Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

audrey i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?  (Przeczytany 124 razy)

Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 397
  • Polubień: 2406
  • Między ślepymi jednooki królem
Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?
« dnia: 14 Październik, 2024, 22:30 »
https://www.jw.org/pl/biblioteka/serie/wiecej-tematow/dzisiejsze-braki-zywnosci-biblia-mowi/
Wszedłem na stronę żeby zobaczyć co tan nowego w Strażnicy piszczy i rzucił mi się w oczy tytuł "Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?",
a że nie dawno coś na ten temat komentowałem to myślę sobie, zobaczmy co oni o tym głodzie piszą i pokazują.

Kiedyś pokazywali zdjęcia głodujących. Dziś, nie wiem z jakich względów, pokazują prawie na pewno nierzeczywistą sytuację, kobieta stojąca przed prawie pustymi regałami. Zapraszam do Biedronki ;). Nawet gdyby to była prawdziwa sytuacja to wciąż, nie można mówić o głodzie, chyba ryż tam stoi, a przede wszystkim ta pani nie wygląda na głodującą. Powiem więcej, jest świadoma swej nadwagi bo ma wypuszczoną koszulę.

Sam tekst też właściwie nic nie mówi o głodujących, tylko taka tam luźna wzmianka o celach ONZ.


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik, 2024, 22:33 »
Ja w bajkę o braku żywności 'wierzyłem' w kampanii roku 1975. ;)

Tak zwany Głód 1975.
https://wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p?q=G%C5%82%C3%B3d+1975&p=par&r=newest&st=a


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?
« Odpowiedź #2 dnia: Wczoraj o 17:25 »
119 lata temu, w roku 1905 Russell tak krakał o roku 1914:

“Nasze miasta nie mają takich długotrwałych zapasów żywności, żyjemy w nich z dnia na dzień. (...) nigdzie nie będzie pokoju, więc żywności prędko zabraknie. (...) nie sądzę, aby farmerzy chcieli siać i zbierać pszenicę jedynie po to, żeby ją potem oddać za darmo” (“Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” 1947 [ang. 1917] s. 49).


Offline Gremczak

Odp: Co Biblia mówi na temat dzisiejszych braków żywności?
« Odpowiedź #3 dnia: Wczoraj o 20:52 »
Biblia nic nie mówi o naszych, dzisiejszych czasach ,że będzie brakować żywności. 
To ,że sj tak mówią to ich słowa nie mają żadnej wartości.
Oni dość często wyskakują z jakimiś niedorzecznościami.