Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Katolicki duchowny na Pamiątce u ŚJ-Hiszpania.  (Przeczytany 101 razy)

Offline Fantom

Katolicki duchowny na Pamiątce u ŚJ-Hiszpania.
« dnia: 06 Kwiecień, 2024, 10:14 »
 Tak, tak. Ksiądz katolicki na Pamiątce.  Ileż tam musiało być ochów i achów. Ileż ciepłych uśmiechów. Taka radość, że w domu Bożym czyli Sali Królestwa pojawia się trybik, który jest częścią Babilonu Wielkiego. Nie będę wnikać, czy Żydzi podczas Paschy zapraszali innowierców jako obserwatorów:). I cóż po tej wizycie księdza na Pamiątce? Wkrótce założono z nim studium biblijne i już myśli o chrzcie. Jeżeli od razu pomyślałeś, że to jakaś ściema, to tak. Ściema:). Nikt z nim nie prowadzi żadnego studium. Pojawia się pytanie: jaki był prawdziwy cel pójścia na Pamiątkę do ŚJ? Żeby faktycznie coś się dowiedzieć , czy może po dobry materiał na swój kanał na YT?
 
Tak czy inaczej ksiądz umocnił słuchaczy na swoim kanale YT, że to KK ma rację. Nie znam j. hiszpańskiego. Przetłumaczyłem kilka komentarzy pod jego nagraniem. Ludzie są mu wdzięczni, za porównanie nauk ŚJ z naukami KK. Sporo komentarzy to utwierdzenie w tym, ze ŚJ są w błędzie. https://www.youtube.com/watch?v=RwrnSQrnd9k Un Sacerdote entre testigos de Jehová.


 Za tłumaczem google jedne z komentarzy:

''Ojcze, mój mąż jest ŚJ i jest całkowicie przekonany, że nasz syn nie powinien być ochrzczony, dopóki sam nie zdecyduje o tym. Jestem katoliczką i wiem, że tak nie jest, ponieważ mam już datę 20 kwietnia 2024 r., wprowadziło to duży problem w naszym małżeństwie. Twierdzi, że jest głową domu i że nie przestrzegam zasad i porządku Jehowy. Powiedziałam mu, że nie mogę tego zrobić, żeby się mu podobać, ani sprawić mu przyjemności, że jeśli będzie w Bogu, to dziecko zostanie ochrzczone. Proszę o modlitwę od Ciebie i wszystkich moich braci, którzy czytają to przesłanie. Dziękuję.''

''Ojcze Julián, pochodzę z Chile i podobnie jak Ty zostałem zaproszony tego samego dnia (niedziela 24.03.2024 r.) i muszę powiedzieć, że wydarzyło się dokładnie to samo, co nam powiedziałeś.
Byłem bardzo zaskoczony (oprócz tego, że byłem pod wrażeniem, oczywiście) moment, w którym rozprowadzano tylko chleb i wino, ponieważ niczego nie próbowaliśmy, moment, który szczerze uznałem za dość głupi, pusty i oczywiście pozbawiony emocji. Powód jest prosty, nie było tak, jak zrobił to nasz Pan Jezus Chrystus ze swoimi uczniami, ignorując to, co najistotniejsze z Ostatniej Wieczerzy Pańskiej.
Niech Cię Bóg błogosławi Ojcze na wieki.''

 P.S.
 Czy ŚJ z tego konkretnego zboru zechcą ponownie go zaprosić na Pamiątkę?:)
Jeden ksiądz wydał świadectwo i umocnił wiarę katolików w taki sposób, że teraz raczej nikt ( z tych słuchaczy)nie otworzy pukającym do drzwi ŚJ.
 I tak się kończy zapraszanie na Pamiątkę kogo popadnie, zamiast tylko tych powołanych:).
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2024, 10:19 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s