Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy  (Przeczytany 1088 razy)

Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maj, 2024, 10:29 »
Ja też spotkałem wielu ludzi, i co z tego skoro nikt mi nie wierzy, że organizacja Strażnicy niczym się nie wyróżnia w świecie ze swoimi praktykami.  :)


Online donadams

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj, 2024, 10:54 »
Dokładnie! Tak jak Anders Breivik niczym nie różni się od Tomasza M. z Białej Podlaskiej. Oboje zabili. Oboje są mężczyznami. Oboje są ludźmi rasy białej. Nieskończona liczba podobieństw :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maj, 2024, 11:37 »
Oczywiście, nikt już nie pamięta historii średniowiecza i tego, że istniały o wiele bardziej szkodliwe struktury ideologiczne.  :( I co gorsza, przedstawiciele tamtej opcji dbają o to, by pokazać się lepszymi od Strażnicy.


Offline Roszada

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Maj, 2024, 11:56 »
Oczywiście, nikt już nie pamięta historii średniowiecza i tego, że istniały o wiele bardziej szkodliwe struktury ideologiczne.  :( I co gorsza, przedstawiciele tamtej opcji dbają o to, by pokazać się lepszymi od Strażnicy.
A ja znam jednego, co jakby żył w średniowieczu to tamtych by tak osądził, że popiół by po nich nie został.
Dziś on nie ma władzy, więc tylko może poszczekać na tamtych ze średniowiecza i ich pra pra pra wnuków. ;) Oraz może udawać jedynego sprawiedliwego. :)


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Maj, 2024, 12:03 »
I "nożyce się odezwały". chciałem tylko uzasadnić tezę, że SJ nie są najgorszą "sektą" na widnokręgu, ale i tak wiedziałem że to walka z wiatrakami. Nawet oni kiedy ubiorą się w strój baranka, jak to robią dzisiaj inne religie.


Offline Roszada

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Maj, 2024, 12:10 »
Ja też spotkałem wielu ludzi, i co z tego skoro nikt mi nie wierzy, że organizacja Strażnicy niczym się nie wyróżnia w świecie ze swoimi praktykami.  :)
Owszem w tysiącach sekt znajdą się różne elementy nauk i zwyczajów ŚJ.
Tym bardziej że ŚJ zmieniają i nauki i zwyczaje.
Nikt nie ma zebranych ich do kupy razem w tym samym czasie.

Niektóre nauki i zwyczaje ŚJ są oryginalne, bo sami je przerabiają, np. znaczenie roku 1914, 1918 czy 1919.
Nikt nie naucza, że jemu konkretnie Jehowa w roku 1931 nadał swymi "ustami" nazwę ŚJ. :)


Online donadams

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maj, 2024, 12:46 »
I "nożyce się odezwały". chciałem tylko uzasadnić tezę, że SJ nie są najgorszą "sektą" na widnokręgu, ale i tak wiedziałem że to walka z wiatrakami. Nawet oni kiedy ubiorą się w strój baranka, jak to robią dzisiaj inne religie.

Nie wiem, czy ktoś tu twierdzi, że są najgorszą "sektą". Za to odnoszenie się do inkwizycji, a najlepiej to w ogóle do wojen krzyżowych, jest trochę nie na miejscu... Dziś kościół katolicki jest inną organizacją - nie mam na myśli tego, że jest wspaniały, bo od takich stwierdzeń jestem daleki. Jeśli jednak chcemy już ze sobą porównywać pewne elementy, to jakieś kryteria trzeba przyjąć. Organizacja świadków Jehowy istnieje od około 100 lat, a biorąc pod uwagę zmieniający się kanon jej nauk oraz inne istotne elementy, to może nawet krócej. W jaki sposób porównać to z organizacją, która istnieje blisko 2000 lat? Idę o zakład, że gdyby CK miało teraz 1000 lat na dominację nad światem, to przy pierwszej lepszej okazji urządziliby Gehennę na ziemi, chociażby dla odstępców takich jak ty czy ja. Ich "pech" polega na tym, że nie załapali się na "piękne" czasy palenia na stosach czy rozrywania kręgosłupów na odpowiednich maszynach... ale gdyby jednak? To kto wie? Porównywanie ze sobą nieporównywalnych rzeczy nie przynosi mierzalnych efektów.

To, co dziś mamy, to organizacje, które są tu i teraz i w jakimś obecnym kształcie. Ich wpływ można oceniać i z całym szacunkiem dla pomordowanych w imię Boga w trakcie ubiegłych wieków nie jestem w stanie robić jakiejś zbiorowej kalkulacji i po liczbie trupów oceniać, która gorsza. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych wątpliwości co do tego, która sieje większe spustoszenie społeczne, mimo tego, że istnieje niecałe 10% czasu tej drugiej. A że są gorsze? No jasne, ale akurat to forum dotyczy świadków Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2024, 12:52 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Maj, 2024, 13:40 »
"Idę o zakład, że gdyby CK miało teraz 1000 lat na dominację nad światem, to przy pierwszej lepszej okazji urządziliby Gehennę na ziemi, chociażby dla odstępców takich jak ty czy ja." - to właśnie dlatego napisałem że się nie wyróżnia, historia ostatnich kilkunastu wieków to potwierdza. "Dziś Kościół katolicki jest inną organizacją" - z tym bym polemizował, zwłaszcza wobec tego co robił w kraju przez ostatnie 8 lat, narzucając przy pomocy polityków swój poglądy niewierzącym. Po prostu nie ma dzisiaj takich możliwości prawnych jak kiedyś.


Offline Roszada

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maj, 2024, 13:55 »
"z tym bym polemizował, zwłaszcza wobec tego co robił w kraju przez ostatnie 8 lat, narzucając przy pomocy polityków swój poglądy niewierzącym"

Ale strasznie narzucił niewierzącym nowe poglądy.
Ciekawe co nowego narzucił wierzącym, takim jak ja.
Co narzucił niewierzącym, takim jak Szwejk. ;D
Straszne rzeczy.

Jeśli ma na myśli aborcję czy tabletki dzień po, to z wiarą to niewiele ma wspólnego.
No chyba że Szwejk sam popiera te kwestie.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2024, 16:43 wysłana przez Roszada »


Online donadams

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Maj, 2024, 14:05 »
Ja już więcej nic w tym temacie nie powiem bez powtarzania się po raz kolejny, a jest taki ładny dzień, że szkoda czasu na powtarzanie się :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Maj, 2024, 12:50 »
W Białogardzie Pan Marian dzisiaj złożył doniesienie do prokuratury na kłamliwe wypowiedzi rzecznika Świadków Jehowy .
Link poniżej :

https://youtu.be/ML5oU7zLehY?si=2-uaOXG6e_fixy61
Próbowałem to odsłuchać, ale się nie da. :)


Offline Opatowianin

Odp: Jedyny taki wywiad z aktywnym Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Maj, 2024, 13:17 »
Próbowałem to odsłuchać, ale się nie da. :)

W punkt!  :)