Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1930 - Bet-Sarim wybudowany  (Przeczytany 1027 razy)

Offline Roszada

1930 - Bet-Sarim wybudowany
« dnia: 04 Lipiec, 2015, 14:13 »
W roku 1930 ukończono budowę najbardziej znanego budynku Towarzystwa, dla zmartwychwstałych 'książąt':

„Dlatego też każdego dnia możemy się spodziewać zmartwychwstania tych starożytnych wiernych mężów. Pismo Święte podaje słuszne powody, by wierzyć, że będzie to na krótko przed wybuchem Armagedonu. W tej nadziei został zbudowany dom w San Diego w Kalifornii, zaś sprawę tego domu, kierując się złośliwymi zamiarami nagłośnili religijni wrogowie. Został on zbudowany w 1930 roku i nazwany »Bet-Sarim«, co znaczy »Dom Książąt«. Trzymany jest on teraz w depozycie do zamieszkania przez książąt, gdy tylko powrócą. Ostatnie fakty wskazują, że religianci tego potępionego świata zgrzytają zębami z powodu świadectwa, jakie »Dom Książąt« daje o nowym świecie” (The New World 1942 s. 104).


Offline Roszada

Odp: 1930 - Bet-Sarim wybudowany
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 16:26 »
Na taki oto tekst natrafiłem w 1930 r.:

„Drogi Bracie Rutherford: (...) Te chwalebne warunki odnośnie posiadłości w San Diego wielce wpłynęły na braci, świadcząc o Twojej wierze w obietnice Pańskie. To napełniło nas większym ocenieniem tej rzeczywistości, że żyjemy w czasie ustanowienia Królestwa Bożego” (Strażnica 01.10 1930 s. 303-304 [ang. 01.04 1930 s. 111]).

Czyli wierni głosiciele mieli takie odczucie jak Rutherford. ;)


Offline Czuwający

Odp: 1930 - Bet-Sarim wybudowany
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 13:02 »
Na taki oto tekst natrafiłem w 1930 r.:

„Drogi Bracie Rutherford: (...) Te chwalebne warunki odnośnie posiadłości w San Diego wielce wpłynęły na braci, świadcząc o Twojej wierze w obietnice Pańskie. To napełniło nas większym ocenieniem tej rzeczywistości, że żyjemy w czasie ustanowienia Królestwa Bożego” (Strażnica 01.10 1930 s. 303-304 [ang. 01.04 1930 s. 111]).

Czyli wierni głosiciele mieli takie odczucie jak Rutherford. ;)

a jestes pewien ze tak powiedzieli ? nie raz było ze wymyslali sobie historyjki


Offline Roszada

Odp: 1930 - Bet-Sarim wybudowany
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 13:12 »
a jestes pewien ze tak powiedzieli ? nie raz było ze wymyslali sobie historyjki
To jest ich list w Strażnicy podpisany przez Chas. G. O'Hanlon, Sekretarz Zboru Los Angeles.

No może on jako sekretarz naciągał. ;)
Sekretarze lubią naciągać. :)


Offline Czuwający

Odp: 1930 - Bet-Sarim wybudowany
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 13:16 »
przypucowac sie zawsze warto


Offline TomBombadil

Odp: 1930 - Bet-Sarim wybudowany
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:08 »
Łubu dubu,łubu dubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu,niech żyje nam.
To ja pisałem....
I nic się nie zmienia od lat!😕