Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: pytania "egzaminacyjne" przed chrztem i pytania "egzaminacyjne" na głosiciela  (Przeczytany 285 razy)

Offline Sebastian

zaznaczam że NIE chodzi mi o "formułę chrzcielną" świadków Jehowy (czyli o pytania "czy rozumiesz że utożsamiasz się z Organizacją Jehowy", itp.)

pamiętam że w1989 musiałem "zaliczyć" zestaw pytań i poprawnych odpowiedzi, aby pozwolono mi zostać nieochrzczonym głosicielempamiętam że w1989 musiałem "zaliczyć" kolejny zestaw pytań i poprawnych odpowiedzi, aby dopuszczono mnie do chrztu
pytanie: czy obecnie nadal praktykowana jest forma takich "egzaminów"?a jeśli tak, to w jakiej publikacji znajdę treść aktualnych pytań egzaminacyjnych



Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): przypuszczam w książce  ''ZORGANIZOWANI ...." w końcowym rozdziale (FFF)


Offline Sebastian

(mtg): przypuszczam w książce  ''ZORGANIZOWANI ...." w końcowym rozdziale (FFF)
czy mogę prosić o link do strony jw_org gdzie jest ta książka i te 2 zestawy pytań?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Storczyk

Te pytania to masakra, takie też nieodpowiednie dla nieletnich zadawane były, coś mi świta.
Ja czułam się bardzo niekomfortowo podczas tych przepytywań.


Offline Sebastian

czy dobrze kojarzę, że zanim zaczęto używać książki "zorganizowani", to wcześniej była jakaś inna wcześniejsza książka z nieco innymi pytaniami?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Te pytania to masakra, takie też nieodpowiednie dla nieletnich zadawane były, coś mi świta.
właśnie ja też coś takiego "niestosownego" pamiętam, ale nie umiem tego znaleźć...

w tym co zalinkował donadams owszem jest pytanie 12 ("na co jesteś zdecydowany") i odp. sugerowana to "jestem zdecydowany unikać grzechu"...
i jest wcześniejsze pytanie 11 ("co Jehowa myśli") gdzie powołano sie na werset "kto nie odziedziczy"...
ale sprawdziłem że zalinkowana przez donadamsa książka pochodzi z 2020 roku, a ja pytam o 1989 rok

w mojej niedoskonałej pamięci kołacze się taka myśl (mogę mylić się) że wersja pytań używana w1989 roku zawierała dużo bardziej szczegółowe odniesienia do tematyki seksualnej i do praktycznego przestrzegania zasad zborowych w tym zakresie (ogólny sens: "nie wolno niczego", wszystko zabronione).
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 17:28 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
właśnie ja też coś takiego "niestosownego" pamiętam, ale nie umiem tego znaleźć...

w tym co zalinkował donadams owszem jest pytanie 12 ("na co jesteś zdecydowany") i odp. sugerowana to "jestem zdecydowany unikać grzechu"...
i jest wcześniejsze pytanie 11 ("co Jehowa myśli") gdzie powołano sie na werset "kto nie odziedziczy"...
ale sprawdziłem że zalinkowana przez donadamsa książka pochodzi z 2020 roku, a ja pytam o 1989 rok

w mojej niedoskonałej pamięci kołacze się taka myśl (mogę mylić się) że wersja pytań używana w1989 roku zawierała dużo bardziej szczegółowe odniesienia do tematyki seksualnej i do praktycznego przestrzegania zasad zborowych w tym zakresie (ogólny sens: "nie wolno niczego", wszystko zabronione).
Witaj Sebastian:  pamięć jest ulotna szczególnie w moim przypadku.
W szarych komórkach przez mgłę coś tam, coś tam przenika, prawdopodobnie była w miękkiej oprawie 16-sto stronicowa w cienkiej oprawie broszura czy książka  pt.: Pytania do chrztu'', ale nie jestem pewien (mam Niemca w głowie)
Kiedy ja kąpałem się (1973), to z kartki A-4 przeczytano w obecności dwóch starszych krótki wykład a na końcu dwa pytania potem chlub do wanny
Ale jak pamiętam w zielonej twardej oprawie książka ''ZORGANIZOWANI ...'' wydana przed rokiem, który podałeś, była w użytku dla nowicjuszy.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 18:02 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Kiedy ja kąpałem się (1973),
ile miałeś lat przyjmując chrzest?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
ile miałeś lat przyjmując chrzest?
mtg: osiemnastka
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 18:50 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline donadams

Książka, która podlinkowalem, po raz pierwszy była wydana w 2005 roku. Data 2020 wskazuje na ostatnią dużą rewizję. Tak czy siak domyślam się, że 2005 rok to też daleko za późno względem tego co szukasz.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Niech sobie sam poszuka na chomikach.
Poza tym temat pytań był wałkowany na forum nie jeden raz. :D

Ja mam wszystkie wersje, ale osobie, która brała udział w sądzeniu mnie na grupie exŚJ jako psychicznie chorego nie będę pomagał.

Jak wykasuje to tam i opuści tamtą grupę oraz przeprosi, to się zastanowię.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg):
Pytania chrzest Świadków Jehowy
Strażnica 1968 nr.2
Pierwsze pytanie:
1. Czy zrozumiałeś, że w oczach Jehowy Boga jesteś grzesznikiem, który potrzebuje zbawienia i czy uznałeś przed Nim, że to zbawienie pochodzi od Niego, to jest Ojca, poprzez Jego syna, Jezusa Chrystusa?
Drugie pytanie:
2.  Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego postanowienie co do zbawienia oddałeś się Bogu bez zażaleń, aby odtąd spełniać Jego wolę, objawioną tobie przez Jezusa Chrystusa i przez Biblię za pośrednictwem oświecającej mocy ducha świętego?

Strażnica CVI Nr.12 str.21
(zmienione pytania)

pierwsze pytanie:
1.Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swoje grzechy i oddałeś siebie Jehowie aby spełniać Jego wolę?

Drugie pytanie:
2.Czy zdajesz sobie sprawę, że przez swoje oddanie i chrzest stajesz się Świadkiem Jehowy związanych z organizacją kierowaną duchem Bożym?

Następnie w książce pt. ''Zorganizowani po spełnianie woli Jehowy'' (2005)

Pierwsze pytanie:
1.Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?

Drugie pytanie:
2.Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?



Offline Sebastian

Strażnica 1968 nr.2
ale ja nie pytam o "pytania przed zanurzeniem", ja pytam o "pytania egzaminacyjne"...

chodzi mi o książkę poprzednią w stosunku do tej, którą zacytował donadams
Książka, która podlinkowalem, po raz pierwszy była wydana w 2005 roku. Data 2020 wskazuje na ostatnią dużą rewizję. Tak czy siak domyślam się, że 2005 rok to też daleko za późno względem tego co szukasz.
co prawda Włodek ma focha ale może ktoś inny wskaże mi książkę używaną w 1989
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Nie focha, ale jesteś już dla mnie nikim.
Znałeś mnie co najmniej od roku 2004 a sprzedałeś mnie  za funkcję admina u Mieczysława Dobrego.
U niego szukaj rady. To twój guru. :-\