Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pokłony dla niewolnika - Ciała Kierowniczego wg Biblii?  (Przeczytany 136 razy)

Offline Roszada

Pokłony dla niewolnika - Ciała Kierowniczego wg Biblii?
« dnia: 20 Czerwiec, 2024, 08:03 »
Czy Biblia mówi o POKŁONACH dla Niewolnika i CK?

Wydaje się, że tylko jeden raz w historii Ciało Kierownicze odniosło słowa Jehowy „pokłonią się tobie” (Iz 45:14) do siebie. Wykropkowałem częściowo ten werset, by były widoczne najistotniejsze słowa. Tekst nie jest aż tak stary, bo z 2007 roku:

*** w07 1.4 ss. 24-25 ***
„Na to, że drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego, wskazywało proroctwo Izajasza: „Oto, co rzekł Jehowa: ‚Nie opłacani robotnicy (...) pokłonią się tobie. (...)’” (Izajasza 45:14). W sensie symbolicznym drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym, uznając ich przewodnictwo. Jako „nie opłacani robotnicy”, ochoczo poświęcają swoje siły i środki na popieranie ogólnoświatowego dzieła głoszenia, które Chrystus zlecił swym namaszczonym naśladowcom na ziemi...”
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2007245?q=%22pok%C5%82oni%C4%85+si%C4%99+tobie%22&p=par

Komentarza nie trzeba:

"drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego"
"Nie opłacani robotnicy (...) pokłonią się tobie"
"drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym