Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witojcie! ;)  (Przeczytany 2620 razy)

Boratyniak

  • Gość
Witojcie! ;)
« dnia: 10 Lipiec, 2015, 19:54 »
Witam wszystkich!

Mam 32 lata i na imię Rafał. Pochodzę z Warmińsko Mazurskiego. Urodziłem się i wychowałem w rodzinie świadków jehowy. Mój ojciec był starszym. W wieku 18 lat przyjąłem chrzest w tej sekcie (wtedy uważałem to za chrześcijaństwo, za coś najlepszego w tym świecie). Cały czas wierzyłem, że to najprawdziwsza prawda aż do roku 2012. Mimo, że byłem wykluczony w 2009 roku to planowałem tam wrócić ale szczęśliwie się nie udało wrócić do tego bagna. Przypadkiem trafiłem na stronę www.superfakty.info no i zaczęło się sprawdzanie wszystkiego. Potem były książki "Kryzys Sumienia", "inny Jezus, inny Duch, inna ewangelia", biblia grecko-polska w przekładzie interlinearnym, Septuaginta i inne materiały. W ciągu kliku miesięcy wyprałem swój mózg z tych zakłamanych doktryn. Nie muszę chyba dodawać jak bardzo czułem się oszukany. Pewnie większość z Was przechodziła przez coś takiego. Ostracyzm to coś co jest mi bardzo dobrze znane na co dzień. Nie jestem kolekcjonerem także wszystkie materiały "organizacyjne" poszły do kosza :)

Uważam, że problem ze świadkami polega na ich ślepym, wygodnym (bo to jest też i lenistwo) posłuszeństwie ciału kierowniczemu (wiem, Ameryki nie odkryłem ;) ) oraz na tym że nie mogą oni łatwo natknąć się na jakieś inne zrozumienie biblii tak żeby pobudzić ich do myślenia. Nie mają wyboru zbyt wielkiego czy też żadnego bo jednak to oni są mistrzami w zasypywaniu świata swoimi dogmatami. Mi nigdy wcześniej nie udało się natrafić na żadne tzw. "odstępcze" strony internetowe (o jakichś ulotkach czy materiałach dla świadków to już w ogóle można pomarzyć)  czego bardzo żałuję! Byłoby mniej lat straconych.

Obecnie nie należę do żadnej religii, wspólnoty. Badałem trochę różne wspólnoty i wszystkie odrzuciłem razem z jakimś natchnieniem biblii jako jednej książki włącznie. Jeśli chodzi o moje zrozumienie biblii, wiarę to jestem lata świetlne od tego co było jeszcze trzy lata temu. Obecnie mam swoje poglądy i nie lubię wdawać się w dyskusje gdzie każdy chce udowodnić, że moja racja, nacja jest najmojsza i jest lepsza niż twojsza ;) Jestem osobą raczej wierzącą chociaż czasem ciągnie mnie w kierunku agnostyka.

Moje okolice to Ostróda, Iława, Olsztyn, Elbląg.

Pozdrawiam :)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec, 2015, 20:03 »
Witaj u Nas :) fajnie ze trafiłeś tutaj. Ja jestem z kujawsko pomorskiego :) pozdrawiam i miłej zabawy życzę Ci na forum.


Offline Roszada

Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec, 2015, 20:04 »
Witaj i rozgość się. :)
Fajnie opisałeś swoje dzieje. ;)

A ja jestem z Wałęsowej (Tuskowej też) stolicy Polski. ;D


Offline gedeon

Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec, 2015, 20:13 »
Witaj Rafał, fajnie że Jesteś z nami, my to jak weterani grup FB, oj ciężko stawiałeś czoła wszystkim głosicielom, mój szacun. ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2015, 22:16 wysłana przez Mario »


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec, 2015, 21:39 »
Wita cię magda. Bardzo fajnie opisałeś swoją historię. Wiem co to znaczy czuć się oszukaną. Mogę tylko napisać, witaj i czuj się dobrze
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Mario

  • Gość
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec, 2015, 22:11 »
Witaj a Amelia mieszka blisko Ciebie?
Poczytaj proszę - http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1002.0


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec, 2015, 22:24 »
Witaj Boratyniak :)
Bardzo miło, że jesteś :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Weteran

Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec, 2015, 22:59 »
Ja również witam serdecznie. Zawsze podziwiam tych, którzy bedąc wychowani „w prawdzie”, byli zdolni poznać „prawdę o prawdzie”.
Zapraszam na mój „kanał” (na szczęście nie jest to „kanał łączności”)  :D :D :D, czyli Kronikę Weterana.   
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2015, 23:37 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Boratyniak

  • Gość
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec, 2015, 23:22 »
Witaj a Amelia mieszka blisko Ciebie?
Poczytaj proszę - http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1002.0


Dzięki Mario. Zobaczymy, zobaczymy ;)

Witam wszystkich raz jeszcze i dziękuję za odzew :)


Offline falafel

Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec, 2015, 23:48 »
Witaj,
mamy nadzieję, że będziesz się tutaj świetnie czuł :)


Offline Safari

Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lipiec, 2015, 10:03 »
Cze Boratyniak ;-)
Witaj na forum. ;-) Dobrze zrozumiałam, że jesteś oficjalnie poza jworgiem?

P.S. Skąd pomysł na Twój nick?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Roberta1

  • Gość
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lipiec, 2015, 10:56 »
Pozdrawiam cieplutko
Cze Boratyniak ;-)
Witaj na forum. ;-) Dobrze zrozumiałam, że jesteś oficjalnie poza jworgiem?
Przeczytałam  :D


Boratyniak

  • Gość
Odp: Witojcie! ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lipiec, 2015, 13:14 »
Cze Boratyniak ;-)
Witaj na forum. ;-) Dobrze zrozumiałam, że jesteś oficjalnie poza jworgiem?

P.S. Skąd pomysł na Twój nick?

Cze Safari ;)

Tak jestem poza jw.orgie od 2009 roku na papierze a w głowie od 2012. Jednak coś jest z tym 2012. hm... Majowie mieli rację. Niektórym w życiu skończył się nie tylko kalendarz :P

Mój nick bierze się od nazwiska. Boratyński :)