Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik  (Przeczytany 87306 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 22:45 »
I teraz zaczną się wykłady że koniec baaardzo bliski , gdyż prześladowanie religii prawdziwej sięga zenitu.
Tej religii prawdziwej, której przywódcy kłamią  ??? dając wzór do naśladowania, to jak, to jest ???
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2016, 23:05 wysłana przez od-nowa »


od-nowa

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #136 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 22:53 »
Ale co przez te 20 lat w tej sprawie się działo? W jaki sposób ktoś nękał panią Danutę?
I ponawiam pytanie:
Ale, że co? że nie działo się?
Możesz zapoznać się z blogiem Danusi, tam są odpowiedzi na m.in. Twoje pytania.


Offline TomBombadil

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 23:58 »
Trzeba pobyć w ORG by to zrozumieć. To poczucie winy że myślisz samodzielnie. Czy to w kwestii leczenia,partnera małżeńskiego,rozrywki.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #138 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 11:11 »
Trzeba pobyć w ORG by to zrozumieć. To poczucie winy że myślisz samodzielnie. Czy to w kwestii leczenia,partnera małżeńskiego,rozrywki.

  Też tak uważam. Ktoś kto nie był tylko się nasłuchał lub naczytał nie do końca wie jak to jest.
Przytoczę takie bardziej życiowe porównanie
To jak z kacem, jak ktoś nie miał, sam się nie
przekonał na własnej skórze to nie do końca jest tego świadom.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #139 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 11:15 »
Masz możliwość zacytowania niektórych pytań/odpowiedzi?

Na tym etapie sprawy jest to niemożliwe.


Blizna

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #140 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 15:25 »
  Też tak uważam. Ktoś kto nie był tylko się nasłuchał lub naczytał nie do końca wie jak to jest.
Przytoczę takie bardziej życiowe porównanie
To jak z kacem, jak ktoś nie miał, sam się nie
przekonał na własnej skórze to nie do końca jest tego świadom.

Nie żebym się spierała, ale kaca jest łatwiej sobie wyobrazić.
Ja nie miałam, ale wiem, jak to jest bo nieraz bolała mnie głowa, było mi niedobrze, kręciło mi się w głowie i miałam sucho w ustach. To jest po prostu jak wiele innych zatruć :)

Natomiast nie da się wyobrazić sobie na czym polega ta manipulacja, nie będąc nigdy wewnątrz. I szereg innych konsekwencji.
Świetnie się je widzi, będąc już OUT.


Offline Szitus

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #141 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 19:03 »
A z jakiego artykułu kc toczy się rozprawa też jest tajemnicą ? ;)


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #142 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 20:07 »
A z jakiego artykułu kc toczy się rozprawa też jest tajemnicą ? ;)

Co Ty z tym artykułem, sprawa toczy sie o ochronę dóbr osobistych.


Offline Technolog

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #143 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 20:21 »
Ale, że co? że nie działo się?
Możesz zapoznać się z blogiem Danusi, tam są odpowiedzi na m.in. Twoje pytania.
Czytałem blog, ale jest tak nieczytelnie napisany, bez chronologii, pani Danuta jest osobą bardzo wylewną, że trudno się połapać o co w ogóle chodzi.
Pełno treści listów, w których pojawiają się informacje, że ten powiedział to, tamten tamto, tamten się wyparł itp.
Dlatego proszę o skróconą wersję wydarzeń i informację jakie zakończenie tej sprawy zadowoliłoby panią Danutę.


Offline Roszada

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #144 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 20:24 »
Ja też się w tym już zagubiłem, bo to tyle lat trwa. :-\
Końca nie widać.


od-nowa

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #145 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:03 »
Czytałem blog, ale jest tak nieczytelnie napisany, bez chronologii, pani Danuta jest osobą bardzo wylewną, że trudno się połapać o co w ogóle chodzi.
Pełno treści listów, w których pojawiają się informacje, że ten powiedział to, tamten tamto, tamten się wyparł itp.
Dlatego proszę o skróconą wersję wydarzeń i informację jakie zakończenie tej sprawy zadowoliłoby panią Danutę.
Rozumiem. Chodziło Ci o formalną stronę sprawy i w skrócie. Tak raczej na na "sucho", czyli to, to, to.
Danusia np. cytuje wersety Biblijne, opisuje swoje uczucia, analizuje np. Strażnicę, porównuje z naukami ŚJ realne zachowania sprzeczne lub nie z naukami  ŚJ. A "ten powiedział to, tamten tamto, tamten się wyparł", jeżeli ma to znaczenie dla Danusi, to, "to" opisała i ja to rozumiem, jest to to dla mnie czytelne, a tym bardziej, jeżeli miałoby to być tematem, czy nawet m. in. powodem prowadzonej sprawy, dlatego napisałam, abyś zapoznał się z blogiem Danusi. Chyba, że nie wiesz jak "od środka" bywa w zborach ŚJ, wtedy blog mógłby wydawać się Tobie nieczytelny. Kto z nas opowiadając cokolwiek, nie użyje "a on powiedział to, a ona na to odpowiedziała tamto."
Opisuje również pozytywnie inne dobre sytuacje. Po to jest m.in. blog, by wyrażać swoje myśli, uczucia, opis zdarzeń itp. Każdy człowiek prowadzi swój blog wg swoich własnych potrzeb, chęci a to "to" jest nam wiadome :)

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2016, 21:43 wysłana przez od-nowa »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #146 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:36 »
Nie żebym się spierała, ale kaca jest łatwiej sobie wyobrazić.
Ja nie miałam, ale wiem, jak to jest bo nieraz bolała mnie głowa, było mi niedobrze, kręciło mi się w głowie i miałam sucho w ustach. To jest po prostu jak wiele innych zatruć :)

Natomiast nie da się wyobrazić sobie na czym polega ta manipulacja, nie będąc nigdy wewnątrz. I szereg innych konsekwencji.
Świetnie się je widzi, będąc już OUT.

 Ktoś może powiedzieć...wiem jak to jest być świadkiem, mną też manipulowali inni, próbowali mi wmawiać cuda na patyku, wyprać mi mózg, wywrzeć na mnie presję, ograniczać mnie masą zakazów, wpędzać w poczucie winy. Więc wiem jak to jest być świadkiem. :P

A co do kaca....kaca nie miałam takiego z prawdziwego zdarzenia, a więc  moje wyobrażenia są niczym. Tak samo jak nie byłam katoliczką, nie skakałam na bandżi choć stałam na głowie to też nie wiem jak to jest jak się wszystko przelewa z.... do.... :D

Jak to mawiał mój dziadek....d....w ulu nie trzymałeś na pszczołach się nie znasz. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Technolog

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #147 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:42 »
Rozumiem. Chodziło Ci o formalną stronę sprawy i w skrócie. Tak raczej na na "sucho", czyli to, to, to.
(...)
Każdy człowiek prowadzi swój blog wg swoich własnych potrzeb, chęci a to "to" jest nam wiadome :)
Blog- wiadomo, niektórzy mają potrzebę napisania czegoś, gdy z nikim nie można pogadać.

Bardziej mi chodziło o skrót typu:
1991 - rozpoczęły się moje problemy w małżeństwie
1992 - wyprowadziłam się,
1993 - zostałam niesłusznie wykluczona
1994 - napisałam pierwszy list do braci w .... - bez odpowiedzi
1995 - napisałam drugi, trzeci, piąty list- bez odpowiedzi/dostałam odpowiedź, że....
1995 - nikt nie chce rzetelnie zająć się sprawą
1996 - zgłosiłam sprawę do sądu
1996 - umorzona
1997 - zgłosiłam się tam i tam
2016 - rozprawa 27 kwietnia...


od-nowa

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #148 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:48 »
Blog- wiadomo, niektórzy mają potrzebę napisania czegoś, gdy z nikim nie można pogadać.

Bardziej mi chodziło o skrót typu:
1991 - rozpoczęły się moje problemy w małżeństwie
1992 - wyprowadziłam się,
1993 - zostałam niesłusznie wykluczona
1994 - napisałam pierwszy list do braci w .... - bez odpowiedzi
1995 - napisałam drugi, trzeci, piąty list- bez odpowiedzi/dostałam odpowiedź, że....
1995 - nikt nie chce rzetelnie zająć się sprawą
1996 - zgłosiłam sprawę do sądu
1996 - umorzona
1997 - zgłosiłam się tam i tam
2016 - rozprawa 27 kwietnia...
Dlatego napisałam, że rozumiem Twoje oczekiwania, jednak nie możemy tak, że ktoś będzie prowadził blog, tak jak byśmy my  tego oczekiwali.
Blog jest, jaki jest. Ważne, że Danusia miała tam miejsce, swój "kawałek spokoju", aby swoje uczucia, myśli, przeżycia opisać.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #149 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:56 »
Blog- wiadomo, niektórzy mają potrzebę napisania czegoś, gdy z nikim nie można pogadać.

Bardziej mi chodziło o skrót typu:
1991 - rozpoczęły się moje problemy w małżeństwie
1992 - wyprowadziłam się,
1993 - zostałam niesłusznie wykluczona
1994 - napisałam pierwszy list do braci w .... - bez odpowiedzi
1995 - napisałam drugi, trzeci, piąty list- bez odpowiedzi/dostałam odpowiedź, że....
1995 - nikt nie chce rzetelnie zająć się sprawą
1996 - zgłosiłam sprawę do sądu
1996 - umorzona
1997 - zgłosiłam się tam i tam
2016 - rozprawa 27 kwietnia...
Ta Twoja tabelka przypomina CV dla przyszłego pracodawcy. Jednak, nie zapominaj, że za tymi datami które przedstawiłeś kryje się osobista tragedia bohaterki tego tematu.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi