Ciekawe, że pisali wprost że ta seria książek miała zastąpić "Wykłady Pisma Świętego", ale jednocześnie nadal przez kolejne kilka lat sprzedawali te tomy i reklamowali je w swoich nowych publikacjach. Mimo, że zawierały one sprzeczne ze sobą doktryny .
Mało tego w ed. z 1929 w Wyzwolenie nadal reklamowano Tomy.
Czy jest to całkowita prawda, że „Wyzwolenie” miało zastąpić Tomy Russella? Wydaje się, że nie. Dlaczego? Otóż dlatego, że jeszcze edycja z 1929 r.
„Wyzwolenia” zawierała zachęcającą reklamę Tomów Russella. Oto jej słowa:
„Wykłady Pisma Świętego są ‘kluczem do wyrozumienia Biblji’ w najściślejszym tego wyrażenia znaczeniu. Przeszło 12 miljonów egzemplarzy rozpowszechnionych w całym świecie.
Tom 1: ‘Boski Plan Wieków’
Tom 2: ‘Nadszedł Czas’
Tom 3: ‘Przyjdź Królestwo Twoje’
Tom 4: ‘Walka Armagieddonu’
Tom 5: ‘Pojednanie Człowieka z Bogiem’
Tom 6: ‘Nowe Stworzenie’
Tom 7: ‘Dokonana Tajemnica’
Każdy tom stanowi odrębne dzieło i zawiera od 448 do 896 stron
Sprzedajemy te cudowne książki, przedstawiające nieograniczoną wartość duchową, po nader niskich cenach
w celu szerzenia boskich prawd, zawartych w Biblji” (s. 351).
Widać więc, że nie tak szybko „Wyzwolenie” miało zastąpić Tomy Russella, póki nie sprzedano ich wszystkich. Mało tego, niby czemu miało zastępować skoro one były „cudownymi książkami przedstawiającymi nieograniczoną wartość duchową, (...) w celu szerzenia boskich prawd, zawartych w Biblji”. Te dziwne stwierdzenia pozostaną chyba zrozumiałe tylko dla Świadków Jehowy.
Jeszcze jedno pytanie się pojawia. Czy zachęcanie do nabywania i studiowania Tomów Russella jest „spoglądaniem w przyszłość, a nie wstecz”? Przypomnijmy ponownie słowa Towarzystwa Strażnica, tym razem ze Strażnicy Nr 21, 1993 s. 12:
„Na tym samym zgromadzeniu ogłoszono wydanie dobitnej książki Wyzwolenie, która była pierwszą z serii publikacji, mających zastąpić Wykłady Pisma Świętego. Lud Boży spoglądał teraz w przyszłość, a nie wstecz”.