Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016  (Przeczytany 12940 razy)

Offline M

List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« dnia: 09 Lipiec, 2015, 15:19 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału

12 czerwca 2015

DO WSZYSTKICH ZBORÓW

Dotyczy: publikacji rocznych na rok 2016

Drodzy Bracia!

Pragniemy Was poinformować, ze począwszy od października bieżącego roku, W serwisie jw.org zostaną udostępnione do pobrania elektroniczne wersje publikacji rocznych na rok 2016: Kalendarz Świadków Jehowy — 2016, broszura Codzienne badanie Pism — 2016 i Rocznik Świadków Jehowy — 2016. Ponadto W przyszłości zostanie zamieszczony Przewodnik po publikacjach Świadków Jehowy — 2015, gdy będzie już dostępny W poszczególnych językach. Biorąc pod uwagę koszty drukowania publikacji, zachęcamy, żeby osoby korzystające z urządzeń elektronicznych nie zamawiały papierowych wersji publikacji, lecz robiły jak najlepszy użytek z plików elektronicznych. Głosiciele potrzebujący pomocy w pobraniu tych plików na swoje urządzenie elektroniczne powinni śmiało poprosić o wsparcie innych członków zboru.

Głosiciele mogą również zamawiać drukowane wersje publikacji rocznych. Są to: Kalendarz Świadków Jehowy — 2016, broszura Codzienne badanie Pism — 2016, Rocznik Świadków Jehowy — 2016, a także program Watchtower Library 2015.

Można tez składać zamówienia na oprawne tomy czasopism Strażnica i Przebudźcie się! z roku 2015. W przeszłości niektórzy zamawiali je po prostu jako kolejną pozycje do swojej osobistej biblioteczki, a nie z myślą o korzystaniu z tych publikacji jako pomocy do studium. Ponieważ coraz powszechniej wykorzystywane są narzędzia elektroniczne, takie jak program Watchtower Library, aplikacja JW Library czy BIBLIOTEKA INTERNETOWA Strażnicy, wiele osób zauważyło, ze coraz rzadziej korzysta z oprawnych tomów. Te elektroniczne pomoce do studium są na bieżąco aktualizowane i mogą świetnie służyć jako osobista biblioteczka. Pamiętając o tym, prosimy, żebyście przed złożeniem zamówienia na tomy oprawne rozważyli, czy będziecie z nich W pełni korzystać.

Przyjmijcie wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości i serdeczne pozdrowienia.

Wasi bracia

Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce



Strona 2

PS do grona starszych:

Prosimy odczytać niniejszy list W zborze na najbliższym zebraniu służby po jego otrzymaniu, a następnie wywiesić go na tablicy ogłoszeń. Jednakże postscriptum niniejszego listu nie należy odczytywać zborowi ani wywieszać na tablicy ogłoszeń.

Z przyjemnością informujemy, ze zbory mogą zmienić swoje zamówienia na wymienione powyżej publikacje roczne, korzystając z serwisu jw.org. Wszystkich zmian dotyczących zamówień należy dokonać do 1 sierpnia 2015 roku. Zaraz po 1 września 2015 roku możliwość zamawiania publikacji rocznych w serwisie jw.org będzie ograniczona do standardowego limitu przewidzianego dla dodatkowych zamówień (pięciu sztuk na zbór). Dodatkowe szczegóły zawiera ogłoszenie „Planowanie zamówień publikacji” w serwisie jw.org.

Uwaga: Niedawna inwentaryzacja wykazała, ze część zborów po udostępnieniu głosicielom publikacji rocznych wciąż dysponuje pewnym ich zapasem. Ponadto, jak wcześniej wspomniano, wielu głosicieli korzysta z urządzeń elektronicznych i nie potrzebuje papierowych wersji publikacji. W związku z tym nie należy zamawiać ilości szacunkowych, ale oprzeć się na rzeczywistych zamówieniach. Przypominamy, ze publikacje, o których jest tu mowa, są publikacjami na specjalne zamówienie.

Dziękujemy Wam za terminowe składanie dokładnych zamówień na publikacje roczne w wersjach drukowanych.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2015, 15:22 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec, 2015, 15:22 »
Mnie osobiście ucieszyła informacja o udostępnieniu "Rocznika" już w październiku. Jestem bardzo ciekawy statystyk z tego roku służbowego :).


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec, 2015, 16:51 »
Coś widzę, że będą odchodzić od papierowych wersji publikacji, które nie są do rozpowszechniania.
A Codzienne badanie Pism niech sobie każdy sam wydrukuje, jeśli nie ma tabletu albo netu. :)
Zresztą może się przed monitorem 'pomodlić' tą publikacją. ;D

U nas już dawno temu puszczają teksty pieśni w kościołach na ściany czy ekran.
Nie trzeba śpiewników. ;)


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec, 2015, 17:19 »
I dobrze, szkoda drzew na papier do drukowania tych publikacji...


Offline Ariana

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec, 2015, 07:51 »
I dobrze, szkoda drzew na papier do drukowania tych publikacji...

Drzew szkoda.
I jak sprytnie ze strony wts...pieniazki na publikacje i tak beda wplywac bo przeciez trzeba utrzymac tych,ktorzy pisza te 'rzeczy', tlumaczy, grafikow itd. a kasy na drukowanie juz nie trzeba bedzie...
I znowu oszczednosci do kieszeni wts bo bracia sami sobie wydrukuja...

Przerzucaja koszty jeszcze bardziej na biednych ludzi...a kase i tak im zabieraja...
Pamietam jak moja mama mowila ze buduja nowa sale i teraz wszystkie zbory beda jezdzic po 20 kilometrow za miasto..chociaz sale byly w centrum miasta dwie. Teraz koszty bracia ponosza i jeszcze sala nie jest ich :(


Offline Puszek

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec, 2015, 15:02 »
Ciekawa sprawa..jeszcze kilka lat temu gdy wprowadzono biblioteczkę na CD to zachęcano do papierowych wersji i tworzenia biblioteczki domowej na półce oraz wnikliwego studium Strażnicy w takiej wersji. Jednak w erze komputerów, tabletów, smartfonów i wszechobecnego internetu doszli do wniosku, że to dzieło Szatana może przynieść potężne oszczędności  8)
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Safari

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec, 2015, 15:18 »
A mnie pierwsze co się nasunęło na myśl, to to, że łatwiej będzie zmieniać treść publikacji. Mniej wydrukowanych publikacji, bracia nie będą kolekcjonowač biblioteczek, nowe światełko - 5 min i w starszych publikacjach poprawią treść a jak ktoś wejdzie na strone jworg, to nie znajdzie starszej wersji.
Ale oczywiście odstepczuchy będą mieć papierowe wersje  ;D
Roszada na pewno  ;D
Oszczędności też, oczywiście ;D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec, 2015, 16:11 »
Oj mylisz się, ja od 2008 r. już nie zbieram papierowych (poza niektórymi książkami) i to może był błąd.
Pierwsze zmiany to zauważyłem dopiero w Czego naprawdę uczy Biblia? z 2013 (oryginał z 2005).
A teraz to rzeczywiście będą zmieniać im, jak chcą. Tak jak już w ang. Wnikliwe co pisał Liberal. :-\
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2015, 16:27 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec, 2015, 16:26 »
Dlatego warto zbierać wydania Watchtower Library z każdego roku, zamiast mieć tylko najnowsze. Warto wspomnieć, że mają one ciekawą funkcję "synchronizacji" ułatwiającą przeglądanie tego samego materiału w kilku wersjach jednocześnie.

U Liberala na Chomiku są wszystkie polskie edycje od 2007 roku.


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec, 2015, 16:29 »
Dlatego warto zbierać wydania Watchtower Library z każdego roku, zamiast mieć tylko najnowsze. Warto wspomnieć, że mają one ciekawą funkcję "synchronizacji" ułatwiającą przeglądanie tego samego materiału w kilku wersjach jednocześnie.

U Liberala na Chomiku są wszystkie polskie edycje od 2007 roku.
I to całe szczęście że Liberal to zachował, bo ja się nie spodziewałem, że oni będą kręcić.
A tak swoją drogą np. niemiecka wersja jest słaba. Też tylko Strażnice od 1970 jak nasza, a nie jak ang. od 1950. :-\


Offline M

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipiec, 2015, 16:35 »
Ja ostatnio nawet cegiełkę dorzuciłem swoją do tej kolekcji, bo akurat znalazłem edycję 2007 po polsku, a u Liberala nie było ;)


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lipiec, 2015, 16:53 »
Ja ostatnio nawet cegiełkę dorzuciłem swoją do tej kolekcji, bo akurat znalazłem edycję 2007 po polsku, a u Liberala nie było ;)
Jakoś to ogarniemy w kupie i do kupy, że Nadarzyn będzie cmokał i ściągał z Twoich i naszych zbiorów. ;D

Niech no pójdzie reklama z forów w świat. ;)


Offline Safari

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lipiec, 2015, 17:31 »
Ja oddalam swoje zbiory literatury na makulature :( tak wtedy bylam wściekła na ten caly WTS, ze postanowilam pozbyć się wszystkiego. Moze trzeba uczulać nowych odrodzonych, ze nam sie przydadza ich zbiory ;-) ja mialam nawet dwa roczniki straznic takich starych starych jeszcze w wielkim formacie...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lipiec, 2015, 17:58 »
No ja wprawdzie nie zbieram papierowych nowych (ale zbieram starocie), ale Piotr za to nasz 'netowy skaner' zbiera, bo z papierowych lepiej skany wychodzą niż z jw.org :)


Offline Iza

Odp: List do zborów - publikacje "roczne" na rok 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:44 »
Dlatego warto zbierać wydania Watchtower Library z każdego roku, zamiast mieć tylko najnowsze.
Ja mam w swojej biblioteczce publikacje od roku 1970, dzięki temu mogłam sobie sprawdzić wiele cytatów z książki Wł.Bednarskiego o roku 1975. Dobrze ktoś kiedyś napisał, ze największą bronią przeciw świadkom są ich własne publikacje ;)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.