Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zainteresowanie Nieczynnymi  (Przeczytany 841 razy)

Offline DreamM@ster

Zainteresowanie Nieczynnymi
« dnia: 04 Kwiecień, 2024, 19:52 »
Witam :) Mam takie pytanie do osób które są nieczynne lub były nimi jakiś dłuższy czas. Jak bardzo interesowali się wami bracia starsi w tym okresie/lub interesują ?. Ja jestem od 9 lat nieczynny i dostrzegam zerowe zainteresowanie moją osobą ze strony starszych. Z tego co kojarzę to "w paście trzodę bożą" są wytyczne żeby odwiedzić raz w roku osobę nieczynną a ja jestem od 9 lat nieczynny i zero kontaktu od wujków. Czy jestem wyjątkiem? Zachęcam  do dyskusji :)


Offline Gremczak

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 20:33 »
Ja już ponad 11lat i nic.


Offline Sebastian

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 21:06 »
w maju szkolenie dla starszyzny więc nie wykluczam że w maju/czerwcu będziecie odwiedzeni, szczególnie DreamM@ster
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 21:10 »
Czekam na nich z utęsknieniem.


Offline Gostek

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 22:26 »
Witam :) Mam takie pytanie do osób które są nieczynne lub były nimi jakiś dłuższy czas. Jak bardzo interesowali się wami bracia starsi w tym okresie/lub interesują ?. Ja jestem od 9 lat nieczynny i dostrzegam zerowe zainteresowanie moją osobą ze strony starszych. Z tego co kojarzę to "w paście trzodę bożą" są wytyczne żeby odwiedzić raz w roku osobę nieczynną a ja jestem od 9 lat nieczynny i zero kontaktu od wujków. Czy jestem wyjątkiem? Zachęcam  do dyskusji :)




Pewnie się boją z Tobą rozmawiać.😁

Oni tylko tam chętnie lejzą ,gdzie mają przewagę.


Online Turbulent_Business

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 05:33 »
Witam :) Mam takie pytanie do osób które są nieczynne lub były nimi jakiś dłuższy czas. Jak bardzo interesowali się wami bracia starsi w tym okresie/lub interesują ?. Ja jestem od 9 lat nieczynny i dostrzegam zerowe zainteresowanie moją osobą ze strony starszych. Z tego co kojarzę to "w paście trzodę bożą" są wytyczne żeby odwiedzić raz w roku osobę nieczynną a ja jestem od 9 lat nieczynny i zero kontaktu od wujków. Czy jestem wyjątkiem? Zachęcam  do dyskusji :)

Tesknisz za nimi;)?

Ciesz sie ze daja Ci spokoj, czytalem sporo doswiadczen, gdzie nachodzili ludzi bez uprzedzenia i zawracali glowe na skale poza granicami jakiejkowiel przyzwoitosci...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 09:26 »
Od roku jestem nieczynny i nie chodzę na zebrania. Miesiąc temu "zaatakowali" mnie starsi na cmentarzu i doszło do ostrej wymiany zdań. A trzy dni przed Pamiątką miałem telefon i również ostrą wymianę zdań w której powiedziałem jednemu, że jest pastuchem zamiast pasterzem. Innych kontaktów osobistych brak. Jeden wysyłał mi wiadomości wywołujące poczucie winy na WhatsUppie lecz go zablokowałem.


Offline Roszada

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 13:55 »
Ja w haśle Nieczynni nie widzę jakiegoś podhasła "odwiedzanie":

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200272880?q=NIECZYNNI&p=par


Offline Reskator

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 15:12 »
Od roku jestem nieczynny i nie chodzę na zebrania. Miesiąc temu "zaatakowali" mnie starsi na cmentarzu i doszło do ostrej wymiany zdań. A trzy dni przed Pamiątką miałem telefon i również ostrą wymianę zdań w której powiedziałem jednemu, że jest pastuchem zamiast pasterzem. Innych kontaktów osobistych brak. Jeden wysyłał mi wiadomości wywołujące poczucie winy na WhatsUppie lecz go zablokowałem.
Ci Twoi starsi jak i inni starsi żyją w bańce sekciarskiej .
W dobie internetu zadaję sobie pytanie: JAK TO MOŻLIWE?
Mając Australię,USA z pedofilią w tle.
Zakupy akcji firm zbrojeniowych,farmaceutycznych.
Fałszowanie Biblii.
Pozywanie rządów do sądów za odcięcie od kasy rządowej
Jak to możliwe ?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 17:05 »
(mtg): podczas spotkania starszych, był ''krzyż pański'', jak wyznaczali, którzy z pastuchów miał iść do nieczynnych i tak zawsze obrywało się mnie do pielgrzymowania.
Miałem przy sobie prawie równego gościa na takie wizyty, natomiast kilku nieczynnych zadawało pytania a nam gęby się otwierały wsłuchując się co ta (Ww) czyni względem swoich wierzycieli.
Po kilku wizytach - nieczynni opuścili organizację (Ww), ten starszak zrezygnował z usługiwania, natomiast ja kruszyłem duchowy beton.
Takie właśnie głoszenie przez nieczynnych spowodowało pozytywny rezultat a finał, odszedłem z sekty
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2024, 17:07 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 17:12 »
a finał, odszedłem z sekty
z tego powodu "masowa" akcja odwiedzania nieczynnych może być niebezpieczna dla jw_org
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 20:39 »
z tego powodu "masowa" akcja odwiedzania nieczynnych może być niebezpieczna dla jw_org

Pewnie nie będą zbyt ostro walczyć o wrogo nastawionych nieczynnych. Akcja otwartych ramion dla powracających jest skierowana raczej do POMI, ludzi wywalonych z organizacji przez starszych w ramach osobistych porachunków chcących do niej należeć. Im starsi mają dawać szansę i nie trzymać ich latami w oczekiwaniu na przyłączenie co się zdarzało. Komitet Centralny właśnie pozbawił ich tej władzy bo trzeba walczyć o ludzi i wpłaty.
nihilista


Offline Estera

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień, 2024, 22:33 »
Czekam na nich z utęsknieniem.
   Co tam na nich przygotowałeś?


(...) czytalem sporo doswiadczen, gdzie nachodzili ludzi bez uprzedzenia i zawracali glowe na skale poza granicami jakiejkowiel przyzwoitosci...
   Do mnie też próbowali tak, mówię o tej skali nieprzyzwoitości.
   Ale zostali odprawieni z kwitkiem.
   Nawet się im trochę oberwało za brak jakiejkolwiek kultury.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2024, 22:37 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień, 2024, 10:24 »
   Co tam na nich przygotowałeś?

   
Nic szczególnego.
Mam pytania, które wcześniej im zadałem i nie uzyskałem odpowiedzi.
Np. czy trzeba byś ŚJ, czy wystarczy się z nimi utożsamiać.


Offline Roszada

Odp: Zainteresowanie Nieczynnymi
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień, 2024, 12:12 »
Ja w haśle Nieczynni nie widzę jakiegoś podhasła "odwiedzanie":

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200272880?q=NIECZYNNI&p=par

Owszem książka Paście... informuje, że należy przynajmniej raz w roku odwiedzić nieczynnych, ale to wiedzą teoretycznie tylko starsi. Nieczynny o tym może nie wiedzieć. Nawet nie powinien. ;)

W książce Zorganizowani... nie zauważyłem by o tym byli poinformowani nieczynni.

Paście w rozdz 25:15 podaje:

Cytuj
15. Każdego roku przed wykładem specjalnym i Pamiątką należy dołożyć szczególnych starań, żeby skontaktować się ze wszystkimi nieczynnymi, którzy mieszkają na terenie zboru. Jeśli nadzorcy grup i ich zastępcy potrzebują wsparcia, komitet służby może poprosić innych starszych i wykwalifikowanych sług pomocniczych, żeby współpracowali z nadzorcami grup. Bracia składający takie wizyty powinni być serdeczni i wypowiadać się budująco. Oprócz wręczenia zaproszenia na wykład specjalny i Pamiątkę należy się upewnić, czy nieczynny głosiciel ma broszurę Wróć do Jehowy. Jeżeli pozwalają na to okoliczności, można udzielić takiej osobie biblijnych zachęt dostosowanych do jej potrzeb. Jeśli nieczynny wyraźnie dał do zrozumienia, że nie chce kontaktu ze zborem, należy uszanować jego życzenie.

Starszy jak nie chce kogoś odwiedzać to zawsze może twierdzić, że "należy uszanować jego życzenie", czyli nieczynnego. :)