Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu  (Przeczytany 84 razy)

Offline Roszada

W roku 2021 podano takie oto warunki dotyczące chrztu, związane z nową książką do studium:

„Czy jestem gotowy do chrztu?
Możesz być gotowy do chrztu, jeżeli:
Jesteś nieochrzczonym głosicielem.
Regularnie głosisz na miarę swoich możliwości.
Uznajesz rolę »niewolnika wiernego i roztropnego« oraz stosujesz się do jego wskazówek (Mateusza 24:45-47).
W modlitwie oddałeś swoje życie Jehowie i chcesz Mu służyć już zawsze.
Jeśli uważasz, że jesteś gotowy do chrztu, twój nauczyciel może powiedzieć o tym starszym, którzy porozmawiają z tobą na ten temat” (Już zawsze ciesz się życiem! – interaktywny kurs biblijny 2021 s. 254).

Obwarowane i uwarunkowane, że hej. :D


Offline cichybob

Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #1 dnia: Wczoraj o 13:38 »
Jak kochasz niewolnika to wystarczy :) I dajesz na donate.jw.org ile się da.


Offline Roszada

Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #2 dnia: Wczoraj o 16:14 »
Jaka zawiła droga:

"Jeśli uważasz, że jesteś gotowy do chrztu, twój nauczyciel może powiedzieć o tym starszym, którzy porozmawiają z tobą na ten temat".

Przecież jako dorosły sam może o tym powiedzieć starszym. ;)
Potrzebny pośrednik?
Starsi mogą sami na boku zapytać "nauczyciela". :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #3 dnia: Wczoraj o 17:29 »
(mtg):  nie widzę w tej kwestii zaskoczenia czy zdziwienia.
Ponieważ osoba (np. siostra, brat-szarak, czy pionier, pionierka, rodzic)  prowadząc studium  biblijne z zainteresowanym, zawsze kieruje uwagi o postępach ''nowicjusza'' starszym, natomiast starszy ma obowiązek porozmawiać z taką osobą i subtelnie zapytać w sprawie ''dodania się Bogu'' przez CHRZEST, czyli naszym ex-sów sloganem to KĄPANIE. (FFF)


Offline Roszada

Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 17:40 »
Nie masz racji. Chrzest jest dla ciebie, a nie dla starszych czy nauczyciela. Jeśli jesteś dorosły, to ty kierujesz swymi decyzjami. Oni mogą je odrzucić.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #5 dnia: Wczoraj o 17:42 »
Nie masz racji. Chrzest jest dla cienie a nie dla starszych czy nauczyciela. Jeśli jesteś dorosły, to ty kierujesz swymi decyzjami. Oni mogą je odrzucić.
Drogi Roszado, gdybyś był kiedyś śJ nie pisałbyś jak wyżej, nie znasz zasad wewnętrznych (Ww), chyba  - że żonka ci bzdur naopowiadała - pozdrawiam (FFF)


Offline Roszada

Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #6 dnia: Wczoraj o 17:47 »
Pieprzysz jak znudzony.
Poczytaj trochę publikacji a nie zawracasz głowę swoimi zwyczajami.
Ja o życiu a ty o kiciu.
Poszukaj sobie inne forum, bo tu już nic nie zwojujesz.
Żaden ekspert z ciebie co już nie raz pisał NNN.
Tego już nie zmienisz.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #7 dnia: Wczoraj o 17:54 »
Pieprzysz jak znudzony.
Poczytaj trochę publikacji a nie zawracasz głowę swoimi zwyczajami.
Ja o życiu a ty o kiciu.
Poszukaj sobie inne forum, bo tu już nic nie zwojujesz.
Żaden ekspert z ciebie co już nie raz pisał NNN.
Tego już nie zmienisz.
(mtg): Ja nie jestem ekspertem sJ, ja nim byłem i wiem lepiej niż TY, Jesteś jako teoretyk w kwestii doktryn śJ.
Czy mam iść gdzie indziej, to moja sprawa-  masz trudny charakter i podejście wobec byłych sJ, uważasz sie jak PAW lecz bez piór. Dam Tobie Królu  ignora i basta. - zakończyłem z Tobą dysputę i postawmy kropkę w tym przekomarzaniu ROSZADO. (FFF)
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 17:57 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Roszada

Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #8 dnia: Wczoraj o 18:12 »
Przypadek dzieci:

*** w18 marzec s. 10 ak. 9 Rodzice, czy pomagacie dziecku zmierzać do chrztu? ***
Co więc możesz zrobić, kiedy twoje dziecko mówi, że kocha Jehowę, chce być Mu posłuszne i przyjąć chrzest? Może dojdziesz do wniosku, że warto porozmawiać o tym ze starszymi, by mogli ustalić, czy nadaje się do chrztu

Przypadek dorosłego:

*** ijwfq artykuł 47 Co trzeba zrobić, żeby zostać Świadkiem Jehowy? ***
Jak mogę sprawdzić, czy jestem gotowy do chrztu?
Porozmawiaj ze starszymi zboru. Upewnią się oni, że rozumiesz, z czym się wiąże chrzest, stosujesz w życiu to, czego się nauczyłeś, i z własnej woli oddałeś się Bogu


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 2021 - Zbiór warunków uprawniających do chrztu
« Odpowiedź #9 dnia: Wczoraj o 18:38 »
Przypadek dzieci:

*** w18 marzec s. 10 ak. 9 Rodzice, czy pomagacie dziecku zmierzać do chrztu? ***
Co więc możesz zrobić, kiedy twoje dziecko mówi, że kocha Jehowę, chce być Mu posłuszne i przyjąć chrzest? Może dojdziesz do wniosku, że warto porozmawiać o tym ze starszymi, by mogli ustalić, czy nadaje się do chrztu

Przypadek dorosłego:

*** ijwfq artykuł 47 Co trzeba zrobić, żeby zostać Świadkiem Jehowy? ***
Jak mogę sprawdzić, czy jestem gotowy do chrztu?
Porozmawiaj ze starszymi zboru. Upewnią się oni, że rozumiesz, z czym się wiąże chrzest, stosujesz w życiu to, czego się nauczyłeś, i z własnej woli oddałeś się Bogu
Drogi Roszado również taki może być obrót tej kwestii ( nie przeczę), jak nadmieniłeś, lecz osoba prowadząca studium biblijne ma obowiązek wobec starszych jakie postępy czyni zainteresowany w tym studium. Starsi mogą lakonicznie odpowiedzieć studiującemu, lecz opierają się przede wszystkim na relacji prowadzącego to studium - pozdrawiam