Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024  (Przeczytany 2337 razy)

Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Sierpień, 2024, 17:27 »
Są takie badania przeprowadzone przez PEW Research w USA, które wskazują, że pomiędzy 2007 a 2014 roku świadkowie Jehowy wykazują raczej tendencję biedniejącą, co w sumie zgadzałoby się z całą tą gadaniną o upraszczaniu życia. Są też drugą najbiedniejszą grupą religijną w USA (spośród badanych).To samo badanie z 2014 roku wskazuje świadków Jehowy jako najsłabiej wykształconą grupę religijną w USA (spośród badanych), co również by się zgadzało biorąc pod uwagę religijną propagandę.

Kryzys z 2008 roku okropnie dotknął amerykanów poczynając od tych najbiedniejszych i najgorzej wykształconych (czyli świadków Jehowy), co na pewno nie pomogło w dawaniu większych datków. Aktualnie od 2020 roku także postępuje tam dość znaczący kryzys, który - jak każdy kryzys - dotyka w pierwszej kolejności najbiedniejszych, a jeśli wierzyć temu jednemu badaniu, które ich objęło, to są jedną z dwóch najbiedniejszych grup religijnych w USA i udział ludzi zarabiających mniej niż 30 000 dolarów rocznie wynosił u nich w 2014 roku 48%. Gdybyśmy mieli to potraktować jako punkt wyjścia, oznaczałoby to że około 500 tys. głosicieli w USA zarabiało wtedy mniej niż 2500 dolarów miesięcznie, co biorąc pod uwagę ich koszty życia w ogóle nie stawia ich w lepszej sytuacji, niż załóżmy Polaków.

Żeby dać w ogóle jakiś punkt odniesienia do tych liczb, które podałem, w 2014 roku U.S. Bureau of Labor Statistics podało, że przeciętny Amerykanin zarabiał wtedy 66 877 dolarów rocznie, a średnie wydatki wynosiły 53 495 dolarów. Myślę, że to daje dość wyraźny kontekst do tego, żeby wskazać jak biedną grupą religijną są świadkowie, skoro w tym samym roku blisko połowa z nich zarabiała mniej niż 30 000 dolarów rocznie.

Gdyby przełożyć to na polski rynek, mielibyśmy średnią krajową na poziomie 5 883,65 zł miesięcznie netto (to są dane z tego roku), natomiast połowa głosicieli zarabiałaby mniej niż 2 641 zł miesięcznie netto. Oczywiście coś takiego nie ma u nas miejsca, co wskazuje, że w USA mamy większe dysproporcje (o czym w zasadzie się mówi jako jednym z ich głównych problemów), a co wskazuje też na to, że Amerykańscy świadkowie Jehowy w zasadzie mają gorszą sytuację finansową niż Polscy :)

Tego rzecz jasna nie da się tak porównać 1:1, ale chciałem tylko powiedzieć, że w USA nie jest wcale tak wesoło.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2024, 17:36 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Sierpień, 2024, 17:33 »
No nieciekawie wygląda biednienie ŚJ. :-\
Prawdziwe są zatem słowa z ich pieśni:

„Nie mamy nawet za co żyć”,
https://www.jw.org/pl/szukaj/?q=%22Wyobra%C5%BA+sobie+ten+czas%22

Ale za to jako wyznanie należą pewnie do bogatszych w świecie. :)


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sierpień, 2024, 17:37 »
Myślę, że nie. Raczej w granicach średniej. Może w liczbach bezwzględnych trochę powyżej średniej, bo jednak na majątek zrzuca się kilka milionów ludzi.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Sierpień, 2024, 18:15 »
Dodatkowe zbiórki kasy.

Program Wspierania Nadzorców Podróżujących oraz Program Ochrony Sal Królestwa

   W maju 2014 roku Towarzystwo Strażnica wprowadziło w zborach „Program Wspierania Nadzorców Podróżujących”, który polega na zbieraniu drobnych kwot na zużywające się samochody używane przez nadzorców podróżujących. Wcześniej wprowadzono też „Program Ochrony Sal Królestwa”, o którym wspomina list do zborów:

https://wtsarchive.com/letter/20140526-p_dot-programu-wspierania-nadzorcow-podrozujacych


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sierpień, 2024, 08:42 »
Określenie wartości majątku orga jest niezwykle trudne uwzględniając ogólne szacunki rynkowe. Szczegółowa wycena jest niemożliwa, poza tym ona cały czas ulega zmianie, ponieważ zmianie ulegają warunki rynkowe. Prawdopodobnie większość majątku organizacji jest w nieruchomościach, a ich ceny się wahają. Mowa tutaj w ogóle o cenach rynkowych, a Sale Królestwa nie podlegają takim wycenom ze względu na swoją charakterystykę. Nawet te nowo budowane przypominające bryłą Dino też potrzebują istotnych nakładów finansowych, żeby przestać być Salą, więc nie można brać pod uwagę tego, jaka jest wartość rynkowa tej nieruchomości, tylko ile ktoś rzeczywiście byłby gotowy za nią zapłacić, a to jest często potężna różnica. Swoją drogą mnóstwo ludzi robi ten błąd wyceniając swój majątek i tym samym zawyżając jego wartość.

"Pogadałem" sobie wczoraj chwilę z Chat GPT w najnowszej wersji na temat majątku organizacji świadków Jehowy - oszacował go bardzo ostrożnie na zakres od kilku do kilkunastu miliardów dolarów. Ja kiedyś tutaj celowałem w kilka do dziesięciu miliardów dolarów w porywach i tego bym się trzymał. Tyle tylko, że to rozbieżność na tyle duża, że ciężko cokolwiek z tym zrobić. Niektórzy zwracają uwagę na ich portfolio wyprzedane z Nowego Jorku (wartość wszystkich sprzedaży przekroczyła tam 2 miliardy dolarów), tyle tylko, że to było ich najbardziej wartościowe nieruchomości i próba przełożenia tych kwot na wartość pozostałych nieruchomości zaburza obraz.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sierpień, 2024, 08:43 »
Są takie badania przeprowadzone przez PEW Research w USA, które wskazują, że pomiędzy 2007 a 2014 roku świadkowie Jehowy wykazują raczej tendencję biedniejącą, co w sumie zgadzałoby się z całą tą gadaniną o upraszczaniu życia. Są też drugą najbiedniejszą grupą religijną w USA (spośród badanych).To samo badanie z 2014 roku wskazuje świadków Jehowy jako najsłabiej wykształconą grupę religijną w USA (spośród badanych), co również by się zgadzało biorąc pod uwagę religijną propagandę.

Kryzys z 2008 roku okropnie dotknął amerykanów poczynając od tych najbiedniejszych i najgorzej wykształconych (czyli świadków Jehowy), co na pewno nie pomogło w dawaniu większych datków. Aktualnie od 2020 roku także postępuje tam dość znaczący kryzys, który - jak każdy kryzys - dotyka w pierwszej kolejności najbiedniejszych, a jeśli wierzyć temu jednemu badaniu, które ich objęło, to są jedną z dwóch najbiedniejszych grup religijnych w USA i udział ludzi zarabiających mniej niż 30 000 dolarów rocznie wynosił u nich w 2014 roku 48%. Gdybyśmy mieli to potraktować jako punkt wyjścia, oznaczałoby to że około 500 tys. głosicieli w USA zarabiało wtedy mniej niż 2500 dolarów miesięcznie, co biorąc pod uwagę ich koszty życia w ogóle nie stawia ich w lepszej sytuacji, niż załóżmy Polaków.

Żeby dać w ogóle jakiś punkt odniesienia do tych liczb, które podałem, w 2014 roku U.S. Bureau of Labor Statistics podało, że przeciętny Amerykanin zarabiał wtedy 66 877 dolarów rocznie, a średnie wydatki wynosiły 53 495 dolarów. Myślę, że to daje dość wyraźny kontekst do tego, żeby wskazać jak biedną grupą religijną są świadkowie, skoro w tym samym roku blisko połowa z nich zarabiała mniej niż 30 000 dolarów rocznie.

Gdyby przełożyć to na polski rynek, mielibyśmy średnią krajową na poziomie 5 883,65 zł miesięcznie netto (to są dane z tego roku), natomiast połowa głosicieli zarabiałaby mniej niż 2 641 zł miesięcznie netto. Oczywiście coś takiego nie ma u nas miejsca, co wskazuje, że w USA mamy większe dysproporcje (o czym w zasadzie się mówi jako jednym z ich głównych problemów), a co wskazuje też na to, że Amerykańscy świadkowie Jehowy w zasadzie mają gorszą sytuację finansową niż Polscy :)

Tego rzecz jasna nie da się tak porównać 1:1, ale chciałem tylko powiedzieć, że w USA nie jest wcale tak wesoło.

Ciekawe te info ze Stanów, widać, że nie wszędzie gdzie nas nie ma jest lepiej.
Dzięki  😀


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sierpień, 2024, 10:00 »
Stany mają swoje zasadnicze plusy, których jest co prawda już coraz mniej, ale jednak nadal je mają. Tyle tylko, że jak nie jesteś w stanie tych przewag wykorzystać, to w mojej opinii jesteś w znacznie gorszej pozycji niż żyjąc sobie w takiej Polsce. Świadkowie Jehowy raczej nie słyną z wykorzystywania okazji (chyba że tych do głoszenia, ale nawet tu najczęściej słabiutko), także wygląda to właśnie tak.

Szkoda, że nie mamy lepszych danych, bo tam grupa badanych spośród świadków wynosiła około 250 osób, ale lepsze to niż nic, bo jak wiadomo nie jest łatwo o jakiekolwiek dane z tak negatywnie nastawionych na zewnątrz grup.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Sierpień, 2024, 18:18 »
Ciekawi mnie kto kupił ten budynek w NY z napisem WACHTOWER.?
Może ktoś wie? I co tam teraz jest?
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2024, 18:21 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Sierpień 2024
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Sierpień, 2024, 08:50 »
Ten budynek został kupiony przez firmę zięcia Donalda Trumpa, Jareda Kushnera. Ostatnie info, które czytałem na temat tej nieruchomości wspominało, że budynek jest przeznaczony pod biura, z naciskiem na firmy zajmujące się zaawansowaną technologią. To było już kilka lat temu, więc teraz pewnie już normalnie funkcjonują.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.