Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Trzy Kominy i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bezosobowy głosiciel  (Przeczytany 581 razy)

Offline BetMan

Bezosobowy głosiciel
« dnia: 03 Październik, 2024, 09:14 »
Wspólnie z żoną otrzymaliśmy, każde z osobna od "grupowego" takiej treści SMS: "Witam, proszę o informacje czy byłeś/łaś aktywny/na w miesiącu wrzesień. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedź"
Jak to odbierać, nie mógł napisać do mnie byłeś a do żony byłaś, czy to jakaś próba traktowania głosicieli bezosobowo?
W jakim celu do mężczyzny i tak samo do kobiety tworzy się jednocześnie zaimki byłeś/łaś, chyba że to jakieś nowe wydanie osoby niebinarnej stworzonej przez organizację!


Offline Roszada

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik, 2024, 09:25 »
Bezosobowym głosicielem, to dla mnie jest wózek, jak sami śpiewają: :)

„Choć serce me z kawałków jest metalu – rączka, trzy półki, kółka dwa. Choć toczę się, tom Świadkiem w każdym calu. (...) dzisiaj będę mógł świadectwo dać” (Piosenka Spójrz na to, co widzę 2015).
https://www.jw.org/pl/szukaj/?q=%22z+kawa%C5%82k%C3%B3w+jest+metalu%22
https://www.jw.org/pl/biblioteka/muzyka-pie%C5%9Bni/piosenki/spojrz-na-to-co-widze/


Offline Gostek

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik, 2024, 11:12 »
Do mnie brat,który był opiekunem grupy a który mnie w ogóle osobiście nie znał,bo przyszedł do zboru ,kiedy ja się już fizycznie od zboru od paru miesięcy odłączyłem, to pisał do mnie jeszcze przez parę miesięcy bym oddał sprawozdanie ze służby .Z sarkazmem pisał do mnie zaczynając "kochany Braciszku"....a we mnie się złość wzbierała na te słowa zamiast ciepłych doznań .😬 A to dlatego ,że gdy tego samego gościa ja i moja żona parokrotnie na ulicy spotkaliśmy ,to zarówno on sam jak i jego żona, celowo uciekali wzrokiem i przechodzili szybko w inne miejsce ,byleby tylko nie skonfrontować się fizycznie.Pewnie słyszał od innych starszych,że nie jestem pokorną nadal owieczką i nie jestem w dalszym ciągu pokorny,wiedząc o manipulacjach jakie stosowali bracia kierujący tym zborem. Zapewne bał się bezpośredniej konfrontacji i wolał do niej nie dopuścić a gdy nastawał koniec miesiąca ,to pisał do mnie "kochany Braciszku ''.

Nawiasem mówiąc ,to od mojego zniknięcia minęło już 3 lata i w tym czasie dostałem "tylko" dwa Smsy informujące o pamiątce .Żona moja dla nich stała się niewidzialna ,chociaż to ja miałem pod koniec odwagę z liderem zboru porozmawiać i mu powiedzieć w oczy ,co o nim myślę (w tym żadnych uwag odstępczych,o organizacji tylko osobiste..) Od tego czasu ,żoną moją się nikt ze zboru nie zainteresował , i dobrze bo przez ten stan rzeczy otworzyły jej się szeroko oczy na tę prawdziwą miłość braterską o której słyszała przez ponad 30 lat.🤕
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2024, 11:17 wysłana przez Gostek »


Online Do

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik, 2024, 14:46 »
Moim zdaniem gośc idzie z dychem czasu i nie chce nikogo urazić.

https://m.youtube.com/watch?v=ppLE3d1t8Fk&pp=ygUSamVzdGVtIGZpbG8gb24gb25h


Offline Estera

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik, 2024, 15:17 »
Wspólnie z żoną otrzymaliśmy, każde z osobna od "grupowego" takiej treści SMS:
"Witam, proszę o informacje czy byłeś/łaś aktywny/na w miesiącu wrzesień.
Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedź"

   BetManie :)
   Myślę, że to dzieje się zwyczajnie z praktycznego wysyłania tego typu sms-ów.
   Twój starszy zapewne ma utworzoną oddzielną grupę kontaktów takich nieczynnych głosicieli.
   I redaguje jednego tego typu sms-a i do wszystkich go wysyła jednym kliknięciem w telefonie, zamiast wysyłać indywidualnie do każdego osobno.
   Przede wszystkim sobie zaoszczędza czas na pisanie podobnej treści do np., 10 takich nieczynnych.
   Chociaż biorąc pod uwagę troskę o swoją "owieczkę", takich zbiorówek nie powinien używać.
   A raczej dążyć do osobistego kontaktu z taką osobą.
   Ale wiesz jak to tam wygląda, nie muszę Ci chyba tego tłumaczyć.
   Zimny deszcz korporacji!!!
   Polecam film "Firma" z Tomem Cruise'm w roli głównej.

   Do mnie nikt nic nie przysyła i nie tęsknię za nimi.
   I jestem szczęśliwa, że wszyscy cicho siedzą i się mnie o nic nie czepiają.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline BetMan

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik, 2024, 15:53 »
Skaniam się do wersji Do :-*
Gostek znam temat, oczywiście Estera już wiele tej "miłości korporacji" z pod znaku Centralnego Komitetu doświadczyliśmy a ten co do nas napisał jest typowym żołnierzem Nadarzyna, zresztą przez nich przysłany i wierzącym w cielca z Warwick!
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2024, 16:35 wysłana przez BetMan »


Offline Storczyk

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik, 2024, 17:15 »
Mi przyszło na myśl, jest tak dużo odbiorców tego SMSa, że wysyła do wszystkich jednocześnie .
Chyba nie ma czasu albo mu się nie chce,  elegancko napisać personalnie.
A szkoda,  bo to wiele zmienia   :)


Offline Estera

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik, 2024, 17:59 »
Moim zdaniem gośc idzie z dychem czasu i nie chce nikogo urazić.
https://m.youtube.com/watch?v=ppLE3d1t8Fk&pp=ygUSamVzdGVtIGZpbG8gb24gb25h
   Link do filmu na ten spacer z duchem czasu dałeś zarąbisty.
   Włos się na głowie jeży, czego się spodziewać i co to będzie za 30, 40, 50 lat.
   Coś w stylu jak to, że całkiem niedawno ktoś z polityków stwierdził, że naliczył 52 płcie.
   Ale buty póki co, to i tak nadal produkują tylko męskie i żeńskie ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Październik, 2024, 18:10 »
CK wmawia nawet, że jak Paweł pisał "bracia", to miał też na myśli siostry. :)

*** w18 czerwiec s. 10  ***
Określenie „bracia” może też obejmować chrześcijanki. Paweł napisał swój list do „braci” w Rzymie, ale na pewno miał też na myśli siostry, bo o kilku z nich wspomniał imiennie (Rzym. 16:3, 6, 12). W Strażnicy od dawna współwyznawców nazywa się braćmi i siostrami.

A może miał też na myśli dzieci? ;)
Niemowlęta, zmarłych i tych co się odłączyli? ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Październik, 2024, 20:16 »
Wspólnie z żoną otrzymaliśmy, każde z osobna od "grupowego" takiej treści SMS: "Witam, proszę o informacje czy byłeś/łaś aktywny/na w miesiącu wrzesień. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedź"
Jak to odbierać, nie mógł napisać do mnie byłeś a do żony byłaś, czy to jakaś próba traktowania głosicieli bezosobowo?
W jakim celu do mężczyzny i tak samo do kobiety tworzy się jednocześnie zaimki byłeś/łaś, chyba że to jakieś nowe wydanie osoby niebinarnej stworzonej przez organizację!

Wszystko jest OKej... bo nadzorca nie użył formy BYŁOŚ.

Widocznie utworzył sobie uniwersalnego smsa, w którym co miesiąc będzie zmieniał tylko nazwę miesiąca. I pewnie wysyła go do wszystkich braci...

A że pokazał tym smsem w jakiej części ciała ma osobiste zainteresowanie braćmi ze zboru... możesz mu odpisać w podobnym stylu:

"Witam Brata/Braci. Informuję, że jestem aktywny/a w każdym miesiącu." ... dużo biegam i jeżdżę na rowerze...  ;D


Offline Sebastian

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Październik, 2024, 20:23 »
cała ta ich korporacyjna nowomowa jest jakaś taka sztuczna

pamiętam jak ponad 20 lat temu (gdy byłem już na wylocie z organizacji) ktoś w rozmowie ze mną użył określenia "jesteś nieczynny"

ja na to odpowiedziałem, że "nieczynny" to może być np. bankomat :)

a ja jestem człowiekiem i mogę być co najwyżej "nieaktywny" :)

odpowiedź mojego rozmówcy: "nie miałeś do czego się przyczepić, to czepiasz się słówek"

a ja po prostu próbowałem wskazać jak bardzo odhumanizowana jest ta organizacja
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline BetMan

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Październik, 2024, 20:24 »
Wszystko jest OKej... bo nadzorca nie użył formy BYŁOŚ.

Widocznie utworzył sobie uniwersalnego smsa, w którym co miesiąc będzie zmieniał tylko nazwę miesiąca. I pewnie wysyła go do wszystkich braci...

A że pokazał tym smsem w jakiej części ciała ma osobiste zainteresowanie braćmi ze zboru... możesz mu odpisać w podobnym stylu:

"Witam Brata/Braci. Informuję, że jestem aktywny/a w każdym miesiącu." ... dużo biegam i jeżdżę na rowerze...  ;D
Podoba mi się ta koncepcja! Wypróbuję >:D


Offline donadams

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik, 2024, 22:47 »
Mi przyszło na myśl, jest tak dużo odbiorców tego SMSa, że wysyła do wszystkich jednocześnie .
Chyba nie ma czasu albo mu się nie chce,  elegancko napisać personalnie.
A szkoda,  bo to wiele zmienia   :)

Też jestem tego zdania. Zrobił kopiuj-wklej.

Wiecie, pomijając resztę korespondencji z moimi klientami, nawet faktur nie wysyłam im automatycznie, tylko piszę krótkiego imiennego maila spod ręki, żeby nie brzmiał za każdym razem tak samo, bo uważam to za sympatyczny, drobny wyraz szacunku. Robię to, chociaż chodzi tu tylko o pieniądze.

Koleś tymczasem robi tak, chociaż pisze do własnej Siostry lub Brata, za których rzekomo jest gotów oddać życie, a w dodatku pisze w związku z czymś, co potencjalnie ma wpływ na ich życie wieczne. I robi kopiuj-wklej  ;D
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Październik, 2024, 16:37 »
Nie wiem co ma znaczyć ten "Jan Świadek".
Czy to przykładowe dane, czy pseudonim... :)

*** km 2/81 s. 8 ak. 5 Przedstawianie dobrej nowiny — listownie ***
Nie mogąc osobiście porozmawiać z Państwem, napisałem tych kilka słów, żeby zachęcić Państwa do nabywania wiedzy, która umożliwia zaskarbienie sobie życia w utworzonym przez Boga Nowym Porządku. Gdyby to Państwa zainteresowało, chętnie służę pomocą.
Z poważaniem
Jan Świadek
(adres)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 178
  • Polubień: 8659
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bezosobowy głosiciel
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Październik, 2024, 17:29 »
(mtg): z autopsji, kiedy pisałem list w podobnej formie przedstawiałem się z imienia i nazwiska podając, również telefon, uważam, to żaden pseudonim, takich listów wysyłałem setki - również kiedy rozpowszechniałem publikację (Ww) wkładałem wizytówkę z swoim telefonem (nr. zastępczy) -efekt takiego działania pioniera stałego, był bez żadnego efektu( m-c  ponad 1500 egz.)
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2024, 17:33 wysłana przez Nadaszyniak »