Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1928 - Nowa ang. Harfa Boża  (Przeczytany 738 razy)

Offline Roszada

1928 - Nowa ang. Harfa Boża
« dnia: 06 Lipiec, 2015, 12:06 »
W roku 1928 Towarzystwo wydało nową ang. wersję książki pt. Harfa Boża.
Zawierała ona mnóstwo poprawek i zmian. Np. usunięto z niej Wielką Piramidę oraz Russella jako sługę wiernego i roztropnego.
Usunięto zmartwychwstanie proroków za „kilka lat”, termin „święty”, używany w stosunku do postaci NT.
Odrzucono naukę, że prorocy za pracę w Tysiącleciu pójdą później do nieba.
Usunięto ze strony tytułowej i okładki obietnicę, że ‘miliony nie umrą’.
Okres żniwa wydłużono z 40 lat do 50 lat. I inne mniej istotne zmiany wprowadzono.

Niestety ta zmieniona Harfa nie ukazała się po polsku. :-\
Kolejne edycje krajowe 1929 i 1930 były takie same, jak wcześniejsze edycje ang. z lat 1921-1927.
A szkoda...

Moje skromne zdolności do języków nie pozwalają mi porównać obu wersji ang. kartka po kartce. Znam kilka zmian, ale reszta? :-\
To muszą zrobić kiedyś dwie osoby znające ang. Jedna będzie czytać a druga sprawdzać nowy tekst.

Może M z żoneczką? :)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2023, 13:30 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: 1928 - Nowa ang. Harfa Boża
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec, 2015, 12:15 »
Jak wynajdą eliksir zwiększający ilość godzin podczas jednej doby z 24 na 100 godzin to wtedy pomyślę ;). Na razie i tak mam tyle roboty, że nie wiem w co ręce włożyć...


Offline Roszada

Odp: 1928 - Nowa ang. Harfa Boża
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec, 2015, 12:20 »
Jak wynajdą eliksir zwiększający ilość godzin podczas jednej doby z 24 na 100 godzin to wtedy pomyślę ;). Na razie i tak mam tyle roboty, że nie wiem w co ręce włożyć...

Nie mówię, że dziś czy jutro. ;)
Jeśli jesteś długodystansowcem, jak ja, to do emerytury masz czas. :)


Offline Roszada

Odp: 1928 - Nowa ang. Harfa Boża
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec, 2015, 13:21 »
Ja sam bym to już dawno temu zrobił, ale niestety oba wydania mają całkiem inne matryce drukarskie. Nie pokrywają się akapity. :(
W innych książkach to wystarczy lecieć po kocówkach akapitów i zaraz widać czy ktoś coś majstrował w tekście. Dodane słowa czy frazy czy usunięte lub zmienione zaraz burzą dany akapit i wychodzi "szydło z worka", jak mówi przyszła może niedoszła premierka. ;D

Wiele książek ta metodą porównałem, ale tej się nie da, niestety. :-\
Muszą być dwie osoby znające ang. 8)


Offline Roszada

Odp: 1928 - Nowa ang. Harfa Boża
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad, 2019, 11:51 »
Ang. ed. z 1928 r. opublikowana:

https://faithleaks.org/wiki/documents/2/24/1928_hg-E.pdf

Polska wersja poprawiona nigdy nie ukazała się (do 1930 drukowano ze starej ed.)