Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... W jw.org :(:(:( "Jedność ważniejsza niż ... PRAWDA !!! ...  (Przeczytany 307 razy)

Offline Estera


   JEDNOŚĆ WAŻNIEJSZA NIŻ PRAWDA !!!

      https://www.youtube.com/watch?v=99bO9AoXnzU

   Ciekawe wyjaśnienie na kanale "Nowe Światło".
   O jedności zborów na całym świecie nie ma końca wywodów w wykładach.
   Ten krótki filmik z powyższego kanału, pięknie pokazuje jakim kosztem się to odbywa.
   Materiał jako przykład, dotyczy procesu z 1954 roku.
   Szokujące zeznania pod przysięgą, prawnika, wice prezesa Towarzystwa Strażnica.
   Stwierdził on w sądzie, że jedność w organizacji jest ważniejsza, nawet jeśli są w niej fałszywe nauki.
   I nie toleruje się żadnych dyskusji na temat ustalanych wyjaśnień i doktryn.
   Ma być jedność za wszelką cenę, nawet za cenę prawdy.
   Krótko rzecz ujmując.
   Nawet jeśli proroctwo jest fałszywe, w danym czasie trzeba w nie wierzyć.
   Bo w organizacji musi panować jedność i każdy śj musi je uznać.
   Jeśli nie uznawał, musiał być wykluczony.
   Ma wierzyć, jeśli to ogłasza centrala organizacji i nie ma z tym żadnej dyskusji.


   Dziś mamy rok 2024.
   Od tamtej pory oczywiście nic się nie zmieniło.
   Nawet jeśli śj będą uczeni fałszu, to najważniejsza jest jedność, a nie prawda.
   I jeśli nawet w tej chwili wierni są karmieni wszelkiego rodzaju bzdurami, to mają w nie ślepo wierzyć.
   Bo w organizacji najważniejsza jest  ... jedność nie prawda ...  .
   Nie mogą sprawdzać tego, czy ck podaje wiarogodne treści, muszą wszystko przyjmować bez sprawdzania i jakichkolwiek dyskusji.
   Jeśli ktoś nie chce zachowywać tej mitycznej jedności, to organizacja na takiego osobnika ma swojego bata.
   Bata w postaci wykluczenia kogoś takiego za szerzenie innych poglądów niż podaje ck.
   Oczywiście, obecnie wielu śj ślepo wierzy swojemu przewodnikowi.
   Nawet jeśli coś im tam nie pasuje i zgrzyta, to akceptują wszystkie treści.
   Tak to było w przeszłości, tak jest teraz i zapewne tak będzie nadal.


   Aczkolwiek wielu myślących i wyciągających swoje logiczne wnioski na podstawie sprawdzonych osobiście informacji.
   Porzuca szeregi tej organizacji albo oficjalnie z niej odchodząc, albo z różnych powodów pozostając tam jako PIMO.
   Szczerych i odważnych poszukiwaczy prawdy zachęcam do swoich własnych poszukiwań.
   Dobrym początkiem ich może być np., rzetelne sprawdzenie historii tej religi-korporacji.
   Zaczynając od czasów Russela, a kończąc na obecnych przywódcach i dogmatach.
   Ale nie na podstawie publikacji strażnicy, która bardzo niewygodne wręcz żenujące fakty z ich działaności pomija.
   Ale sięgając do innych historycznych źródeł w ich temacie.
   Pozdrawiam.   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: ... W jw.org :(:(:( "Jedność ważniejsza niż ... PRAWDA !!!" ...
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec, 2024, 21:23 »
   Na dziś od roku 1954 minęło już 70 lat, a strategia organizacji nadal się nie zmienia.
   W zborach najważniejszy jest pokój i jedność, jak to mi powiedział kiedyś wieloletni starszy, koordynator zboru.
   Udowadnianie swoich racji nie jest na miejscu.
   Mówienie prawdy również absolutnie nie jest na miejscu.
   Jak podejmowałam temat komisji australijskiej i problemu ukrywanej od dziesięcioleci pedofilii w organizacji.
   To rozmówcy byli niemalże gotowi pokroić mnie na plasterki, a G.Jacksona tam napewno nie było, a jeśli, to to i tak jakiś podstawiony sobowtór.
   Jeden z nich otwarcie zawyrokował, że jestem wrogiem "Ludu Bożego", skoro takie "niedorzeczne" rzeczy mówię.

   Myślę, że podobnych przykładów można by mnożyć bez liku.
   Tylko osoby myślące i odważne, zdobywające się na sprawdzenie informacji wyciągają odpowiednie wnioski.
   Wielu jednak popada w dysonans poznawczy i nie są w stanie tego typu faktów przyjąć do wiadomości.
   No i nic dziwnego.
   CK kłamie od siebie, ich prawnicy kłamią od siebie.
   Nadzorcy również podtrzymują narrację tej religii.
   A starsi w zborach świadomie bądź nieświadomie też kłamią trzymając się wszystkich wytycznych władzy z góry.
   Zadziwiające jest to, że ludzie nie potrafią rozpoznać prawdy od kłamstwa. 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.