Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016  (Przeczytany 12988 razy)

Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:41 »
A Bednarski Ciebie pozdrawia. :)

A jak nabędziesz książkę o Roku 1925 to też niektóre cytaty będziesz mogła sprawdzić w swoich zbiorach. ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2015, 17:46 wysłana przez Roszada »


Offline Iza

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień, 2015, 09:14 »
A Bednarski Ciebie pozdrawia. :)

A jak nabędziesz książkę o Roku 1925 to też niektóre cytaty będziesz mogła sprawdzić w swoich zbiorach. ;)
Dzięki serdeczne, wybacz ignorancję ;) jestem tu nowa i dopiero pomału kumam co i jak oraz who is who, książkę wspomnianą już czytałam , ale kupię bardzo chętnie. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2015, 09:25 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline preampusDistortus();

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 14:44 »
O ile w biblioteczce na CD też nie będą wprowadzane zmiany w starszych strażnicach. Wszystko jest możliwe.


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 15:21 »
Dlatego ja mam kilka biblioteczek z różnych lat, żeby w razie czego móc porównywać :).


Offline Dietrich

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 15:29 »
Dlatego ja mam kilka biblioteczek z różnych lat, żeby w razie czego móc porównywać :).

Zwłaszcza, że w jednym z listów nakazano niszczyć poprzednie edycje...


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 19:09 »
Mnie zaciekawiło zdanie z tego listu o "aktualizowaniu" :):

Cytuj
Te elektroniczne pomoce do studium są na bieżąco aktualizowane i mogą świetnie służyć jako osobista biblioteczka.


Tusia

  • Gość
Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 19:31 »
Dobrze ktoś kiedyś napisał, ze największą bronią przeciw świadkom są ich własne publikacje ;)

« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2015, 19:42 wysłana przez Tusia »


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 19:57 »
Mnie zaciekawiło zdanie z tego listu o "aktualizowaniu" :):

No tak, bo przecież nowe światła są co chwilę, więc muszą aktualizować publikacje. W wersji elektronicznej to łatwizna. Dlatego ja zawsze staram się pobierać najnowsze publikacje z jw.org na dysk, bo nigdy nie wiadomo kiedy je zaktualizują bez żadnego ostrzeżenia :).


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 20:04 »
No tak, bo przecież nowe światła są co chwilę, więc muszą aktualizować publikacje. W wersji elektronicznej to łatwizna. Dlatego ja zawsze staram się pobierać najnowsze publikacje z jw.org na dysk, bo nigdy nie wiadomo kiedy je zaktualizują bez żadnego ostrzeżenia :).

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam Ci, prawdziwy z Ciebie Archiwista. :)
Łatwiej Ci będzie wyłuskiwać nowe światła niż mi. :-\
No ale się podzielimy robotą, Ty te nowe wychwycisz, a ja te stare, starsze i stareńkie znajdę. ;D


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Październik, 2015, 20:30 »
DO WSZYSTKICH ZBORÓW

Dotyczy: publikacji rocznych na rok 2016

Drodzy Bracia!

Pragniemy Was poinformować, ze począwszy od października bieżącego roku, W serwisie jw.org zostaną udostępnione do pobrania elektroniczne wersje publikacji rocznych na rok 2016: Kalendarz Świadków Jehowy — 2016, broszura Codzienne badanie Pism — 2016 i Rocznik Świadków Jehowy — 2016.
No już czekam i przebieram nogami za tym Rocznikiem 2016 obiecanym w październiku. :)
Kalendarz i Badanie Pism już jest. Ale ja chcę statystyk o wzrostach, o pomazańcach. ;D
Jeszcze ang. wersja nie wypłynęła z Brooklynu? Co się dzieje. :(
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2015, 20:32 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Październik, 2015, 20:46 »
No już czekam i przebieram nogami za tym Rocznikiem 2016 obiecanym w październiku. :)
Kalendarz i Badanie Pism już jest. Ale ja chcę statystyk o wzrostach, o pomazańcach. ;D
Jeszcze ang. wersja nie wypłynęła z Brooklynu? Co się dzieje. :(

Może jak dodali cyferki to się przerazili że jest tak mało wzrostu/tak dużo pomazańców i dodają po raz kolejny i kolejny bo nie mogą uwierzyć ;D.

A tak na serio, skoro w październiku zostały nam niecałe dwa tygodnie, zobaczymy czy dotrzymają obietnicy :)


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Październik, 2015, 20:51 »
Jeszcze październik się nie skończył, mają czas. :-\
Ale ja niepotrzebnie tracę czas szukając to na polskim to na ang. jw.org. ze 3 razy dziennie. ;D

A robić co mam, aż nudno. ;)
Też rocznik, ale 1925. ;D
Czyli ang. wersję książki Rok 1925 i Miliony...
Już mam 34 strony ze 179 (to większy druk niż papierowa wersja więc stron więcej). Uff.


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Październik, 2015, 10:28 »
Czyli rozumiem to tak:

1. teraz publikujemy Rocznik w październiku w PDF (kiedyś w styczniu);
2. każdy kto chce ma PDF;
3. nie ma prawie chętnych zamawiających na styczeń wersję papierową, bo już treść znana jest od października. :)

Jaka oszczędność papieru i produkcji. ;)
Ładnie to pokombinowali.

Może ze Strażnicami też tak zrobić, co? ;)


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Październik, 2015, 18:19 »
Wydawanie Rocznika ŚJ na papierze od czasu wstawiania go na jw.org w formie PDF stało się bezsensowne.
Dlaczego?
Otóż dlatego, że ten Rocznik do niczego już nie służy. Stoi cały czas na półce i tyle. Używany jest może jeden czy 2 dni.

Od roku 1927, aż do roku 1969 Rocznik zawierał na końcu Codzienne badanie Pismi wtedy był on cały rok używany.
W roku 1970 odłączono Codzienne badanie... od Rocznika i stał się on zabytkiem półkowym.

Teraz zaś, gdy wersja PDF ma o 3 miesiące wyprzedzać wersję papierową, stanie się ten papierowy tylko pomnikiem dla snobów czy 'znaczkiem do kompletu'. ;)

Co ciekawe, po polsku nie ukazywał się w dawnych latach Rocznik więc materiał Codziennego badania... umieszczano w odcinkach w polskich Strażnicach w latach przedwojennych.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2015, 18:21 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Październik, 2015, 19:31 »
Nie do końca Roszada. Od jakiegoś czasu na zebraniach służby były omawiane fragmenty roczników. Np. Rocznik — 2013 był od kwietnia 2013 do marca 2014 wykorzystywany aż 13 razy podczas zebrań (jak wynika z Watchtower Library).
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2015, 19:33 wysłana przez M »