Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zgromadzenie Statutowe 2024  (Przeczytany 1548 razy)

Offline Reskator

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Październik, 2024, 12:22 »
   Pierwsze refleksje w temacie z kanału łączności.
      https://www.youtube.com/watch?v=3slmTDGIM0c
Polubiłem Maćka i jego wypowiedzi no i ma brodę jak ci z CK. :) :D
Mówił że CK mówi że państwa oddadzą władzę ONZ
Kiedy? może w 22 wieku?
Bo teraz widać że USA,CHINY,ROSJA mają w d.pie ONZ.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2024, 12:51 wysłana przez Reskator »


Offline uberapostate

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Październik, 2024, 15:42 »
Cytuj
A mnie styl jego komentowania irytuje. :-\
Nic na to nie mogę poradzić.
Cytuj
Wpierw gada o swojej przeprowadzce kilka minut i dopiero od 9 min. mówi o statutowym.
No tak, bo zniknąłem na ponad miesiąc. Winny byłem jakieś wyjaśnienia wspierającym kanał.
Cytuj
Poza tym bardzo powoli gada, ciągnie jak flaki z olejem.
YouTube ma możliwość przyspieszenia. Starość nie radość. Umysł już nie taki sprawny. Mowa odzwierciedla prędkość myśli. Mogę szybciej, ale będę gadał bez sensu.
Cytuj
Do 'merytoryki' nie mam uwag
To najważniejsze
Cytuj
Nie wiem czemu nie używa słowa Izrael, a tylko jakieś zamienniki. Czegoś się obawia? ;)
Tak. Youtube ma alergię na słowo Izrael i film idzie do ręcznego sprawdzenia, przy czym ma cięte zasięgi.
Cytuj
Nie dziwię się, że nie chciał kontaktu ze mną, choć kiedyś chciałem, bo to zupełnie różny styl...
Nie chciałem? Jestem niekiedy przytłoczony korespondecjami od słuchaczy. Po prostu gdzieś tam zaginąłeś. Przykro mi, że tak to odebrałeś.
Pozdrawiam.
Maciej


Offline Roszada

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik, 2024, 17:42 »
Jestem niekiedy przytłoczony korespondecjami od słuchaczy. Po prostu gdzieś tam zaginąłeś. Przykro mi, że tak to odebrałeś.
Pozdrawiam.
Maciej
Nigdzie nie zaginąłem. Udzielam się i nawet Twój ostatni film zareklamowałem na swoim profilu. Od tej pory, gdy nie podtrzymałeś kontaktu, napisałem ponad 50 artykułów.
Emaile moje do Ciebie pozostawały bez odpowiedzi.
Poprosiłeś mnie kiedyś o materiał porównujący KK ze ŚJ. Wysyłałem w 3 turach i nawet nie otrzymałem potwierdzenia otrzymania, a cóż dopiero powiedzieć o podziękowaniu.
Od prawie roku czekam na 'papierze', czyli w wersji pisanej w necie, na książkę Pentona, którą czytałeś w filmach. Bez sukcesu moje oczekiwanie. Nie ma nawet jak cytować.

Jestem w stałym kontakcie z kilkoma yutoberami (np. Światusy) i jakoś u nich nie zaginąłem. ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2024, 18:17 wysłana przez Roszada »


Offline donadams

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik, 2024, 18:44 »
Zmiana rozumienia: Zniszczenie Babilonu Wielkiego nastąpi, gdy wszystkie kraje dobrowolnie oddadzą swoją władzę narodom zjednoczonym, aby go zniszczyć.

Jedna z myśli odnosi się do gotowości narodów do przekazania władzy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Powyższa zmiana - to chyba nawet nie jest zmiana, tylko raczej jakieś "uściślenie", bo w zasadzie kierunek ten sam - ma zasadniczy plus dla organizacji. Z tego co wiem podkreślano, że to wydarzenie będzie nagłe i nic nie będzie go zwiastować. To ciekawe, ponieważ organizacja lubi wszelkie "znaki", bo może budować na nich napięcie, manipulację itd. Tutaj natomiast dano niby "konkret", ale taki, którego nic nie będzie zwiastować. Tym samym tak długo, jak się nie wydarzy - a być może nigdy - nie będzie można powiedzieć, że organizacja nie ma racji! Przecież ma się to odbyć bez żadnych znaków. Więc im bardziej scena polityczna nie będzie pasować do tego opisu, tym bardziej będzie można mówić, że wszystko się zgadza, bo wszystko wydarzy się "nagle".

Można podejść do tego dwojako. Z jednej strony może być to zmiana, która nie będzie wykorzystana w praktyczny sposób, a została dana z jakichś bliżej nieznanych jeszcze powodów. Z drugiej strony brak elementu przewidywalności można wykorzystać w taki sposób, że może służyć ona jako "motywacja" cały czas. W końcu wszystko ma nastać nagle.

Trochę nie kupuję podkreślenia tej nauki, ponieważ byłem przekonany, że zmiana nauki o tym, że jeszcze po rozpoczęciu wielkiego ucisku będzie głoszenie i nawracanie, ma służyć temu, by CK miało możliwość ogłoszenia wielkiego ucisku w dowolnym czasie i motywować tym organizację, na przykład w czasie jakiegoś znaczącego kryzysu wewnętrznego. Teraz wygląda na to, że to nie będzie takie proste, bo sami na siebie nałożyli ograniczenie w ogłoszeniu wielkiego ucisku w postaci tego wydarzenia, które ma się wydarzyć, a które jednak jest mało prawdopodobne.

Taki obrót spraw ponownie nasuwa mi myśl o tym, że ta zmiana jest dokonana z powodów doktrynalnych, bo być może jednak CK wierzy w to, co robi i ogłosili taki zestaw niezupełnie wygodnych dla siebie nauk właśnie dlatego, że tak im wyszło "ze studium Biblii połączonego z modlitwą", czego jednak nie wykluczam.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Październik, 2024, 19:33 »
Powyższa zmiana (...) ma zasadniczy plus dla organizacji.
Ja to odbieram jako mistrzowskie zagranie, polegające połączyć wodę z ogniem...

1) nie chcemy być sektą _apokaliptyczną_ i niniejszym wycofujemy się _praktycznie_ z całej dotychczasowej apokaliptyki
2) robimy to z taką gracją i z takim sprytem, aby nie zrazić do siebie tych wyznawców którzy "lubią" apokaliptyczne klimaty
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Październik, 2024, 19:35 »
Tak, też jest taka opcja i też bym powiedział, że dość realistyczna.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Październik, 2024, 19:49 »
Ta ich opcja, że wszystkie narody biegiem oddadzą władzę ONZ-towi, to brzmi jak bajka.
A później ONZ wyburzy wszystkie meczety... :)

Może im chodzi o odepchnięcie Armagedonu na dalekie lata.
A teraz 18 latkowie biegiem na budowy teokratyczne...


Offline Roszada

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Październik, 2024, 13:43 »
Niech oni lepiej myślą, jak zacząć głosić w Chinach i krajach muzułmańskich, bo ich Jehowa rozliczy z tego. ;D
A oni zawracają sobie głowę ONZem. To temat zastępczy. ;)


Offline Roszada

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2024
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Październik, 2024, 21:09 »
To jest pierwszy fragment relacji ze spotkania statutowego 2024

Omawia tekst roczny i nową pieśń

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/VODPgmEvtAnnMtg/pub-jwb-120_14_VIDEO