewygodnych dla tej organizacji, o których wspominano w książce pt. Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego (1995):

   Wielka Piramida (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 201);
   Dom Książąt (Bet-Sarim) (jw. s. 76, 89);
   oczekiwanie na zabranie do nieba w roku 1878 (jw. s. 632);
   oczekiwania na rok 1915 (jw. s. 62, 211, 632);
   oczekiwania na rok 1925 (jw. s. 78, 163, 259, 632);
   oczekiwania w latach 40. XX w. (jw. s. 93);
   oczekiwania na rok 1975 (jw. s. 104, 633);
   „pokolenie roku 1914” (jw. s. 716);
   zmartwychwstanie klasy niebiańskiej w roku 1878 (jw. s. 632);
   zakończenie powoływania do klasy niebiańskiej w roku 1881 (jw. s. 632);
pomyłka o cały wiek w chronologii (jw. s. 632);
anioł laodycejski to C. T. Russell (jw. s. 64, zdjęcie nagrobka);
„niewolnik wierny i rozumny” to do roku 1927 C. T. Russell (jw. s. 143, 626);
niemoralność występująca u Świadków Jehowy (jw. s. 173-174, 187);
rozłamy występujące w Towarzystwie Strażnica (jw. s. 65-68, 628);
popieranie syjonizmu (jw. s. 141);
zabranie świętych Starego Testamentu do nieba pod koniec Tysiąclecia (jw. s. 161).
Więcej o tym zagadnieniu tu:

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika3/krolestwo-boze-panuje-nowa-ksiazka-o-historii-towarzystwa-straznica.html

Że oni mają takie opóźnienia z tą książką, z jej studiowaniem?
Przecież nauki zdążą się zdezaktualizować i trzeba będzie znów wklejki dodawać. :D

Książka ŚJ do pobrania w PDF:
http://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2015, 17:54 wysłana przez Roszada »


Offline Liberal

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 18:31 »
A którą książkę studiowano od razu po jej wydaniu?
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 18:46 »
A którą książkę studiowano od razu po jej wydaniu?

Ano widzisz, to Ty nam powiesz. Słuszna uwaga. :)
Zdaje mi się, że czerwona książka kiedyś była zaraz studiowana, ale może się mylę.

Ale chyba po dwa lata nie czekano nigdy? :P


Offline Liberal

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 18:54 »
Czasami studiowano publikacje wydane nawet 5-6 lat wcześniej.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline gedeon

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 19:17 »
Czasami studiowano publikacje wydane nawet 5-6 lat wcześniej.

Ojojoj, może i tak było.....ale nie pamiętam.


Offline Roszada

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 19:19 »
Czasami studiowano publikacje wydane nawet 5-6 lat wcześniej.

A czasem powtarzano po kilku latach tę samą, jak nie było pewnie nic nowego po polsku. :-\


Offline Liberal

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 02:26 »
No fakt, były książki studiowane po kilka razy, po latach, dlatego może błędnie je sklasyfikowałem, niemniej były i takie, które studiowano kilka lat po wydaniu.
Przykłady:


Prawdziwy pokój i bezpieczeństwo - skąd? (wydana w 1975, studiowana w 1983; być może studiowano ją też wcześniej, ale nie znalazłem danych)
Jak znaleźć prawdziwe szczęście (wydana w 1981 i 1984, studiowana w 1981-1982 oraz 1994)
Wspaniały finał Objawienia bliski! (wydana w 1993, studiowana w 1994-1996)
Największy ze wszystkich ludzi (wydana w 1991, studiowana w 1992-1993, 1996-1997 oraz 1999-2000)
Tajemnica szczęścia rodzinnego (wydana w 1996, studiowana w 1997-1998)
Biblia - słowo Boże czy ludzkie? (wydana w 1992, studiowana w 1998)
Czy istnieje Stwórca, który się o ciebie troszczy? (wydana w 1998, studiowana w 2001)
Oddawaj cześć jedynemu prawdziwemu Bogu (wydana w 2002, studiowana w 2003-2004)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


szczebiotka

  • Gość
Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 07:17 »
Gdy chciałam by na moim studium zacząć omawiać książkę Wspaniały finał objawienia bliski, odmówiono mi tego, dlaczego? Do tej pory się nie dowiedziałam czemu :-P  po za tym tak samo było z tymi przyklejonymi karteczkami w tej książce. Mam ją w domu i nie powiem ze nie sprawdzałam co znajduje się pod nowym tekstem na karteczkach :-)


Mario

  • Gość
Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 08:47 »
Gdy chciałam by na moim studium zacząć omawiać książkę Wspaniały finał objawienia bliski, odmówiono mi tego, dlaczego? Do tej pory się nie dowiedziałam czemu :-P  po za tym tak samo było z tymi przyklejonymi karteczkami w tej książce. Mam ją w domu i nie powiem ze nie sprawdzałam co znajduje się pod nowym tekstem na karteczkach :-)

W Organizacji to nazywa się " Porządek Teokratyczny". Kiedy nie można jakoś racjonalnie czegoś wytłumaczyć, to wtedy hasło porządek teokratyczny i tak musi być .  A tak naprawdę chodzi o ślepe trzymanie się wskazówek Ciała Kierowniczego.


Offline Roszada

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień, 2015, 08:49 »
No to rzeczywiście zawsze mieli opóźnienie ze studiowaniem wydanych nowych książek. Pewnie zdarzyło się nie raz że jakaś nauka została w międzyczasie zmieniona. ;)


Offline gedeon

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwiecień, 2015, 08:27 »
Gdy chciałam by na moim studium zacząć omawiać książkę Wspaniały finał objawienia bliski, odmówiono mi tego, dlaczego? Do tej pory się nie dowiedziałam czemu :-P  po za tym tak samo było z tymi przyklejonymi karteczkami w tej książce. Mam ją w domu i nie powiem ze nie sprawdzałam co znajduje się pod nowym tekstem na karteczkach :-)

W Organizacji to nazywa się " Porządek Teokratyczny". Kiedy nie można jakoś racjonalnie czegoś wytłumaczyć, to wtedy hasło porządek teokratyczny i tak musi być .  A tak naprawdę chodzi o ślepe trzymanie się wskazówek Ciała Kierowniczego.

Najczęściej mówiono: "czekaj na Jehowę lub poczekajmy Niewolnik poda nowe światło"


Offline Janosik

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwiecień, 2015, 10:32 »
Gdy chciałam by na moim studium zacząć omawiać książkę Wspaniały finał objawienia bliski, odmówiono mi tego, dlaczego?
Dlatego ze należy zachować porządek teokratyczny i dla zainteresowanych przeznaczona jest określona książka.Innej studiować z zainteresowanymi nie wolno.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwiecień, 2015, 10:32 »
Mam pytanie .
Jaka książka była studiowana z zainteresowanymi po książce "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"? Bo obecnie to książka "Wiedza która prowadzi do życia wiecznego".
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Kwiecień, 2015, 10:50 »
Mam pytanie .
Jaka książka była studiowana z zainteresowanymi po książce "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi"? Bo obecnie to książka "Wiedza która prowadzi do życia wiecznego".

Wiedza... już dawno została zarzucona. Obecnie Czego naprawdę uczy Biblia? (2005)
Właśnie Wiedza była studiowana po czerwonej książce.

Kolejność:

   „Od roku 1946 do 1968 (...) posługiwano się książką Niech Bóg będzie prawdziwy (...) W następnym okresie, od opublikowania w roku 1968 książki Prawda, która prowadzi do życia wiecznego do roku 1982, nasze szeregi powiększyły się o ponad 1 300 000 głosicieli. (...) W roku 1982 wydano książkę Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi (w języku angielskim)” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 1985 s. 10).

   „W minionych latach otrzymaliśmy takie książki, jak (...) Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego [1995 r.], a ostatnio Czego naprawdę uczy Biblia? [2005 r.]” (Strażnica 01.02 2007 s. 25).


Offline Janosik

Odp: Książka Królestwo Boże panuje!
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 19:38 »
 :)
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 20:06 wysłana przez Janosik »
Jestem homofobem.