Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: KK pod wrażeniem wzrostów SJ  (Przeczytany 146 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 375
  • Polubień: 2365
  • Między ślepymi jednooki królem
KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« dnia: 16 Wrzesień, 2024, 11:45 »
Taki tekst wpadł mi w ręce.

W ruchu - Pascom Porto Feliz : konferencja katolicka omawia wzrost liczby Św. Jehowy.Co sprawia , że tak wiele ludzi zostaje Św.Jehowy ? Było to pytanie zadawane przez niektórych duchownych, jak pokazują poniższe cytaty. W Bolonii we Włoszech władze kościelne zorganizowały za przyzwoleniem papieża konferencję w celu omówienia sposobów zwalczania sukcesów Sw.Jehowy. Kościół katolicki wydał " krzyk alarmowy " w gazecie La Republika, ponieważ każdego roku dziesiątki tysięcy katolików zostaje Sw.Jehowy. Jezuita Giuseppe da Rosa powiedział że " z religijnego punktu widzenia Świadkowie Jehowy są najbardziej niebezpieczni. Przychodzą w pełni wykształceni i zawsze mają Biblię pod ręką " .W artykule  dotyczącym Sw.Jehowy w jezuickim czasopiśmie La Civilta Cattolica ( Kultura katolicka ) napisano : "pierwszym powodem rozprzestrzeniania się tego ruchu są techniki propagandowe tzn. głoszenie. Z jednej strony praca jest dokładna, prowadzona od domu do domu przez ludzi , którzy zostali gruntownie do tej pracy wyszkoleni i są absolutnie do tej pracy przekonani." Drugim powodem sukcesu Sw. Jehowy jest atrakcyjność orędzia Jehowy Boga , ponieważ wychodzi ono naprzeciw potrzebom , oczekiwaniom i wymaganiom współczesnego człowieka.To orędzie odpowiada , co robić w czasach, gdy wszystko jest niepewne i niestabilne i dlatego jest tak bardzo cenione. Przede wszystkim jest to absolutnie pewne objawienie przyszłości i dlatego wszyscy, którzy je przyjmą doświadczają wolności od strachu i niepokoju i mogą patrzeć w przyszłość z  absolutną pewnością, że przeżyją zniszczenie , które przyjdzie na wypaczony świat w wielkim dniu Sądu Bożego , aby żyć na ziemi w wiecznej szczęśliwości. " Po drugie : " orędzie Jehowy pomaga rozwiązać problemy . Obiecuje  życie pozbawione cierpień , obiecuje , że nastanie nowa era , że narodzi się nowy świat w którym wszyscy bezbożni którzy jeszcze teraz triumfują, zostaną wyeliminowani" Trzecim powodem sukcesu  Sw. Jehowy jest to , że ruch ten nadaje  swoim członkom wyraźną i silną tożsamość oraz jest miejscem w którym zostają przyjmowani z serdecznością oraz poczuciem braterstwa i solidarności "  Watykan posiada dokument zawierający analizy potrzeb współczesnego człowieka. Cytaty z powyższego czasopisma jezuitów pokazują ,  że przesłanie  Sw. Jehowy wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Pokazuje to także katolicki pisarz Vittorio Messori w swojej najnowszej książce pod tytułem - Zakład na śmierć - czytamy tam " to daje nam do myślenia, że Sw. Jehowy są jednym z najszybciej rozwijających się wyznań religijnych na świecie. Zawdzięczają to gorliwości  ,  ogromnej aktywności i pilności , docierają do całego świata gdzie w imię Jehowy osiągają wyniki , które w krótkim czasie przewyższają rezultaty  teologów katolickich, protestanckich i ortodoksyjnych, którzy pracowali przez dwa stulecia. " Ta imponująca , rozprzestrzeniająca się  siła jest niezrozumiała tylko dla tych , którzy odmawiają przyznania , że Sw. Jehowy , dzięki swojemu zrozumieniu Bibli, zaspokajają rzeczywiste potrzeby, których nie zaspokajają inne teologie".Wzrost Sw. Jehowy nie bierze się ze straszenia ludzi. Jest odwrotnie. W przeciwieństwie do "urzędników" kościoła zaprzeczają istnieniu piekła i głoszą niegodziwym i niewierzącym zniszczenie po ich śmierci. Może to być nieprzyjemna perspektywa , ale z pewnością mniej przerażająca niż groźba straszliwej męki w ogniu przez całą wieczność. TAK , Bóg Świadków Jehowy jest  Bogiem miłującym a nie terroryzującym. Poniższy cytat pochodzi z katolickiego czasopisma Mondo ERRE z  marca 1986 roku. " Trzeba powiedzieć, że Sw. Jehowy żyją zgodnie z wiarą, którą głoszą.  Nie złoszczą się, nie palą, nie gromadzą bogactwa , nie biorą udziału w polityce , prowadzą moralne nienaganne uczciwe życie , płacą podatki. Są szczęśliwi i pomocni. Wszystko to pomaga innym ludziom ich doceniać.                     Źródło :  Pascom Porto Feliz , Benjamin Gordon Hellwig 12.2. 2023


Offline Reskator

Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 11:54 »
Taki tekst wpadł mi w ręce.
 Poniższy cytat pochodzi z katolickiego czasopisma Mondo ERRE z  marca 1986 roku. " Trzeba powiedzieć, że Sw. Jehowy żyją zgodnie z wiarą, którą głoszą.  Nie złoszczą się, nie palą, nie gromadzą bogactwa , nie biorą udziału w polityce , prowadzą moralne nienaganne uczciwe życie , płacą podatki. Są szczęśliwi i pomocni. Wszystko to pomaga innym ludziom ich doceniać.                     Źródło :  Pascom Porto Feliz , Benjamin Gordon Hellwig 12.2. 2023 [/i]
O ten tekst 30 lat ma ponad i jest kontrowersyjny jakby powiedzieli lewacy ich ulubione słówko.
Z tym nie gromadzonym bogactwem,nienaganną uczciwością z tymi płaconymi podatkami z tym szczęściem(patrz Iza) bym polemizował .
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2024, 12:01 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 11:57 »
jeśli artykuł ma 30 lat to dlaczego data 2023?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 12:23 »
Takimi tekstami robi się więcej szkody niż pożytku. Nadarzyn mógłby równie dobrze wysłać to do Onetu i zapłacić za publikację jako materiał reklamowy, bo de facto gdybym chciał zrobić im reklamę, która ma nie wyglądać na reklamę, to zrobiłbym to właśnie tak.

Styl przypomina artykuły na fałszywych stronach kradnących dane osobowe "Tym jednym sposobem sprawił, że największe firmy farmaceutyczne go nienawidzą!".
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 12:25 »
Ja, jako katol, nie jestem pod wrażeniem wzrostów z ostatnich lat. :)
Owszem od Russella do dziś, to sporo przybyło.

Procentowo to najwięcej przybywa pomazańców.
Spożywający, czyli pomazani:

2005 r. – 8 524 osoby (Strażnica Nr 3, 2006 s. 30);

2023 r. – 22 312 osób (Sprawozdanie z działalności... 2023 s. 2).

Ile to procent wzrostu pomazanych? ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 375
  • Polubień: 2365
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 13:34 »
Mam to z rodzinnego komunikatora. Myślałem, że to nowość ;D


Offline Fantom

Odp: KK pod wrażeniem wzrostów SJ
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień, 2024, 16:40 »
 Dziwny ten artykuł, bo KK już od dawna nie naucza o piekle gdzie jest ogień i fizyczne cierpienie. Cytat z artykułu: ''W przeciwieństwie do "urzędników" kościoła zaprzeczają istnieniu piekła i głoszą niegodziwym i niewierzącym zniszczenie po ich śmierci. Może to być nieprzyjemna perspektywa , ale z pewnością mniej przerażająca niż groźba straszliwej męki w ogniu przez całą wieczność. TAK , Bóg Świadków Jehowy jest  Bogiem miłującym a nie terroryzującym.'' KK miał piekło ogniste, dzisiaj zdaje się, że piekło według ich nowego światła, to oddzielenie od Boga. ŚJ mają swoje ''piekło'' którym straszą. Jest nim Armagedon pełen pożogi przejawiający się ogniem, zniszczeniem obecnej cywilizacji i złych ludzi. Wzrost w KK nie bierze się ze straszenia ludzi. Ludzie wierzą tam w dobroć i sprawiedliwość Boga tak samo jak ŚJ. Tak jak ŚJ w KK ludzie też wierzą w to, ze w przyszłym życiu nie będzie cierpień.
 Co do wzrostu, to inne wyznania mają wyższy wzrost i one chyba więcej podbierają wiernych z KK. Następnie co do atrakcyjności orędzia, to bym tu polemizował. KK przecież naucza o Królestwie Bożym, o wspaniałej nadziei życia w niebie. Naucza o zwycięskim Jezusie, który ma przyjść(Paruzja) i uwolnić ludzkość z cierpienia.
 Jak dla mnie, jedyna różnica to tylko taka, że u ŚJ każdy jest głosicielem od drzwi do drzwi.  W KK z tego co wiem są również prowadzone kursy różnych stopni mające na celu pogłębianie wiary i głoszenie innym ewangelii. Mój znajomy taki kurs zaliczył. W KK wierni głoszą dużo w inny sposób. Swoim życiem czyli często udzielają się jako wolontariusze niosący pomoc osobom ubogim, głodnym, chorym. Robią to czynem, a nie tylko słowem dla każdego w przeciwieństwie do ŚJ, którzy pomoc innym uważają przede wszystkim za głoszenie, za którymi niestety często nie widać uczynków. '' Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków''. Wiarę nie zawsze manifestuje się tylko mówieniem, ale i czynami.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s